Побудувати заміський будинок або купити готовий: що вигідніше що вигідніше

Теоретично придбання готового будинку – найкраще рішення для тих, хто не готовий витрачати значну кількість фінансових ресурсів і часу на будівництво відповідного житла. Однак на практиці все далеко не так просто, інакше будівництво не мало б настільки поширений характер. Для оптимального вибору рекомендується ознайомитися з перевагами та недоліками першого і другого варіантів. Отже, врахуємо всі нюанси і розглянемо – що краще будувати будинок або купити готове житло.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Якщо хочеться «ось, саме такий балкончик», то, можливо, шукатимуть його доведеться довго Джерело domofond.ru

Визначаємося з теорією і практикою

Основним критерієм, на який варто спиратися при покупці готового будинку є ціна. При цьому важливо враховувати, що кінцева вартість будівництва складається на основі багатьох факторів, в числі яких розташування земельної ділянки, матеріали, використані при будівництві, кількість кімнат, оснащеність технікою, а також ряд додаткових.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Гроші, а точніше, необхідне їх кількість – найважливіший критерій при виборі варіантів будівництва будинку і його купівлі Джерело pxhere.com

При розгляді питання про те, що пріоритетніше – будувати будинок або купити готовий, важливо спиратися на практичні потреби сім’ї, яка буде проживати в ньому. Важливо визначити кількість кімнат, їх розташування, наявність горища, балкони, веранди, якщо вони необхідні, надвірних будівель. Крім того, рекомендується замислитися над рядом наступних питань:

 • Чи є в наявності сума, достатня для покупки житла? Якщо така відсутня, зробити вибір краще на користь індивідуального будівництва власними силами, так як в цьому випадку є можливість вносити кошти поетапно.

 • Важлива необхідність здійснення контролю за процесом будівництва? Для деяких обивателів незаперечною перевагою є можливість контролювати будівництво, вибирати найбільш якісні матеріали, вносити зміни на стадії будівництва.

 • Обмежений час? Для тих, хто, наприклад, не має власного житла і змушений знімати його, важливе питання часу. Будівництво може затягнутися не на один місяць і навіть рік, готовий ж будинок можна в’їхати відразу після укладення угоди. Відповідно, для людей, які гостро потребують власному вугіллі, покупка готового будинку є оптимальним варіантом.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Для багатьох можливість контролювати будівництво є незаперечною перевагою Джерело taldomstroi.ru

Перш ніж винести остаточне рішення щодо того, що краще – будувати або купити готовий будинок, рекомендується ретельно розібрати кожен з наведених вище питань і зважити всі переваги і недоліки кожного з варіантів.

Покупка готового житла

Якщо питання про те, будувати будинок самому або купити готовий, має актуальність, прийняти рішення рекомендується після ретельного вивчення плюсів та мінусів готового житла і процесу зведення житлового об’єкта. В першу чергу розглянемо недоліки та вагомі переваги будинку, вже готового до заселення.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Найпростішим варіантом набуття власного житла є його купівля Джерело dmstroy96.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Переваги

Придбання вже готового до проживання житлового будинку володіє широким спектром плюсів, найбільшою значущістю серед яких мають такі:

 • Точна вартість. На питання про те, що дешевше, купити або будувати будинок, складно дати однозначну відповідь, адже підсумкова вартість залежить від безлічі факторів. Однак у випадку з покупкою готового об’єкта є точна інформація щодо його вартості. Що стосується будівництва, то якщо в ході процесу захочеться внести виправлення у початковий проект, то ціна може значно змінитися. Правда, як у більший, так і менший бік.

 • Наявність можливості ознайомитися з житлом, скажімо так, на практиці. Перед покупкою майбутні мешканці можуть ознайомитися з приміщенням, оцінити планування і облаштування, оцінити, чи є такий будинок підходить для постійного проживання або краще відмовитися від його покупки.

 • Економія часу. Для набуття житла і отримання можливості в’їзду в будинок досить вибрати об’єкт, укласти договір та передати продавцю гроші.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Покупець має можливість ретельно вивчити будинок, оглянути його перед покупкою Джерело domofond.ru

Також в числі плюсів економія фізичних ресурсів. При покупці не потрібно затрачати сили для проведення робіт, придбання матеріалів, а також ряду інших дій, які є необхідними при будівництві. Правда, якщо не захочеться освіжити ремонт, або зробити перепланування.

Відео опис

На що звернути увагу при виборі будинку на вторинному ринку? Чи вигідно купувати такий будинок або краще будувати з нуля? У цьому відео ми обговоримо вторинний ринок у приватному секторі:

Недоліки

Перш ніж вирішити, купити будинок або будувати самому, важливо врахувати, що представлена вище картина про переваги готового житла не є настільки райдужною. Готовий об’єкт також володіє рядом недоліків, ознайомитися з якими слід завчасно:

 • Можливість економії часу є не завжди.

Здавалося б, що може бути простіше – досить вибрати житло і купити його. Проте саме при виборі більшість обивателів стикаються з низкою підводних каменів. Якщо покупці мають ряд певних вимог до майбутнього житла, знайти підходящий варіант може бути складно.

У тому ж разі, коли будинок все ж буде підібраний, він може не відповідати таким критеріям, як вартість, якість використаного при будівництві матеріалу, також споруда може не пройти процедуру експертизи. Таким чином, пошук хорошого житла може зайняти ще більше часу, ніж зведення об’єкта з нуля.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Не у всякого готового будинку буде, наприклад, бажана планування Джерело mirzaima.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

 • Якість і розташування земельної ділянки.

Важливим фактором при придбанні готового житла є характеристика земельної ділянки. Слід враховувати такі його аспекти, як віддаленість від обладнаних доріг, зручність розташування, якість і наявність інфраструктури.

Навіть кращий будинок, розташований, наприклад, в болотистій місцевості, навряд чи буде затребуваний у рамках ринку житла.

 • Необхідність внесення змін.

При виборі житла більшість обивателів, які зіткнулися з питанням про те, в користь якого варіанту зробити вибір – будувати будинок або купити квартиру, зупиняються на першому. Причина банальна – знайти житло, яке відповідає всім пропонованим параметрами покупців практично неможливо.

У підсумку більшість стикаються з необхідністю внесення змін у вже готовий об’єкт, що вимагає витрати сил і фінансових накопичень.

 • Наявність прихованих недоліків.

Готовий будинок може здаватися ідеальним зовні, проте насправді споруда може не відповідати вимогам якості. Наприклад, можливі такі варіанти, як підтоплення і протікання в період весняної повені і дощів, неприємний запах, що з’явився в результаті використання будівельних матеріалів низької якості, помилки, допущені при закладці фундаменту або, наприклад, зведенні даху. Варіантів безліч подібних недоліків.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Покупка готового об’єкта тягне за собою певний ризик, наприклад, виявлення факту використання неякісного матеріалу Джерело it.decorexpro.com

Убезпечити себе від подібних сюрпризів можна тільки з юридичної сторони – шляхом правильно складеного договору. Однак розірвання угоди в такому випадку означає повторну необхідності покупки житла, а по-друге, мало хто взагалі думає про цю можливість.

І нарешті, в числі недоліків покупки готового житла – висока в порівнянні з будівництвом ідентичного об’єкта вартість. Якщо питання вибору полягає саме в тому, що вигідніше купити будинок або побудувати його самостійно, то краще зупинитися саме на другому варіанті.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, в який сезон року краще вибирати заміський будинок + приклади.

Будівництво житла

А тепер ретельно вивчимо переваги і недоліки зведення житлового об’єкта власними силами або шляхом залучення професіоналів. Слід відразу відзначити, що будівництво володіє значно меншою кількістю мінусів, ніж придбання готової споруди.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

При зведенні житла забудовник може врахувати всі особисті побажання до майбутнього житла Джерело peakpx.com

Переваги

Поряд з іншими варіантами будівництво житлового об’єкта власними силами володіє широким спектром переваг, серед яких наступні:

 • Можливість вибору.

Рішення про проведення будівництва власними силами надає можливість вибору не тільки проекту майбутнього житлового будинку, а також ряду інших, не менш важливих критеріїв, серед яких місце розташування земельної ділянки, розташування будинку, надвірних будівель.

 • Можливість складання проекту.

При розробці проекту є можливість врахування усіх побажань, в числі яких розташування і кількість кімнат, санвузлів, додаткових приміщень.

 • Можливість внесення незначних змін.

На певних стадіях будівництва забудовник має можливість трохи змінити планування майбутнього приватного будинку, варіанти розташування кімнат, види матеріалів, які необхідно придбати, наприклад, для зовнішньої і внутрішньої обробки.

З особливою відповідальністю при будівництві потрібно поставитися до вибору будівельної компанії, яка буде проводити цей процес. Слід знати, що вибір на користь так званих «сірих бригад», тобто осіб, які не мають ліцензії у сфері будівництва, з високою часткою імовірності призведе до отримання споруди низької якості. Економія в даному випадку нерозумна.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Можливість самостійної розробки проекту – одна з вагомих переваг приватного будівництва Джерело yandex.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, що таке технагляд і як він допомагає побудувати якісний будинок.

Для будівлі будинку, має письмові гарантії, потрібно звернутися в будівельну компанію, що зарекомендувала себе на ринку послуг, яка володіє позитивною репутацією. Крім того, можна практично повністю убезпечити себе, якщо скористатися послугами технагляду – наймання стороннього фахівця, який буде контролювати будівництво і стежити, щоб все відповідало Дсту. Ви повністю контролюєте будівництво, навіть не маючи будівельної освіти.

Недоліки

Що стосується недоліків будівництва, то, за умови дотримання всіх норм і правил, вони зведені до мінімуму практично повністю. Проте варто пам’ятати, що при будівництві є ймовірність зіткнутися з такими мінусами:

 • Низький рівень професіоналізму залучених будівельників.

А це означає високу ймовірність різних нераціональних дій, які можуть призвести до низької якості майбутньої споруди, а також псування матеріалів. Однак попередити подібний варіант більш ніж просто – достатньо зробити вибір на користь професійної будівельної компанії.

 • Ймовірність призупинення процесу будівництва.

При наявності недостатньої кількості фінансових коштів, а також, наприклад, при зіткненні забудовника з бюрократичними перепонами, які можуть виникнути при неправильному оформленні документації, будівництво доведеться заморозити на певний час.

Втім, при раціональному підході до планування процесу споруди цілком можна уникнути цих неприємностей, тим більше, що якщо замовляти будівництво будинку з послугою «під ключ», то вирішенням усіх «паперових» питань також займається будівельна компанія.

Построить загородный дом или купить готовый: что выгоднее что выгоднее

Укладення договору про зведенні будинку з будівельною компанією – головна запорука успішної побудови Джерело door-lux.ru

Відео опис

Наочно про порівняння покупки нового будівництва будинку з нуля:

Відео опис

Як будувати самому, з бригадою будівельників, або звернутися в будівельну компанію:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на що звертати увагу при виборі земельної ділянки.

Коротко про головне

Отже, підіб’ємо підсумки розгляду питання про те, що вигідніше будувати будинок або купити готовий.

Зрозуміло, придбання вже готового житла виключає необхідність займатися процесом будівництва, а також економить час.

Однак безпосередньо у фінансовому плані цей варіант далеко не завжди є вигідним, крім того, попередній власник може встановити ціну, невідповідною якістю використаних матеріалів і споруди в цілому.

Звідси робимо висновки – будівництво житла має вагому перевагу перед покупкою, дозволяє заощадити сили, час і, що найважливіше, фінансові кошти.

Ще трохи уваги!

Напишіть в коментарях, наскільки особисто для вас важливо знати, як саме будувався будинок, в якому ви будете жити не один десяток років. Чи є у вас якісь переваги, наприклад, в плануванні будинків, які ви не зустрічали у типових проектах?

Оцінок 0