Податок на будівлі на земельній ділянці – скільки платити

Власники дач, приватних будинків нерідко цікавляться, якою податок на будівлі на земельній ділянці потрібно платити. Наведені матеріали познайомлять читача з оподаткуванням різних типів будівель, пільгами. Господар нерухомості дізнається про способи зменшення податкового тягаря за рахунок вирахування вартості 50 м2, про можливості уникнути або зменшити податок, заощадити кошти без порушення норм гол. 32 НК Росії.

Налог на строения на земельном участке – сколько платить

Відповідно до податкового кодексу РФ податок на будівлі платити потрібно. От тільки чи всі?

Принципи системи оподаткування будівель

Споруди з фундаментом, пов’язані з землею без можливості їх переміщення, є нерухомим майном (стаття 130 ЦК Росії). Кожен власник ділянки з нерухомістю, капітальними прибудинковими спорудами зобов’язаний сплачувати податок. Суми збору неоднакові, про його точний розмір сповістять після оформлення об’єкта.

Будови без фундаменту визнані тимчасовими – це рухоме майно. Збір на нього не нараховується з причини відсутності міцної зв’язку будов з землею. Для підтвердження цього факту необхідна довідка кадастрового органу або БТІ.

Збір нараховується за минулий календарний рік. Платіж здійснюється до 1.12 наступного податкового періоду.

Податок на землі садівницького, сільськогосподарського призначення обчислюється з кадастрової ціною зі ставкою, затвердженою муніципалітетом. У 2019 р проходить тестування проекту змін цього податку.

Критерії, що визначають суму майнового податку

Правильний розрахунок податку на ділянку з будинком і прибудинковими будовами проводиться з урахуванням параметрів:

 • Вибір кадастрової або інвентаризаційної податкової бази. Відомості про перехід до розрахунків з кадастрової ціною містяться в ИФНС.

Налог на строения на земельном участке – сколько платить

Відомості можна знайти в ИФНС

 • Процентна ставка збору, введена муніципалітетом. При відсутності даних використовуються федеральні норми (стаття 406 ПК). Ставка залежить від квадратури будови, коливається в межах 0,1–0,5 % кадастрової ціни. Для житлового будинку, дачі – 0,1 % не залежно від площі.

 • Понижуючий коефіцієнт трирічного перехідного періоду. Він щорічно підвищується. У 1-й рік його значення складає 0,2, у 2-ой – 0,4, в 3-й – 0,6. Потім коефіцієнт відсутня, фізособа сплачує весь розмір збору.

Розрахунок величини збору веде ИФНС і повідомляє платника податків про суму платежу.

Податкові пільги

Від збору на нерухомість звільняються громадяни, що мають звання Героя, пенсіонери, інваліди, члени сімей загиблих воїнів. Перелік осіб наведено в ст. 407 ПК. Регіональні органи самоврядування мають право доповнити список пільговиків. Не сплачують податок на будівлі на земельній ділянці власники наступних споруд:

 • Господарські будови, блоки, побудовані на територіях, зазначених роз’яснень Мінфіну Росії; площі будівель не повинні перевищувати 50 м2.

 • Споруди для занять творчістю, створення культурних цінностей.

 • Нежитлові переносні будівлі тимчасового характеру будь-якого розміру.

 • Налог на строения на земельном участке – сколько платить

  Якщо ви художник чи скульптор вас точно звільнять від податків з будівлі, в якій відбувається творчий процес

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Пільга надається тільки для одного господарського будови. Муніципальна влада може змінити пільгові умови. Споруди, що суперечать установленим нормам, оподатковуються збором на загальних підставах.

  Шаблон пільгового заяви можна завантажити з сайту ИФНС. Варіанти подачі:

  • особисто відвідати місцеве відділення ФНС;

  • через завіреного нотаріально посередника;

  • поштовим відправленням;

  • з «Особистого кабінету» на порталі ФНС.

  Допускається в одній заяві просити пільги на кілька будівель, якщо права підтверджені документально.

  Оподаткування конкретних видів будівель

  Розглянемо, за які будови на дачній ділянці треба платити податок. Збір сплачують за габаритні прибудови з фундаментом – веранду, сарай, погріб, альтанку, літню кухню. Не оформлене під час право власності на будинок і споруди створює проблеми. Фіскальна інспекція регулярно отримує від служби реєстрації, нотаріусів дані про оформлених об’єктах нерухомості. Виявлення запізнілою реєстрації загрожує власникові власності повідомленням про заборгованості по збору за 3 роки, штрафу та пені.

  Переносні тенти, теплиці без фундаменту, легкі тимчасові споруди, туалети не оподатковуються.

  Налог на строения на земельном участке – сколько платить

  За невелику розбірну теплицю податок платити не доведеться

  Житлове будова

  Будинки, дачі, котеджі, частки в них, розміщені на включеної в кадастр місцевості, підлягають сплаті податку. Домовласник має право отримати вирахування в розмірі нормативної площі (стаття 403 ПК). Фіксований вирахування – це величина кадастрової вартості 50 м2, на яку зменшується сума податку.

  При наявності декількох будівель одного типу, господар вибирає, до якої з них застосувати вирахування. При інвентаризаційному обліку будинку відрахування не надається. Процентна ставка визначається ціною будівлі:

 • Якщо ціна менше 300 тисяч рублів, мінімальна ставка – 0,1 %.

 • При ціні 300-500 тисяч рублів межа ставки зростає до 0,3 %.

 • Вище 500 тисяч рублів – від 0,3 до 2%.

 • Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про повернення прибуткового податку за покупку будинку.

  Гараж

  Податкова база гаража залежить від того, як оформлені її технічні параметри в ЕГРН. Наявність фундаменту, площа не мають значення. Податок нараховують по кадастрової ціною зі ставкою 0,1 % (статті 401, 406 ПК).

  Звільнення від плати в бюджет засновується загальнодержавними або місцевими законами. Дізнатися про пільги можна на порталі ИФНС:

  • відкрити ресурс, перейти до опції довідок;

  • ввести дані для фільтра – пільги, адресат, ставки;

  • з’явиться таблиця з потрібною інформацією.

  Якщо фінансові знижки відсутні, рекомендується оформити майно на батька пенсійного віку або непрацездатного родича, які отримають звільнення від платежів.

  Налог на строения на земельном участке – сколько платить

  У деяких випадках також можна не платити податок за гараж

  Басейн

  Розбірна конструкція басейну не вважається нерухомістю, тому платежі не нараховуються. При наявності бетонної заливки фундаменту, стін – це об’єкт оподаткування, якщо не суперечить висновкам кадастрового інженера або БТІ. Площа менше нормативної дає можливість оформлення пільги.

  При нарахуванні податку на басейн великого розміру кадастровим методом застосовується підвищена ставка. Зважаючи на те, що відрахування не передбачений, податкові витрати становлять значну суму.

  Теплиця

  Як споруда господарського призначення, теплиця не викликає інтерес податківців (статті 401, 407 ПК).

  Але якщо теплиця використовується як засіб ведення бізнесу для реалізації вирощеної продукції, потрібне оформлення підприємництва. Вибирають вигідний режим оподаткування. Заняття бізнесом без реєстрації загрожує покаранням за порушення податкової дисципліни.

  Сарай, баня, туалет

  Ці будови часто ставлять без фундаменту з площею менше нормативного значення 50 м2. Тому податок не стягується за умови оформлення пільги в податковому органі.

  Баня, побудована з фундаментом без можливості переміщення, є нерухомістю, за яку нараховують платежі в бюджет. За туалет невеликій площі збір не справляється, навіть якщо він має фундамент.

  Налог на строения на земельном участке – сколько платить

  Туалет на дачі можна ставити спокійно: сплата податку з нього не передбачена поки

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про продовження дачної амністії – що робити і куди бігти.

  Оподаткування вдома

  Існуючий порядок зобов’язує власника капітальних будівель платити податок на нерухомість. За дачний будинок стягують збір за тарифом житлового приміщення.

  Пенсіонери, власники дачного житла отримують повідомлення про податок, якщо вони не входять до пільгові категорії. У деяких областях норми оподаткування пенсіонерів вводяться органами місцевого самоврядування. Пільгові категорії формуються залежно від строку володіння ділянкою або спорудою. Це вирішальний фактор при наданні фінансових послаблень.

  У законодавстві 2019 р відбулися зміни щодо дачної амністії. Раніше терміну припинив дію спрощений порядок безкоштовного оформлення власності, не коректне включення її в кадастр. Встановлені нові правила, тепер податок на будівлі на дачній ділянці обчислюється за звичайною схемою. Зміни торкнулися пільговиків, періоду володіння дачею, ставок.

  З’явилися повідомлення, що уряд погоджує з Думою можливість повернення до первісного варіанта, продовження амністії до 1.03.2020 р.

  При продажу дачі громадянин РФ зобов’язаний сплатити до бюджету 13% від вартості. Строк володіння житловим будинком, після закінчення якого не стягується податок, становить 5 років. Продавець дачі в ряді випадків мають право отримати відрахування.

  Налог на строения на земельном участке – сколько платить

  Сплачувати податок не потрібно, якщо ви були власником дачі більш 5 років

  Категорії осіб, звільнених від сплати ПДФО при продажу дачі:

 • Громадяни, які отримали дачний об’єкт в дар від чоловіка або родича.

 • Особи, які стали власником споруди в результаті приватизації.

 • Людина, що користується дачею за договором довічного утримання.

 • Для власників земельних наділів, будинків не припинила дію податкова амністія. Прощення боргів, що виникли до початку 2015 року, проводиться автоматично. Оскільки ФНС сподівається стягнути недоїмки, питання списання вирішується складно.

  Сільський будинок

  Платежі нараховуються за загальноприйнятою схемою. Власники сільських будинків часто не реєструють житло. Власникам новозбудованих будівель і особам, приступив до будівництва, ухилитися від оформлення нерухомості неможливо. Влада суворо контролюють новобудови.

  Пенсіонери звільняються від платежів за будинок, в якому вони проживають, та додатково за одне будова площею не вище 50 м2. Сільські будинки оцінюються кадастровим органом порівняно недорого з причини віддаленості від соціальних установ.

  Відео опис

  Ще інформація про сплату податків з будівель на дачі у відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про сучасний «Будинок, що росте з землі».

  Висновок

  Отже, житлові та нежитлові приміщення з фундаментом підлягають оподаткуванню. Податок не стягується, якщо будови є рухомим, тимчасовим майном. При квадратурі до 50 м2 власник має право оформляти пільговий тариф. Специфіку конкретних обставин при нарахуванні суми збору, надання вирахування уточнюють у інспекторів ИФНС.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – податок на будівлі на земельній ділянці – це неминуче зло, або ці гроші йдуть на потрібну справу?

  Оцінок 0