Поклейка шпалер на вапно від підготовки до фіналу

Кожному з нас доводилося хоч раз робити ремонт своїми зусиллями, що часто призводило до сумних наслідків і непереборною перешкодою. Насправді, в ремонті немає нічого такого, що можна було б виправити або обернути на свою користь. Так, наприклад, майже всі власники старих будинків або квартир стикалися з необхідністю поклеїти шпалери на білені стіни. І як правило, завдання ускладнювалася отпадающими листами шпалер, тратою часу і нервів. Досвідчені ж майстри знають, як клеїти шпалери на побілку, і готові поділитися цим знанням з вами.

Поклейка обоев на известку от подготовки до финала Поклейка обоев на известку от подготовки до финала Поклейка обоев на известку от подготовки до финала Для роботи вам будуть потрібні певні інструменти

Процес підготовки стін

Перед тим як клеїти шпалери, потрібно впевнитися, що побілка не відшаровується, і матеріал не відвалиться разом з нею шматками. Якщо таке є, то доведеться усунути всі хиткі місця, які збираються роздутися і відпасти, після чого зашпаклювати, дати просохнути і прогрунтувати клейовим розчином, зробленим з води і ПВА. Оброблена таким чином поверхня повинна сохнути не менше доби, і тільки потім можна починати саму поклейку.

Нерівності на стінах теж шпаклюються і ретельно зашкуриваются. Рекомендується не нехтувати респіратором або пов’язкою з марлі, оскільки пилу буде дуже багато. Після того як зашпакльовані ділянки добре просохнуть, поверхня стін грунтується кілька разів, кожен шар грунтовки потрібно просушувати не менше доби.

Поклейка обоев на известку от подготовки до финала Поклейка обоев на известку от подготовки до финала Побілена стіна повинна бути прогрунтована кілька разів

Рекомендується використовувати акриловий грунт, який наноситься за допомогою валика. Вибір такого матеріалу цілком зрозумілий: саме грунтовка на основі акрилу здатна скріпити частинки вапна і характеризується як водовідштовхувальний матеріал. Останній шар грунту варто зафіксувати слабким клейовим розчином, що не тільки зміцнить стіну, але і запобіжить появі цвілі або грибка.

Якщо вас все ж мучать сумніви і є побоювання щодо надійності такої підстави під шпалери, спробуйте приклеїти один лист обробки і почекати його повного висихання. Роботу можна продовжувати, якщо полотно не відпало і не роздулося в окремих місцях.

Стадії поклейки

 • Перед тим як клеїти шпалери на побілку вся кімната очищається від пилу і сміття, а на підлозі розстеляється поліетилен. Рулон шпалер слід розгорнути і нарізати на шматки потрібної довжини, обов’язково підганяючи малюнок, якщо такий є. Для усадки однотонних шпалер потрібно робити припуск, що дорівнює 4-5 див.
 • Склеювальний склад обов’язково розлучається згідно з приписами виробника, після чого наноситься на стіни і шпалери. Смуги останніх необхідно скласти удвічі і дати їм гарненько просочитися клеєм. Особливо ретельно потрібно промащувати місця майбутніх стиків, для чого зручно користуватися пензликом. Не бійтеся забруднити підлогу, адже саме для цього і була викладена клейонка.
 • Працюючи з клеєм, стежте за тим, щоб температура повітря в кімнаті не була вище, ніж +20 °C. Також принципово важливо відсутність протягів, відкритих кватирок, дверей і вікон.

  Поклейка обоев на известку от подготовки до финала Поклейка обоев на известку от подготовки до финала Виконуйте стандартні правила поклейки шпалер

 • Кожна смуга шпалер гарненько розгладжується м’якою тканиною, що дозволяє позбутися від бульбашок повітря під нею. Надлишки обробки, які утворюються по кутах, відрізаються тільки після повного висихання.
 • Ще один варіант

  Існує ще один спосіб, який дозволить обклеїти вибілену стіну новими шпалерами. Він вважається більш трудомістким, але займає майже стільки ж часу, як і попередній. Полягає він у розмиванні стін, тобто видалення старого шару побілки або вапна. Такий спосіб застосовується, якщо справа ускладнюється жовтим шаром побілки, який загрожує обвалитися повністю.

  Відео про те, як зняти побілку зі стіни:

  Для полегшення робіт і подальшої прибирання варто застелити підлогу газетами або клейонкою, а застаріле покриття змивати за допомогою пульверизатора з теплою водою. Мочити відразу всю стіну не варто, краще зволожуйте невеликі ділянки і знімайте обробку шпателем. Тонка побілка видаляється губками або ганчіркою. У цьому варіанті, перед тим як приклеїти шпалери на вапно, стіни потрібно прогрунтувати, щоб шпалери приклеїлися якісно, рівно і надовго.

  Кілька порад від професіоналів

  Багаторічний досвід проведення будівельних та оздоблювальних робіт дозволив майстрам пристосуватися практично до будь-яких умов роботи і зрозуміти тонкощі старих будинків і квартир. Так, наприклад, потрібно враховувати наступні моменти:

 • У старих глинобитних будинках побілку потрібно знімати до самої основи. Справа в тому, що раніше замість звичайної глини часто використовували сильно известкованный матеріал, який здатний буквально «роз’їдати» навіть найдорожчі і щільні шпалери.

  Поклейка обоев на известку от подготовки до финала Поклейка обоев на известку от подготовки до финала У глинобитних будинках краще позбавлятися від побілки перед поклейкою шпалер

 • Не рекомендується клеїти шпалери на стелю з побілкою, оскільки ймовірність їх отпадания залишається критично високим. У цьому випадку можна заново побілити стелю, зашити його гіпсокартоном, пластиком, полістирольними плитами або чимось іншим.
 • Самі фахівці рекомендують піклуватися про збереження побілки тільки в тому випадку, якщо вона нанесена тонким шаром на цегляну основу. Справа в тому, що така природна обробка здатна нейтралізувати запах фарби, будівельних розчинів і сумішей.
 • На закінчення можна сказати наступне: навіть якщо ви любите традиції і екологічно чисті матеріали, що не варто вживати вапно в якості обробки. Справа в тому, що вона здатна притягувати до себе вологу, із-за чого шпалери згнивають буквально за кілька років.