Покрівельні роботи: основні етапи зведення покрівлі

 
 Кровельные работы: основные этапы возведения кровли

Завершальним етапом будівництва будь-якого об’єкта вважається зведення покрівлі. Процес вимагає особливої підготовки і майстерності, бо від якості покрівлі залежить термін експлуатації будівлі. Неякісне покриття може призвести до поступового просочуванню вологи, утворення вогкості і гниття матеріалів, тому так важливо зробити покрівлю герметичною.

Покрівельні роботи краще довіряти професіоналам на сайті dom-stroy.kiev.ua однак не варто повністю пускати роботу на самоплив. Щоб проконтролювати якість роботи варто знати основні етапи покрівельних робіт.

Зведення покрівлі

При зведенні покрівлі фахівці зобов’язані дотримуватися встановлених норм і правил. Крім того, що конструкція повинна відповідати вимогам, не варто забувати і про техніку безпеки при роботі на висоті. Найчастіше покрівельні роботи здійснюють восени, але краще не затягувати, бо можуть перешкодити погодні умови.

У процесі зведення покрівлі можна виділити кілька основних етапів роботи:

 • Підготовчий етап. Перш ніж приступати до роботи, фахівці складають кошторис витрат і детальний проект покрівлі, в який входить не тільки сама конструкція, але і всі необхідні комплектуючі. Для роботи знадобиться утеплювач, ізоляційні матеріали, водовідведення. Крім того, включається в кошторис і оплата праці. Тільки після ретельної підготовки можна приступати до наступного етапу.
 • Встановлення каркасу.Зведення покрівлі починається з монтажу каркасу. Каркас може бути виготовлений з дерева або оцинкованої сталі. Оскільки терміни служби дерева значно менше, другий варіант каркаса більш кращий, прослужить така покрівля до ста років. При зведенні каркаса основна вимога міцність і надійність, покрівля повинна витримувати навантаження до двохсот кг.
 • Монтаж водовідведення.Система водовідведення необхідна для того, щоб захистити покрівлю від скупчення надмірної вологи при рясних опадах. На сьогоднішній день існує кілька різновидів систем водовідведення, вибір залежить від конструкції покрівлі. Найбільш поширений варіант – точковий водовідвід, рідше використовують лінійну систему. Вода по спеціальним каналам стікає в водозбірники, не накопичуючись на самій покрівлі.
 • Монтаж додаткових прибудов.На даху можуть розташовуватися мансардні вікна і балкони, тому на цьому етапі спеціалісти виконають всі необхідні роботи, не завдаючи шкоди самій конструкції.
 • Пожежна безпека.Після монтажу дерев’яного каркасу і утеплювача, обов’язково необхідно нанести захисні, вогнетривкі речовини, щоб захистити поверхні від загоряння.
 • Теплоізоляція.Якісний шар теплоізоляції допоможе не тільки продовжити терміни експлуатації покрівельних матеріалів та стін будівлі, але і створити необхідний мікроклімат всередині. Утеплювач не допустить проникнення холодного повітря і витік теплого всередині будинку.
 • Монтаж покрівлі.Тільки після утеплення каркаса можна приступати до монтажу покрівлі. На сьогоднішній день виробники пропонують великий асортимент покрівельних матеріалів, в залежності від каркасу покрівлі користується попитом черепиця, м’яка покрівля. Кожен вид вимагає дотримання правил монтажу, покрівля повинна бути герметичною, щоб волога не просочувалася всередину.

На завершальному етапі фахівці проводять зовнішню обробку покрівлі, працюють з карнизами, фронтонами. Сучасні матеріали дозволяють зробити будь-яку покрівлю незвичайним доповненням будинку, розрізняється і вартість робіт.

З урахуванням складності проекту, ціна може значно відрізнятися. Розцінки залежать і від використовуваних матеріалів, а також регіону, віддаленості об’єкта і використовується при роботі спецтехніки.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні