Покупка квартири для здачі в оренду – особливості вибору

 
 Покупка квартиры для сдачи в аренду – особенности выбора

Одним з цікавих видів стабільного заробітку є бізнес, побудований на здачі у найм орендної нерухомості. Як правило, він будується на вже наявній базі, наприклад, на декількох отриманих у спадщину чи дарунок квартирах. Але що робити, якщо вільних квадратних метрів для втілення цієї ідеї в життя не є? В такому випадку можна ризикнути і придбати для цих цілей окреме житло. При цьому щоб не помилитися з його вибором, який може вплинути на подальшу успішність справи, рекомендується дотримуватися певних рекомендацій, які ми і розглянемо в цій статті.

Практичне рішення

Покупка квартири в ЖК Ультра в Харкові спеціально для заробітку на оренду – далеко не така божевільна ідея, якою здається попервоначалу. По-перше, ринок найму відрізняється потужним і постійно зростаючим попитом, а значить, за умови правильної організації своєї діяльності, орендодавець завжди буде в плюсі. По-друге, при необхідності завжди можна повернути гроші назад, продавши непотрібну і неухильно росте в ціні житлоплощу на вторинному ринку. Ну а по-третє, її можна залишити дітям чи онукам.

Оптимальний вибір

Вимоги до майбутньої квартирі можуть відрізнятися в залежності від планованого способу її здачі у найм. Так, якщо це буде подобова оренда, можна значно заощадити, купивши жиле приміщення не у новобудові та не в престижному районі. При цьому бажано, т. к. здаватися вона буде в основному приїжджим, щоб багатоповерхівка знаходилася поблизу із зручною транспортною розв’язкою. На такі критерії вибору, як поверх, вид з вікна, сонячна або тіньова сторона – можна не звертати уваги. В 99% випадків, добових мешканців вони просто не хвилюють.

Непоганим рішенням є приватні будинки в межах міста, популярні у приїжджих за рахунок своєї спокійної обстановки, забезпечуваною відносним віддаленням від гучних багатоповерхових мурашників. Всупереч поширеній думці, що ніхто не захоче жити «на відшибі», вони стабільно користуються високим попитом. Так і у випадку поступової відмови від орендного бізнесу, таке власне тихе і затишне містечко виявиться приємним бонусом.

В цілому, придбати квартиру для здачі в оренду можна навіть в старому будинку, на зразок знаменитих «хрущовок». За умови, що поруч є добре розвинена інфраструктура, немає проблем з транспортом і магазинами, вона також буде користуватися стабільним попитом. При цьому за ціну двокімнатного помешкання у новобудові, можна буде купити дві, а то і три однокімнатні квартири в старому будинку.

Фінансове питання

Мабуть, найбільш важлива сторона будь-якого типу бізнесу. Насамперед, слід розрахувати відношення поточних вкладень до спрогнозованої на майбутнє їх окупності. За підрахунками фахівців на те, щоб повернути витрати на покупку такої нерухомості класу «економ», знадобиться від 6 до 8 років. А от з елітними квадратними метрами і житлом бізнес класу цей термін може розтягнутися в 2 рази.

Найвигідніше придбання однокімнатних квартир – вони відрізняються низькою вартістю, користуються найбільшим попитом серед орендарів, а також мають найменший розмір щомісячних комунальних платежів. Вартість орендної плати можна регулювати в залежності від цілого ряду факторів, наприклад, при крокової близькості до станції метро, її можна сміливо піднімати на цілих 10 відсотків, збільшивши тим самим швидкість окупності і отримавши додатковий прибуток.

Не рекомендується сильно вкладатися в ремонт: через необхідність утримувати конкурентоспроможну ціну, на вартість оренди він практично не вплине, але в той же час пов’язані з ним грошові витрати просто подовжать термін окупності. Найкращий варіант – самий бюджетна косметична обробка і меблі класу «економ» або «комфорт».

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні