Поняття та особливості земляних робіт у будівельній сфері

 
 Понятие и особенности земляных работ в строительной сфере

Земляні роботи являють собою основу будь-якого будівництва. Щоб підготувати майданчик для зведення будівлі або споруди, що потрібно зробити котлован, траншею, інші роботи з ґрунтом. Для виконання таких завдань краще задіяти спеціальну техніку. Якщо ж обсяг незначний, можна обійтися і ручною працею.

Земляні роботи можна віднести до комплексу робіт нульового циклу. Вони будуть вважатися завершеним тільки після того, як повністю облаштована підземна частина будівлі з монтажем необхідних комунікацій, елементів підземної споруди. Ці роботи виконуються в складних умовах, які часто залежать від природно-кліматичних чинників. Перед технологами, проектувальниками і будівельниками стоїть завдання, як скоротити земляні роботи, але при цьому виконати їх якісно. Для цього задіюються люди, техніка.

Земляні роботи поділяються на такі види:

 • Відкриті;
 • Підземні;
 • Підводні.

У будь-якому випадку вони спрямовані на те, щоб зробити виїмку в ґрунті або насипати додатковий грунт. У першому випадку можна отримати яму, яка надає доступ для видобутку грунту. Існує три способи проведення земляних робіт: вибуховою, механічний гідромеханічний. Вибір ґрунтується на те, для якого споруди планується підготувати основу. Беруться до уваги характеристики ґрунту, бажані терміни здачі об’єкта і його призначення.

Робота з грунтом завжди вважається відповідальним етапом будівництва. До неї потрібно підходити серйозно і грамотно. На 1 куб.м об’єкта житлового, цивільного, транспортного, гідротехнічного та іншого будівництва потрібно зробити до 2 куб. м земляних робіт. Від того, наскільки якісно вони виконані, буде залежати, як виритий котлован, як засипана траншея і виконано ущільнення грунту. Тому земельні роботи краще довірити професіоналам на сайті grunt-zona.ru.

Земляні роботи включають в себе:

 • Розробку вивіз грунту;
 • Вивезення ґрунтових надлишків;
 • Утилізацію будівельного сміття;
 • Підготовку котловану і траншеї;
 • Встановлення підземних комунікацій.

Для них характерна висока трудомісткість і аналогічна вартість. Оплата буде залежати від умов виконання поставлених завдань, використаної спецтехніки та інших факторів. Вартість проведення земляних робіт визначається ще на стадії складання кошторису. Вона буде залежати від технології їх проведення. У промисловому будівництві зазвичай такі роботи займають близько 15% вартості всього проекту. Мінімальна трудомісткість і незначна вартість може бути характерна тільки для невеликого об’єму будівельного майданчика. Скоротити витрати можна і в тому випадку, якщо вивільнений грунт буде покладений в призначене для нього місце. Зазвичай його переробляють механізованим способом. Для цього задіюється землерийно-транспортна і землерийна машина. Розробку грунту ще виконують за допомогою буріння або вибуховим способом.

Допоміжні або підготовчі процеси виконуються з залученням різних машин. Для кожної конкретної роботи призначається певна техніка. У деяких випадках різні обсяги робіт здатна виконувати один вид спецтехніки. Вибір машини зазвичай залежить від того, що планується робити. Під час роботи може задіяти за бульдозер, эксковатор, грейдер, скрипер, пристрій гідромеханізації. Якщо немає можливості замовити Такі машини потрібно застосовувати ручну працю. До того ж людська допомога може знадобитися в тих випадках, якщо роботи проводяться мені доступні для техніки. Потрібно враховувати, що ручна праця є нерентабельним. До того ж з ним в кілька десятків разів скорочується ефективність. Задіяти спецтехніку стає правильним і вигідним рішенням, особливо для великих об’ємів робіт на об’єкті.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні