Популярні види шпаклівки і їх особливості

 
 Популярные виды шпатлевки и их особенности

Одним з найбільш часто застосовуються оздоблювальних матеріалів є шпаклівка – пластична суміш, що складається з наповнювача і в’яжучих компонентів, що застосовується з метою вирівнювання різних поверхонь. З її допомогою можна з легкістю позбутися нерівностей на стелі або стінах, замаскувати тріщини і відколи, підготувати основу для нанесення на нього фінішних покриттів. У продажу можна зустріти десятки і сотні варіантів шпаклівок від самих різних виробників, що відрізняються між собою вартістю, обсягом, формою випуску, складом і призначенням.

Типи шпаклівки за формою випуску

Залежно від того, в якому вигляді шпаклівка пропонується покупцеві, її можна розділити на два різновиди:

 • Сухі суміші – потребують розведення водою в певній пропорції і продаються розфасованими в мішки або пакети. Змішування з рідиною здійснюється безпосередньо перед проведенням оздоблювальних робіт, оскільки розведений матеріал повинен бути використаний протягом короткого проміжку часу, поки він не встиг втратити свою пластичність та інші властивості. Мінусом роботи з порошковими шпаклівками є утворення великої кількості пилу, що виникає в процесі пересипання сухої суміші в ємність і на початкових етапах її перемішування. Перевагою є можливість часткового використання мішка, із збереженням незатребуваною його частини до наступного ремонту.
 • Готові шпаклівки – являють собою вже розведену, повністю готову до застосування суміш, розфасовану в герметично закупорені баночки або відерця. До їх складу входить водна дисперсійна або латексна основа. Величезним плюсом є повна відсутність пилу, вдихання якої шкідливо для організму людини. А ось мінусом є необхідність обов’язкового використання всього обсягу купленого шпаклівки – після відкривання, через деякий час, вона втрачає свої початкові властивості і приходить в непридатність.

Який варіант суміші вибрати в магазині СтройСовет, сухий або готовий, залежить, у тому числі і від особистих смаків. Досить часто перевага віддається другого типу, оскільки він більш зручний для тих, хто не має серйозних навичок у проведенні ремонту, нехай при цьому і коштує трохи дорожче.

Типи шпаклівок за складом

Залежно від використовуваного в їх складі в’яжучого речовини, представлені у продажу суміші для шпатлювання можна поділити на:

 • Гіпсові шпаклівки – еластичні, не дають усадки при висиханні, відмінно піддаються шліфуванню. На відміну від цементних варіантів, можуть наноситися товстим шаром. Недоліком такого покриття є те, що в умовах високої вологості, перепадів температур і промерзання воно має властивість обсипатися. Тому сферою застосування суміші є проведення ремонту лише в теплих і сухих приміщеннях, розташованих усередині будівель.
 • Полімерні шпаклівки – продаються в готовому вигляді, в основному представлені у вигляді сумішей на латексній або акриловій основі. Перший варіант підходить тільки для внутрішньої обробки, другий варіант придатний, в тому числі і для зовнішніх робіт. До плюсів відносять хорошу стійкість до вологи, відсутність усадки, відмінну пластичність. Оптимальне рішення для закладення щілин в цементі і бетоні, маскування швів між сусідніми листами гіпсокартону, вирівнювання поверхонь перед фарбуванням.
 • Цементні шпаклівки – основним їх призначенням є обробка бетонних і цегляних стін. Суміш характеризується жорсткою структурою, може давати усадку в процесі висихання. Матеріал не боїться вологи і температурних коливань, що робить можливим його застосування для зовнішньої обробки будівель або у вологих приміщеннях.

Конкретний тип покриття вибирається залежно від майбутніх умов його експлуатації, з урахуванням перерахованих особливостей основних його різновидів.

Типи шпаклівок за призначенням

Залежно від призначення, суміші для шпатлювання поділяються на:

 • Вирівнюючі – характеризуються жорсткою крупнодисперсной структурою, призначені для маскування тріщин і інших дефектів поверхні, а також її первинного вирівнювання.
 • Фінішні – дрібнодисперсні, дуже пластичні, використовуються для чистового остаточного вирівнювання поверхні, для подальшої її забарвлення або обклеювання шпалерами.

У випадку використання великої товщини шарів покриття, щоб уникнути його розтріскування і руйнування, рекомендується застосовувати арматурну сітку.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні