Повний перелік інструментів для поклейки шпалер

Зміст

 • 1 Введення
 • 2 Список всіх можливих інструментів
  • 2.1 Валик малярний
  • 2.2 Валик шпалерний
  • 2.3 Валик шпалерний для кутів
  • 2.4 Ванночка малярна
  • 2.5 Відро
  • 2.6 Губка
  • 2.7 Дриль
  • 2.8 Ізолента
  • 2.9 Олівець
  • 2.10 Кисть
  • 2.11 Лінійка
  • 2.12 Ніж канцелярський
  • 2.13 Ножиці
  • 2.14 Викрутка
  • 2.15 Висок
  • 2.16 Рулетка будівельна
  • 2.17 Будівельний міксер
  • 2.18 Ганчірка
  • 2.19 Косинець
  • 2.20 Рівень
  • 2.21 Шнур
  • 2.22 Шпатель малярний
  • 2.23 Шпатель шпалерний
  • 2.24 Щітка для шпалер
 • 3 Висновок

Введення

Стаття допоможе уникнути ситуацій, коли в процесі поклейки шпалер на стіну або стелю кімнати у вас виникають непередбачені моменти, які змушують вас «зриватися з місця» і їхати в будівельний магазин за покупкою того ж більш вузького шпателя або бігати по поверхах і випрошувати у сусідів фігурну викрутку. Ознайомтеся з нашою статтею та виберіть для себе необхідні інструменти для поклейки шпалер.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Валик малярний

Валик шпалерний

Призначення цього валика не для того, щоб наносити клейовий розчин на оклеиваемую поверхню або рулони, а щоб розгладжувати вирізане полотно, вже приклеєне до стіни. Так, тонкі шпалери не призначені для застосування шпателя, оскільки він може пошкодити їх. На допомогу прийде саме цей інструмент, який допоможе вам позбутися від бульбашок і зайвого клею між стіною і полотном. Валик шпалерний буває двох кольорів – жовтого і чорного. Перший використовується у випадку, якщо ваші шпалери мають рельєфний малюнок, і ви не хочете його «розчавити», а другий – для більш рівної поверхні, коли немає побоювання що-небудь зіпсувати.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Валик шпалерний

Валик шпалерний для кутів

Завдяки своїй конусної формі він дозволить вам додати потрібний тиск на окремих ділянках полотна – а саме по кутах.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Валик шпалерний для стиків

Ванночка малярна

Після того як ви розводите в довільно обраній ємності клей, слід підібрати гарну ванну, яка дозволить розподіляти клей рівномірно по всій робочій площі валика. Ванночка складається з двох частин – є рівна, а є гладка поверхня. Валик потрібно катати саме по нерівній поверхні з ребрами. Розмір малярною ванночки безпосередньо залежить від розмірів валика (її ширина повинна бути трохи більше ширини валика).

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Ванночка малярна

Відро

Відро вам знадобиться, щоб розводити в ньому клейовий розчин. При цьому, якщо ви розраховуєте використовувати клей на наступний день, то краще всього вибрати відро (чи іншу ємність) з щільно закривається кришкою. Тільки так можна зберігати клей! Звичайно, не забудьте помістити ємність в прохолодне місце, недоступне для сонячних променів. Якщо вас цікавить питання, ніж клеїти шпалери, то пропонуємо ознайомитися з іншою статтею нашого сайту.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Без відра не обійтись, вона потрібна для розмішування клею

Губка

Вона стане в нагоді вам для витирання зайвого клею по краях приклеєного до стіни полотна. Вибирайте губку як можна м’якше, а якщо її сторона і має ребристу поверхню, то не здумайте протирати нею ваші шпалери, оскільки ви можете їх запросто пошкодити.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Губка стати в нагоді в процесі поклейки шпалер

Дриль

Цей інструмент може стати в нагоді в тому випадку, якщо у вас немає будівельного міксера. Підберіть таку насадку, щоб можна було розмішувати розчин клею.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Дрилем зручно розмішувати клей

Ізолента

Цілком природно наявність в будь-якому приміщенні хоча б одного вимикача і однієї розетки. Після того як ви розкрутите їх і витягніть коробки, слід в обов’язковому порядку заізолювати всі дроту, інакше ви піддасте себе небезпеки. А допоможе вам в цьому ізолента.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Тканинна ізолента

Олівець

Олівець вам знадобиться для нанесення розміток на стінах. Вибирайте такий олівець, який буде видно на бетонній стіні. Так, будівельні магазини пропонують усім бажаючим купити олівець будівельний.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Купіть перед поклейкою шпалер хороший олівець

Кисть

Тут ми не будемо детально розглядати кожен варіант кисті. Вони відрізняються по ширині, пружності ворсинок (м’які або більш жорсткі) та їх довжині. Якщо ви не користуєтеся валиками, які, якщо ви вже встигли зрозуміти, можуть мати різне призначення (для полотен, для кутів і стиків), то купіть обов’язково одну широку і одну вузьку пензлика. Широка кисть допоможе нанести шар клею на полотно або на поверхню стіни, а вузькою пензликом ви зможете промазати стіни в місцях стику і кутах між стіною − стелею і стіною − полом.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Пензель для поклейки шпалер

Лінійка

Якщо у вас немає вдома будівельної рулетки (як і будь-який інший), доведеться орудувати тим, що є. Лінійка допоможе вам виміряти висоту ваших стін і визначитися з довжиною полотна шпалер. Не забувайте, що до отриманого значення висоти стіни потрібно додати близько 5 см на підгонку полотен між собою.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Звичайна лінійка

Ніж канцелярський

Канцелярський ніж вам буде потрібен для того, щоб вирізати полотно вказаної довжини. Він дуже зручний, якщо ви хочете обрізати куточки. Ножем також підрізають полотно уздовж плінтуса або стелі. Крім того, в процесі обклеювання шпалерами стін під полотном можуть з’являтися бульбашки, вигнати які валиком або шпателем ну ніяк не виходить. В цьому випадку можна спробувати зробити невеликий надріз на шпалерах. Правда, краще всього використовувати для цих цілей тоненьку голочку. Краще зробити 3-5 маленьких дірочок голочкою і витратити трохи більше часу, ніж одну велику і кидається в очі «дірку».

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Канцелярський ніж

До речі, якщо лезо ножа затупилися, то не поспішайте купувати нове. Заженете лезо всередину ножа так, щоб зовні залишилася одна частина (до останньої насічки). Візьміть в руки плоскогубці і відламайте шматочок. Так, ви зможете використовувати на краю ножа вже нове гостре лезо. Крім того, можете убезпечити себе від нікому непотрібних травм, сховавши очі під будівельними очками.

Ножиці

Вони підійдуть вам для вирізання полотна потрібного розміру. Але, на відміну від того ж канцелярського ножа, обрізати куточки, а куди більше тоненьку лінію під стелею, як нам здається, ножицями буде куди складніше і незручніше.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Ножиці – важливий інструмент в поклейки шпалер

Викрутка

Викрутка в нагоді для того, щоб зняти коробки від розеток і вимикачів. Не забудьте після цього заізолювати дроти, як і писалося вище.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Викрутка є в кожному будинку, і вона стане в нагоді

Висок

Дуже потрібний інструмент, адже від його наявності та правильної експлуатації залежить те, наскільки рівно ви приклеїте полотно до стіни. Прикріпіть верхню частину до верху так, щоб грузик «бовтався» внизу. Тепер проведіть уздовж висячої нитки рівну лінію олівцем або фломастером. Висок дозволяє нанести рівну вертикальну розмітку.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Висок також стане в нагоді для поклейки шпалер

Рулетка будівельна

Думаю, тут нема що багато пояснювати – рулетка допоможе виміряти висоту стін, їх ширину, а також правильно вирізати полотно шпалер.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Рулетка будівельна

Будівельний міксер

Міксер призначений для розмішування клейового розчину. Якщо у вас немає будівельного міксера, то не варто впадати у відчай! У будь-якому випадку, навіть якщо ви будете використовувати чисту дерев’яну палицю, то цей процес не позначиться на властивостях вашого клею в гіршу сторону. Просто вам доведеться трохи більше часу і сил приділити етапу доведення клею до потрібної концентрації, плюс засипати суху суміш доведеться меншими порціями, ніж з використанням міксера.Але якщо ви щасливий володар цього інструменту, то візьміть в руки будівельний міксер, увімкніть малі оберти і поступово висипайте невеликими порціями клей у відро з прохолодною водою (гаряча вода не рекомендується).

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Будівельний міксер

Ганчірка

Ганчіркою, змоченою у воді (будьте обережні: вона повинна бути вологою, але не до такої міри, що з неї капає вода), витирайте поверхню приклеєного полотна, позбавляючись від зайвих плям і розлучень. Найкраще, щоб вона була м’яка – не зашкодить шпалери.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Звичайна ганчірка

Косинець

Інструмент стане в нагоді вам в тому випадку, якщо з рулону шпалер потрібно буде вирізати різні геометричні форми. Прикладіть косинець, щоб накреслити прямий кут.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Косинець

Рівень

Рівень буде потрібно для того, щоб наклеїти полотно в рівному вертикальному положенні. Рівень і висок – важливі інструменти для шпалерних робіт!

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Рівень

Шнур

Можна зробити з нього висок, прикріпивши невеликий грузик. З іншого боку, шнур можна використовувати для горизонтальної розмітки стін.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Навіть звичайний шнурок може вам допомогти

Шпатель малярний

Для того щоб обрізати шпалери біля стелі або підлоги, додайте туди шпатель і проведіть рівну лінію канцелярським ножем.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Шпатель малярний

Шпатель шпалерний

Робоча поверхня такого шпателя не металева, а пластикова або гумова. Справа в тому, що він необхідний для розгладження полотна на стіні, що дозволить вигнати зайвий клей і бульбашки. Пластик і гума не зашкодять ваші шпалери. Але пам’ятайте, що у випадку, якщо ваші шпалери дуже тонкі, кращим вибором для цього етапу обклеювання стане валик шпалерний.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Шпатель шпалерний

Щітка для шпалер

У разі відсутності валика або кисті, щіткою можна буде наносити клей на полотно або поверхню стіни. Але основним її призначенням є все те ж розгладження приклеєного до стіни полотна. Особливо зручна щітка при використанні під час обклеювання стін не, а саме стелі.

Полный перечень инструментов для поклейки обоев Полный перечень инструментов для поклейки обоев Щітка для шпалер

Висновок

Ми постаралися розповісти вам про всі інструменти для шпалер. Які з них вам знадобляться, вирішувати вам. У статті наведено взаємозамінні інструменти. Мається на увазі те, що нанести клей на полотно можна як валиком або пензлем, так і звичайною щіткою для розгладження шпалер. Якщо вас цікавить опис якого-небудь іншого інструменту, то залишайте свої побажання в коментарях нижче.