Правила користування біде. Історія виникнення та поради фахівців

 
 Правила пользования биде. История возникновения и советы специалистов

Серед жителів європейських міст великою популярністю користується унікальний сантехнічний аксесуар. Цей незамінний атрибут називається «біде». Але, незважаючи на свою популярність, цього не можна сказати про Росію. Але варто зауважити, що цей прилад вже не є рідкістю, як кілька десятків років тому.

Біде і що воно собою являє

Біде – це спеціальне пристосування, що нагадує форму раковини. Воно призначене для підвищення рівня гігієни після туалету. Це пристосування – альтернатива туалетному папері, яку також можна застосовувати без винятків.

 
 Правила пользования биде. История возникновения и советы специалистов

Але на цьому функціональні можливості не закінчуються. Біде також застосовується для підвищення комфорту при миття ніг, або підмиванні маленької дитини. Це незамінний апарат для людей з обмеженою рухливістю в літньому віці. Саме з цієї причини такі сантехнічні аксесуари застосовуються більш активно в санаторіях і в інших закладах оздоровчого характеру.

Конструкції таких сантехнічних приладів відрізняються своєю формою і розмірами. Крім того, що є класичні моделі підлогового або підвісного типу, є ще і більш компактні варіанти.

Приміром, душ Бидетта – це особливий змішувач, який спеціально модифікований. Його приєднують до раковини і до простого душу. Його застосовують тоді, коли немає можливості провести установку відокремленого біде.

Також, можна легко уникнути серйозних розтрат, коли додатковим пристосуванням стане кришка біде. Візуально вона нагадує просте сидіння для унітазу.

Що стосується функціоналу пристрою, то це залежить від самого виробника, крім основних функцій є ще й такі як: сушка дезодорація повітря та інші.

Як правильно користуватися біде

Як правильно підходити до біде і з якого боку на нього сідати – різниці немає. Це залежить від того, кому як зручно. Є люди, яким подобається сидіти спиною до змішувача, а є ті, кому навпаки. В цьому випадку не дотримуються строгі правила.

Одними з найперших моделей були біде подовженої форми, вона трохи звужувалася в середній частині. З цієї причини стандартним положенням посадки була «поза наїзника». Сьогодні, біде майже нічим не відрізняється від простого унітазу. Це дає можливість сідати як завгодно.

 
 Правила пользования биде. История возникновения и советы специалистов

Сам процес, у якому застосовується біде – це звичайне підмивання нижньої частини тіла. Саме тому біля такого аксесуара повинні бути відповідні миючі засоби та рушники. Замість простого мила фахівці рекомендують застосовувати спеціальні склади, призначені для інтимної гігієни.

Щодо матеріалу, з якого виготовляються рушники можна сказати те, що доречніше буде використовувати паперові рушники. При цьому часта заміна буде тільки підвищувати рівень гігієни.

В продовження рекомендацій використання біде, треба зауважити, що цей прилад вважається прекрасним доповненням до традиційних сантехнічних пристроїв. У деяких випадках, за помилку, деякі люди припускають що біде – це заміна ванни або душа. Але це зовсім не так. Таке пристосування дасть можливість не так часто їх використовувати.

Адже прийняття душу щоразу після туалету не практично, та й незручно. Такий сантехнічний аксесуар, як біде робить процес швидше і комфортніше.

Що стосується подачі води, то вона надходить з крана, оснащеного аератором. Він має шарнір в основі з кулькою, який дозволяє чітко регулювати напрямок потоку води.

Прості змішувачі, призначені для біде, дуже схожі з раковинными змішувачами і змішування води відбувається у відповідності з ручним регулюванням. Моделі, що вдосконалені, виробники оснащують регуляторами температури. З їх допомогою змішування води відбувається на автоматі. Застосування сенсорних різновидів змішувачів скорочують до мінімуму людські дії.

Такі пристрої з сенсорним управлінням мають особливі датчики. Вони реагують на рухи і здатні включатися автоматично. Всі технічні нововведення сприяють підвищенню комфорту при використанні біде.

Історія появи біде

Точну дату виникнення цього сантехнічного аксесуара повідомити неможливо. Але що стосується предків біде, то вони з’явилися в сімнадцятому столітті на території Франції. На вигляд це були ванночки невеликого розміру з ніжками. Ці ж ванночки наповнювали водою і використовували за призначенням. Місцем розташування таких приладів у будинку була спальня. Крім цього ванночка застосовувалася як раковина. Правила користування зовсім нескладні, на той час багато їх знали. Пристосування вважалося дуже корисним з точки зору гігієни.

Конструктивні зміни біде все ж відбувалися на протязі всього періоду існування. Застосування таких аксесуарів практикувалося в багатьох інших європейських країнах, таких як: Німеччина, Америка, Португалія, Франція або Італія.

 
 Правила пользования биде. История возникновения и советы специалистов

У порівнянні з першою електронною моделлю, сучасна конструкція має управління, розміщене безпосередньо в середині самої кришки. Найбільшою популярністю пристрої користуються серед японців.

Блок управління приладом має багато корисних функцій, таких, як: автономний підігрів води, автоматичний режим дезодорування навколишнього повітря, феновая сушіння та ін.

Незалежно від того, що дана різновид має високу ціну, при експлуатації – все виправдовується. Що стосується практичності й компактності в невеликих приміщеннях, то такі прилади, як біде, у вигляді кришки – незамінні.

Якщо підвести невеликий підсумок про корисність самого пристрою, то все розроблялося з давніх часів для підвищення комфорту і підвищення рівня гігієни людей. І незалежно від того, що звичку міняти непросто, багато людей вважають біде розкішшю. Але, все ж, наявність такого приладу сильно полегшує життя людей, зберігаючи їм здоров’я.

На рахунок комфорту у ванній чи туалеті, все залежить від того, де планується встановити біде, можна сказати те, що часто встановлюють два приладу: окремо унітаз і окремо біде. Але, в тому випадку, коли місця не так вже й багато – застосовують просто кришку апарата, або гігієнічний душ, що вважається більш затребуваним в маленьких квартирах і будинках.

Всі пункти, що стосуються питання використання біде, розглянуто. Душ, ванна, раковина або біде – це все призначено для підвищення чистоти і здоров’я людей. Область застосування таких приладів може змінюватись в різну сторону: ополіскування ніг, підмивання маленьких дітей, сушка, масаж та багато іншого. Це приводить до єдиного висновку, який напрошується сам по собі – біде потрібно встановлювати і в його користь не потрібно сумніватися.

Ще одним доказом служить культура застосування аксесуара – вона починається кілька століть тому. З часом практичність у повсякденному житті була повністю доведена. Як висновок – такий сантехнічний аксесуар не є надмірністю, це звичайний прилад, що знаходиться на одному рівні з ванною, унітазів або умивальником.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні