Правила прокладки топления з поліпропіленових труб

 
 Правила прокладки топления из полипропиленовых труб

Старі системи опалення з заліза вже давно міняють на поліпропіленові, які служать довше, вимагають меншого обслуговування (не потрібно фарбувати) а прокласти систему опалення з поліпропілену можна самостійно.

Складність прокладки поліпропіленових труб полягає не в проектуванні лінії, а з’єднання кінців трубок, і варіантів всього два:

1. Використання різьбових з’єднань;
2. Застосування зварювання поліпропіленових труб.

Перший спосіб незручний кількістю і розмірами сполук, а в другому випадку з’єднання будуть більш компактні і зіллються з трубами, створюючи відчуття цілісності системи опалення.
Поліпропіленові труби це самий вигідний варіант побудови системи опалення за рахунок гнучкості, стійкості до високих температур і довговічності, а єдиний недолік такого виду опалення тільки в з’єднанні, так як при неправильній зварюванні труб доведеться обрізати кінці трубок і виробляти зварку заново.

Підготовка до зварювання поліпропіленових труб

Перед початком будівництва системи опалення з поліпропіленових труб слід зробити проект, що відображає всі розміри кімнат, розташування батарей і місць з’єднань, після чого можна приступати до різанні і зварюванні труб.
Різання труб поліпропіленових труб здійснюється за допомогою спеціальних ножиць, які слід тримати в перпендикулярному стані по відношенню до труби.

Після різання труб на шматки певної довжини потрібно буде приварити до їх кінців сполучні кути (для обводу по кутах кімнати) або трійники в місцях з’єднання з батареями системи опалення. Для точної зварювання слід відміряти і відзначити глибину входу труби в куточок (для діаметрів труб 25 міліметрів глибина входження становить 16 міліметрів), потім протерти сполучається кінець труби і куточок вологою серветкою.

Увага! Протирання розчинниками суворо заборонено, інакше під час з’єднання, на трубках і куточках з’являться мікротріщини, які спричинять прорив системи опалення.

Порядок роботи зі зварювання поліпропіленових труб

1. На зварювальний апарат поліпропіленових труб потрібно надіти насадку необхідного діаметра;
2. Включити зварний апарат у мережу і встановити обмеження температури 260 градусів;
3. З двох сторін зварювального апарату, на насадки, слід одночасно надіти трубку і куточок (з протилежних сторін);
Увага! На даному етапі не слід докладати силу, під час розпаювання поліпропілену труба буде легко заходити на насадку.
4. В той момент, коли труби почали рух до зварювального апарату слід відрахувати кілька секунд (25 міліметровим трубам досить 7 секунд, чим більше діаметр, тим більше секунд);
5. По закінченню 7 секунд потрібно швидко зняти трубу і куточок зі зварювального апарату і з’єднати між собою;

Увага! При з’єднанні не слід провертати трубу і куточок, а тримати в перпендикулярному стані кілька секунд.

Тим, хто вперше виконує зварювання поліпропіленових труб спочатку потрібно виконати цю дію на непотрібному обрізанні, потім, по закінченні декількох хвилин (для застигання), за допомогою ножиців потрібно розрізати місце з’єднання і перевірити однорідність.

Примітка. Якщо з’єднання неоднорідне (є зльоти повороту труби або ділянки порожнечі), слід потренуватися.
Зварювальний апарат для поліпропіленових труб досить дорогий пристрій і найкраще буде запитати у знайомих або друзів, але як варіант можна скористатися орендою зварювальних апаратів, що виявляється деякими будівельними магазинами й невеликими компаніями.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні