Правила шпаклівки по фарбі

Під час ремонту квартири або будинку іноді виникають непередбачені труднощі. Наприклад, знявши шпалери зі стін, ви виявляєте фарбу під ними. Це досить ускладнює подальший процес роботи. Але не варто впадати у відчай, тому що вихід завжди є. У цьому випадку ви можете позбутися від фарбувальної основи чи шпаклювати поверх фарби. Але перед цим слід ретельно досліджувати поверхню.

Правила шпаклевки по краске Правила шпаклевки по краске Правила шпаклевки по краске Перед шпаклівкою пофарбованої стіни її необхідно промити лужним розчином

Перед тим як шпаклювати по фарбі, потрібно грунтовно обробити поверхню стіни. Для цього видаліть всі дрібні відшаровуються шматки, далі, гарненько зашкурте наждачним папером і видаліть пил. Потім вам слід ретельно промити стіну лужним розчином. Зробіть мильну суміш, якої і обезжирите робочу зону, змийте чистою водою і приступайте до наступних дій.

Дуже важливо обробити стіни складом грунтовки, щоб домогтися однаковій пористості по всій поверхні. Це благотворно вплине на подальше прилипання оздоблювальних матеріалів, а також на адгезію.

На сьогоднішній день ви можете придбати спеціалізовану грунтовку, наносящуюся на стару фарбу, для будь-якого гаманця.

Також ви можете використовувати поверх грунтовки невеликий шар шпаклівки глибокого проникнення, яка, в свою чергу, повинна ретельно просохнути. Крім цього, існує і найнадійніший спосіб попередньої підготовки поверхні. Це обробка грунтовкою сильного проникнення, нанесення бетон-контакт, просушування і подальше зашкурювання і прогрунтовка.

Грунтовка

Для того щоб грунтовка була якісною, фахівці радять використовувати кварцову грунтовку, має дрібні частинки, які сприяють міцному зчепленню стіни із шпаклівкою. В цьому випадку навіть якщо є залишки фарби, ґрунтовка чудово проникне в шар стіни.

Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великими коштами для використання кварцової грунтовки, ви можете добитися шорсткості за допомогою інших способів. Наприклад, зробити насічки по стіні за допомогою металевого гострого інструменту або дриля з дрібною насадкою. Також можна зробити такі насічки сокирою або молотком. Головне, щоб поверхня виглядала, як сітка, тобто насічки повинні бути хрестоподібної форми.

Шпаклівка

Після проведення ретельної підготовки стін можна приступати безпосередньо до шпаклювання, яка проводиться в два етапи. Спочатку необхідно перевірити висохлу поверхню після грунтовки, тому що іноді з’являються тріщинки. Якщо ви їх виявили, застосувати спеціальну сітку, яка допоможе вирівняти стіну.

Шпаклівку слід наносити широким шпателем прямо на стіну, замазывая при цьому всі тріщини і недоробки. Далі, зашпаклюйте всю поверхню, але строго стежте за нанесеним шаром, так як він не повинен перевищувати 3-х мм. Бажано робити не більше двох шарів шпаклівки, природно, з проміжним висиханням. Після того як шпаклівка просохне остаточно в обов’язковому порядку знову зашкурте поверхню дрібнозернистим наждачним папером, нанесіть тонкий шар грунтовки і приступайте до основних оздоблювальних робіт.

Загальні рекомендації

Правила шпаклевки по краске Правила шпаклевки по краске Для видалення фарби зі стін завжди можна скористатися феном

Як відомо, в будь-якому методі існують свої плюси і мінуси, тому, як шпаклювати поверх фарби, вирішувати тільки вам. Якщо ви не хочете довго возитися з міцно прилиплими шматками фарби, тоді скористайтеся термічною обробкою за допомогою фена. Це швидко, якісно і нешкідливо для організму.

Більш простий, але дорогий варіант, це застосування грунтовки бетон-контакт. Справа в тому, що в багатьох приміщеннях, особливо в старих будівлях, фарбувальна основа тримається настільки міцно, що зняти її досить-таки проблематично. Саме в таких випадках і використовують бетоноконтакт.

У нього входять дрібний пісок і адгезійні речовини, здатні намертво склеювати важко вбираючі поверхні. Коли стіни будуть оброблені такий грунтовкою, вони придбають шорсткість, завдяки якій шпаклівка міцно триматиметься і не піддасться відшаруванню.

Правила шпаклевки по краске Правила шпаклевки по краске Грунтовка стін бетонконтактом — просто, але дорого

Застосовується бетоноконтакт при роботі з гіпсокартоном, бетоном та алкідними, масляними і емалевими поверхнями. Ще ви можете використовувати спеціальну масляну шпаклівку, але тільки в тому випадку, якщо фарба міцно тримається на стіні.

Тепер ви знаєте, як шпаклювати по фарбі, залишається лише додати, щоб ви суворо дотримувалися всіх рекомендацій і порад, тоді ця шпаклівка не зруйнується і буде мати міцну основу.