Правила викладання кутів кахлем

Якщо ви прийняли рішення застосовувати кахель для облицювання стін, необхідно врахувати всі дрібниці будівельних робіт на етапі планування. При цьому особливу увагу слід приділити тому, як викладати кути кахлем, щоб приміщення виглядало красиво. Природно, перед початком роботи вам потрібно приготувати необхідні матеріали та інструменти.

Правила выкладывания углов кафелем Правила выкладывания углов кафелем Правила выкладывания углов кафелем Починати облицювання рекомендується з самого видного місця

Тому до облицювальних робіт приступати рекомендується саме з нього. Протилежне місце на стіні якраз має бути менш помітним. При укладанні кахлю в «темному місці треба звернути увагу на те, що на нього бажано викладати матеріал розміром більше половини. При приклеюванні надто тонких смуг облицювання буде мати кустарний вигляд. Тому вам потрібно досить точно виконати всі розрахунки, щоб дотримати правила укладання матеріалу на поверхню і отримати зоровий ефект цілісності лицювальної стіни. Все це треба врахувати на етапі планування.

Треба мати на увазі, що перед початком облицювання кахлем стіни повинні бути максимально вирівняністю. Від цього залежить якість облицювання і зовнішній вигляд поверхні.

Кладемо плитку в кутах правильно

Перед тим як укладати кахель в кутах, визначаємося з так званим «червоним» місцем кімнати — зазвичай воно відразу помітно. Роботу з кутами починати треба з цього місця. При облицюванні кутів матеріал має клеїтися з двох прилеглих сторін — строго симетрично, тому це треба обов’язково враховувати і використовувати однакові обрізання плитки. Для різання треба користуватися спеціальним плиткорізом, який забезпечений шаблоном, що враховує необхідний розмір відрізка з припуском на шов для затирання.

Виготовляємо внутрішній кут

Спочатку на стіну площею близько одного квадратного метра наноситься клей (мастика), починати потрібно від підлоги. Клей розподіляється спеціальним шпателем по всій поверхні, щоб отримати рівний шар, що має однакові борозенки. Таким же чином наноситься надалі розчин. Приклеюємо першу плиточку. Потім приклеюємо другу.

Правила выкладывания углов кафелем Правила выкладывания углов кафелем Постійно перевіряйте правильність облицювання

Щоб шов вийшов рівним, в стиках поверхні встановлюємо спеціальні хрестики. Приклеївши перший ряд кахельної плитки, перевіряємо будівельним рівнем вирівняність облицювання. Далі продовжуємо таким же чином викладати поверхню. Дійшовши до наступної стіни, відзначаємо до неї відстань, відрізаємо при необхідності плиточку і приклеюємо її.

Приступаючи до укладання матеріалу суміжної стіни, приклеюємо залишилася обрізану частина. Якщо матеріал виконаний з візерунком або малюнком, то його частини поєднуємо. При цьому ребро однієї плиточки приклеюємо внахлест на поверхню іншого, залишаючи зазор близько 2 мм. Викладений таким чином матеріал створює відчуття цілісності кахельної поверхні, ніби вона зігнута. Далі продовжуємо приклеювати кахель до необхідного рівня по висоті.

Облицьовуєм зовнішній кут

Для облицювання зовнішніх кутів застосовується тільки цільний матеріал. При кладці положення сусідніх плиток і справа, і зліва має бути строго симетричним, і кладка виконується внапуск поверхні кахлю.При цьому облицювання буде виглядати красиво, якщо ребра будуть мати закруглений або глазурований вигляд. При непривабливих ребрах поверхні можна використати для оздоблення спеціальний профіль, наклавши його за допомогою цементного розчину. Такі поверхні будуть виглядати чудово. Ось і весь секрет викладання кахлю. Подальша кладка покриття виконується згідно з правилами, описаними вище.

Правила выкладывания углов кафелем Правила выкладывания углов кафелем При облицюванні зовнішніх кутів не забувайте про дотримання симетрії

Підводячи підсумок укладання кутів кахлем, можна виділити такі важливі моменти, які необхідні для виконання робіт:

  • розрахунок кількості керамічної плитки;
  • правильний вибір «червоного» місця;
  • порядок кладки кахлю на внутрішніх і зовнішніх поверхнях кута.

Відео про те, як оформити зовнішній кут керамічної плитки:

Залишається тільки закупити необхідні матеріали та інструменти і приступити до робіт.