Правильний вибір і види шестигранників

 
 Правильный выбор и виды шестигранников

Застосування шестикутника досить широко. Починаючи від скріплення різних побутових деталей і закінчуючи скріпленням деталей і вузлів у межах великих автосервісів. Конструкція даного інструменту досить проста — це спеціальне поглиблення, яке виконано у формі шестикутника.

Варіація шестикутника невелика:

 • або викрутка;
 • або ключ.

Кожен господар повинен мати хоча б по одному інструменту шестикутника, не важливо, для яких цілей.

Конструкція шестикутника

Основою для інструменту є спеціальний металевий стрижень, який не гнеться і не ламається. Це ключовий компонент, оскільки саме на цей стрижень і йде основне навантаження. Вимоги, що пред’являються до стрижня особливо високі, оскільки ця частина повинна бути не тільки якісною, але і стійкою. Крім цього, саме від стрижня і залежить довговічність експлуатації інструменту.

Матеріали для виробництва шестикутника

Стандартним матеріалом для виготовлення шестикутника представленого на сайті trudovik.com.ua є сталь, але не просто сталь, а саме легована сталь. Але на деяких виробництвах застосовують і різноманітні сплави з хрому і ванадію, хрому і молібдену. Головне, щоб готовий інструмент повністю відповідав всім стандартам і витримував можливі навантаження.

Якщо ж це викрутка, то та частина, яку тримає чоловік, повинна бути комфортною і м’якою. Ідеальним матеріалом для цього є пластмаса. Пластмаса досить міцний матеріал, стійкий до зношування. Виготовлення викрутки виробляють з деякими виступами або спеціальними западинками, для того, щоб готовий інструмент щільно прилягав до робочої поверхні руки.

Можливі розміри і вага інструменту

Можливо виготовлення в 15 розмірних категоріях. Це допускається сучасними стандартами, які кваліфікуються в європейських країнах. Діаметр робочих інструментів варіюється від 1 до 50 міліметрів. Важливо вибирати саме той вид робочої поверхні інструменту, який повинен повністю відповідати тій деталі, яку потрібно закріпити.

Види шестигранних ключів

Всього виділяється 2 основних види:

 • Шестигранник имбусовый (робочий профіль повинен бути внутрішнього типу, форма профілю г-подібна, перетин скрізь однакове, коротка частина застосовується для створення зусилля, яке працює по типу важеля).
 • Шестигранник T-подібний застосовується для тих випадків, де потрібно досить велике зусилля, велике застосування отримав в слюсарній галузі, але може застосовуватися де завгодно).

Важливо. Краще всього придбати готовий комплект шестигранників, який буде включати не тільки всі види, але і різні розмірні категорії.

Корисна інформація

Перша особливість — це досить високий момент прокручування. Якщо порівняти шестигранник з звичайними викрутками, то характеристики прокрутки перевищують у 10 разів.

Друга особливість — це правильний підбір робочого шестикутника. Інструмент повинен максимально комфортно входити і ретельно охоплювати деталь, без додаткових прокручувань.

Правила використання

Відкрутити що-небудь шестигранником справа проста. Головне знати деякі правила і нюанси, які можуть бути корисні. Пам’ятайте, що потрібно дотримувати деякі заходи власної безпеки, наприклад, при створенні додаткових зусиль у вигляді ударів по шестиграннику.

Правила такі:

 • виберіть відповідний шестигранник за розміром і відповідного виду;
 • закріпіть шестигранник на поверхні деталі так, щоб кріплення було надійним;
 • надайте поступову навантаження на інструмент, щоб коефіцієнт корисної дії був максимальним.

Дані правила відмінно підходять як для виробів з внутрішнім кріпленням, так і для виробів з зовнішніми болтами.

 

 

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні