Правильний вибір фарби для підлоги

Незважаючи на величезну різноманітність різних будівельних матеріалів для підлогового покриття, таких як ламінат, паркет, лінолеум, ковролін, плитка, нерідким явищем залишається дерев’яне або бетонне покриття в будинках і на промислових підприємствах. Така підлога потребує ретельного догляду, тому в обов’язковому порядку повинен бути пофарбований. У цій статті ми постараємося допомогти вам розібратися в тому, яку фарбу вибрати для підлоги.

Правильный выбор краски для пола Правильный выбор краски для пола Правильный выбор краски для пола Дисперсійні акрилові фарби дозволяють дерев’яній підлозі «дихати»

В наш час до цих пір продаються такі олійні фарби. Вони коштують недорого, процес фарбування досить простий. Міцне покриття, яке утворюється завдяки нанесенню на дерев’яну підлогу цієї фарби, гарантовано прослужить вам протягом найближчих 3-5 років.

Дисперсійна акрилова фарба має ряд переваг над іншими: високий показник паропроникності (здатність «дихати»), не містить в складі розчинників (а, отже, мінімальний клас пожежної небезпеки, відсутність токсичності), максимальна адгезія з деревиною, простота і зручність покриття підлоги, хороший захист від ультрафіолетового випромінювання, а при правильному догляді термін експлуатації досягає 15-20 років. Якщо через кілька років ви захочете перефарбувати підлогу іншим типом лакофарбового матеріалу, то водно-акриловий розчин матиме найменше «опір» серед всіх лакофарбових матеріалів!

Непрозорі емалі можуть бути використані через свою дешевизну і простоту. Крім того, вони чудово справляються з вологою, володіючи сильним водовідштовхувальну властивість.

Правильный выбор краски для пола Правильный выбор краски для пола Швидше всього на дерев’яній підлозі висохне фарба емалева

Емаль тримається на поверхні дерева, не проникаючи вглиб його структури, завдяки чому термін експлуатації самого дерев’яного покриття значно зростає. Ще однією перевагою цього виду лакофарбового матеріалу є швидкий час висихання.

Бетонна підлога

Спробуємо розібратися, як вибрати фарбу для підлоги з бетонних плит. Такий тип поверхні варто фарбувати з багатьох причин. Пам’ятайте те, що на незабарвленому бетонному покритті постійно буде збиратися пил. Крім цього, не забувайте, що бетонні плити, непокриті лакофарбовими матеріалами, можуть стати причиною травм (можна посковзнутися).

Найчастіше використовується фарба з епоксидної смоли, яка так і називається — «епоксидна». Нанесення вже тонкого шару на бетонне покриття гарантує вам підвищення зносостійкості в кілька разів (краще всього наносити фарбу в два шари: спочатку наноситься тонкий шар, якому потрібно дати висохнути протягом 12-24 годин, а потім наносять другий шар більшої товщини).

Епоксидна фарба володіє водовідштовхувальним ефектом, підвищує рівень навантаження, стійка перед впливом хімічних речовин, а також володіє прекрасною адгезією з бетонною поверхнею.

Правильный выбор краски для пола Правильный выбор краски для пола Епоксидні фарби підійдуть для бетонних підлог на відкритому просторі

Якщо вам потрібно пофарбувати підлогу на відкритому просторі, то можете вибрати саме такий варіант лакофарбового матеріалу.

Окремо варто виділити сучасні бетонні лакофарбові покриття від європейських виробників, які здатні витримувати величезне навантаження. Такі фарби підійдуть для промислових зон. Варто відзначити, що європейці з їх допомогою фарбують підлоги на стадіонах. Головним недоліком є висока вартість матеріалу.

Висновок

Ми постаралися пояснити вам, яку фарбу для підлоги слід використовувати в тій чи іншій ситуації. Якщо у вас залишилися якісь питання, то задавайте їх у коментарях нижче.