Правове обґрунтування при виборі площі майбутнього заміського будинку, містобудівні норми і обмеження

При будівництві заміського будинку потрібно враховувати не тільки кількість матеріалів і вартість робіт, але і знати дозволені законом норми площі будинку, що безпосередньо залежать від величини земельної ділянки. Порушення будь-якої з містобудівних норм може призвести до визнання самовільної будівлі і за законом її доведеться зносити.

У цій статті ми розповімо про те, що потрібно знати при розробці проекту заміського будинку, як уникнути порушень і які фактори впливають на вибір місця для будівництва будинку та прибудов.

Правовое обоснование при выборе площади будущего загородного дома, градостроительные нормы и ограничения

Проектування заміського будинку Джерело stroisam2.ru

Від чого залежить площа будинку

Ставши власником земельної ділянки, багато хто мріє побудувати шикарний будинок, щоб відпочивати з сім’єю на природі. Мрії у всіх свої: хтось планує побудувати 3-х поверховий будинок з мансардою і розбити англійський парк, комусь миліша затишний котедж з великим фруктовим садом, а іншим потрібен невеликий дачний будиночок і город. Однак, крім землі у власності і фінансів для будівництва, власнику майбутнього заміського житла, необхідно ще на етапі розробки проекту врахувати всі закони і норми, що регулюють будь-яке приватне будівництво.

Вибір площі будинку та місця розміщення на ділянці залежить від кількох факторів, кожен з яких впливає на план майбутньої будівлі:

 • Особливості грунту.

 • Регіон проживання.

 • Площа земельного наділу.

 • Категорія земель для забудови.

 • Матеріали для будівництва.

 • Норми пожежної безпеки.

 • Містобудівні регламенти.

 • Побутові і санітарні нормативи.

 • Конфігурація (форма) земельної ділянки.

 • Наявна інфраструктура та необхідні комунікації.

Всі ці нормативи регулюються Містобудівним та Земельним кодексом РФ, а також місцевими органами влади.

Правовое обоснование при выборе площади будущего загородного дома, градостроительные нормы и ограничения

Будівництво будинку з містобудівних нормативів Джерело slide-share.ru

Правила і норми розміщення будівлі на ділянці

По діючим нормам і правилам розподілу земельних ділянок серед населення, мінімальна площа наділу для індивідуального житлового будівництва не повинна бути менше 3 соток, максимальна досягає 30 соток. При цьому конфігурація ділянки може бути будь-який: витягнутої, квадратної, буквою «Г», що зменшує ймовірність будівлі великого за площею будинки.

По містобудівним нормам висота приватного житлового будинку не повинна перевищувати 3 поверхів і 10 метрів (при висоті стель не менше 2,2 метра). При створенні проекту на забудову необхідно знати і інші норми: санітарно-побутові, пожежної безпеки, Дбн та генерального плану забудови СНП, якщо він є. При цьому норми значно відрізняються між собою в залежності від матеріалу, з якого побудований будинок.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків, площею від 3 до 1887 м2 – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Правовое обоснование при выборе площади будущего загородного дома, градостроительные нормы и ограничения

Санітарно-побутові норми і вимоги пожежної безпеки Джерело kolos-snt.ru

Які обмеження при будівництві встановлює закон

Щільність забудови

Залежить ця одиниця від встановленою у документах категорії земельної ділянки та загальної площі наділу.

 • Для СНП площа будинку не повинна перевищувати 30% від розмірів ділянки*

 • Для ОПГ та ІЖС норма встановлює не більше 60% від розмірів ділянки

*У документах садових товариств можуть бути і інші доповнення, з якими слід ознайомитися перед початком проектування.

Приклад: На стандартному земельній ділянці, розміром 6 соток, розташованому в садовому товаристві можна розмістити будівлі площею не більше 180 кв. м.

При цьому вважається не тільки площа будинку, але і дворові споруди: господарський блок, огорожі, доріжки, гараж, вбиральня (якщо вона буде розташовуватися у дворі), баня, літня кухня, парник, приміщення для утримання птиці та тварин, будка для собаки і навіть місце для мангала.

Правовое обоснование при выборе площади будущего загородного дома, градостроительные нормы и ограничения

Площі, розміри і відстані на земельній ділянці дачного будівництва та садового товариства Джерело www.project-home.ru

Розташування будівель

Відстань між домом та іншими будівлями на ділянці від суміжних володінь і щодо «червоної лінії» розраховується згідно з правилами протипожежної безпеки та санітарно-побутовим нормам.

Поради експерта! «Починаючи будівництво поряд з лісосмугою або неподалік від ЛЕП і газопроводів, варто уважно вивчити закони про лісових фондах і лінійних об’єктах. Ці знання допоможуть уникнути обтяження і подальшого рішення суду про знесення всіх будівель на ділянці» – рекомендує ркерівник проекту «Істрінському долина», Михайло Африканов.

Правовое обоснование при выборе площади будущего загородного дома, градостроительные нормы и ограничения

Не знання законів може стати причиною знесення будівель Джерело pedcolledge.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування і будівництва заміських будинків під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Червона лінія

Це – термін з Містобудівного кодексу РФ, що означає відмітку межі між приватними володіннями і територіями загального користування, а також лінійними об’єктами. До даних об’єктів відносяться: дороги, лінії електропередач, газопроводи, лінії зв’язку, залізничні шляхи тощо.

Відступ

Господарські приміщення

Житлові будівлі

Червона лінія проїзду

5 метрів і більше

3 метри і більше

Червона лінія дороги (вулиці)

5 метрів і більше

5 метрів і більше

*Відлік відстані від червоної лінії до будинку чи господарських будівель починають від стін або цокольної частини будівлі, або від виступів (до них відносяться тераси, еркери), якщо вони виступають від стін будинку більш ніж на 50 см.

Відеоматеріал з рекомендаціями про те, як правильно розпланувати споруди на ділянці, де розташувати будинок, які типові помилки здійснюють при будівництві і як їх уникнути:

Санітарно-побутові норми

Регулюється віддаленість будівель у двох напрямах: між власними і аналогічними на суміжних ділянках. Житлові приміщення мають не менш, ніж в 3-х метрах від лінії, що розділяє сусідні двори. Господарські приміщення розміщуються на відстані від 1 метра, за винятком приміщень для утримання тварин та птиці (норма – від 4 метрів).

Відстань між будівлями різного призначення на суміжних ділянках

Баня, душова

Дворовий туалет, контейнер для компосту, місце для відходів

Септик

Фільтруючий колодязь і траншеї

Аераційні очисні установки

Житлові будинки, дитячі майданчики, погріб

8 метрів

12 метрів

15 метрів

25 метрів

50 метрів

Колодязь з водою (питної)

8 метрів

8 метрів

15 метрів

25 метрів

50 метрів

*Дані правила застосовуються в дачному будівництві, при відсутності центральної каналізації і водопостачання з водостоком.

Правовое обоснование при выборе площади будущего загородного дома, градостроительные нормы и ограничения

Відстань між власними спорудами та об’єктами, і сусіднім ділянкою Джерело yandex.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, скільки об’єктивно Вам потрібно поверхів.

Пожежна безпека

У розрахунок беруться до уваги матеріали, з яких буде побудований заміський будинок. Враховується відстань між суміжними будівлями, розташованими з боків і через дорогу від майбутнього будинку.

Типи будівель

Матеріали для несучих конструкцій та огорож

Відстань між крайніми житловими і нежитловими будови на сусідніх ділянках

1 тип

Негорючі: кам’яні, бетонні, залізобетонні матеріали і т. п.

1 тип – 6 м.
2 тип – 8 м.
3 тип – 10 м.

2 тип

Перекриття з деревини, із захистом з вогнестійких матеріалів

1 тип – 8 м.
2 тип – 8 м.
3 тип – 10 м.

3 тип

Деревина, каркасні огорожі з вогнестійких матеріалів

1 тип – 10 м.
2 тип – 10 м.
3 тип – 15 м.

На замітку! Винятком з правил є будівництво двох житлових будинків, розташованих на суміжних ділянках з допомогою брандмауера – глухої стіни з захистом від загорянь, встановленої між будівлями.

Недотримання нормативів та приписів призведе до штрафу або визнання споруди самобудом, що дозволить владі вимагати знести будівлю за рахунок власника.

Порада експерта! «Наймаючи будівельну бригаду, для зведення будинку за містом, власникові землі необхідно в першу чергу враховувати геологічні дані місцевості.

Основна проблема, з якою стикається 85% майбутніх домовласників – це незнання особливостей грунту і глибини залягання ґрунтових вод на своїй ділянці. Від цих параметрів залежить вибір майбутніх матеріалів, вид фундаменту і тип гідроізоляції, а значить кінцева вартість будівництва і терміни зведення будинку» – рекомендує Сергій Васянкин, директор з будівництва компанії «Дачний сезон».

Відео опис

Яка площа будинку і внутрішніх приміщень вважається розумною, обґрунтовані критерії при виборі оптимального простору призводить експерт екологічним будівництва у відеоролику:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про оптимальний розмір площі будинку: скільки квадратних метрів комфортно для життя дорослому і дитині.

Як вибрати ідеальний розмір будинку

На думку архітекторів, при виборі максимально вигідною площі житлового будинку потрібно керуватися співвідношенням 1 до 15, тобто будова повинна займати простір у 15 разів менша, ніж загальна площа земельного наділу. У цьому варіанті вид на житло буде естетичним, і будівля буде відповідати всім умовам, запропонованим законом.

Площа будинку

Площа ділянки

120 кв. м.

до 6 соток

200 кв. м.

від 10 до 12 соток

350-400 кв. м.

від 15 до 20 соток

При цьому будова можна звести одноповерховим, маючи у вигляді трапеції по ділянці, або двоповерхова. Будівлю від двох до трьох поверхів можна звести на відносно невеликій ділянці. Перешкодою для будівництва капітального будинку можуть стати тільки близько розташовані грунтові води, або інші особливості грунту.

Оцінок 0