Прибираємо бульбашки на лінолеумі самостійно

Незалежно від якості і ціни матеріалу, кожен лінолеум схильний до утворення здуття. Цьому можуть сприяти відразу кілька причин, які ми розглянемо в цій статті. Крім того, ви дізнаєтеся, як прибрати бульбашки з лінолеуму самостійно, не відчуваючи ніяких проблем. Все, що вам потрібно, це з’ясувати причину утворення бульбашок.

Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Після покупки лінолеум добу повинен відлежатися в будинку

Якщо ж ви не переставляли меблі, то, як варіант, потрібно перевірити зазор між настилом і стінами. Акуратно видаліть плінтус, є кріпленням лінолеуму, потім подивіться на зазор. Якщо його немає або він менше одного сантиметра, то обріжте краю повторно, потім прибийте плінтус на місце. Але перш ніж ставити плінтус назад, радимо вам зайвий раз розгладити ваш настил.

Цей метод допоможе вам прибрати бульбашки з лінолеуму в тому випадку, якщо ви, купивши його на ринку і прийшовши додому, кинули на підлогу, обрізали і забили плінтусом. Все логічно — матеріал розтягнувся. Пам’ятайте, що йому потрібно давати відлежатися протягом доби, а то й більше.

Також, якщо ви забили плінтус дуже сильно, то з-за високого тиску це могло посприяти утворенню бульбашок на поверхні. Знявши його, заколотите назад, але на цей раз не настільки сильно.

Дефект самого матеріалу

Якщо ж на вашому лінолеумі причиною утворення міхурів є якість, метод зберігання і т. д., а ви якраз купили останній рулон, то усувати такі здуття доведеться дещо іншим методом.

Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Усунути бульбашки на лінолеумі допоможе харчова сіль

Вирушайте на кухню, поставте сковороду на вогонь і насипте в неї сіль. Розігрів цю сіль, висипте в хусточку або щільний носок, не забувши при цьому зав’язати. Розстеліть на міхур шматочок тканини і прикладіть носок з нагрітою сіллю. Почекайте близько 15 хвилин, поки міхур нагріється, після чого видаліть тканина з носком і видавіть руками або ногами міхур від центру до країв. Якщо у вас є грілка, то можете скористатися нею. Нагрійте воду, залийте в грілку, постеліть на здуття шматочок тканини і покладіть зверху грілку з гарячою водою. Очікуйте приблизно такий же проміжок часу, після чого намагайтеся розгладити місце. Як варіант, ви можете взяти промисловий фен або звичайний фен і нагріти міхур до потрібної температури, потім розгладити. Коли міхур буде усунуто, то помістіть якийсь тягар на те місце, де він знаходився. Це дозволить назавжди позбутися від здуття.

У разі, коли приклеєний лінолеум на підлозі

Причини

Причини здуття, якщо матеріал приклеєний до підлоги, можуть бути точно такими ж. Так, під нього міг потрапити будь-який предмет, він розтягнувся з-за швидкого настилу на підлогу, погана якість та багато інших.

Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Бульбашки можуть з’явитися внаслідок попадання під лінолеум сторонніх предметів

Як позбутися

Все залежить від того, який за зовнішнім виглядом цей міхур. Так, якщо здуття досить велика по висоті, то його доведеться розрізати. Візьміть у руки ніж, розріжте однією смужкою або хрест-навхрест, після чого видавіть все повітря з-під підлогового покриття. Накладіть лінолеум один на одного, у вас в будь-якому випадку один з країв накладеться на іншій — підрівняйте їх так, щоб лінолеум повністю сів. Купіть спеціальний клей, видавіть трохи під розрізаний шматок і приклейте. Зверху можна покласти якийсь вантаж. До речі в такому випадку, якщо шви видно, і вас це не влаштовує, ви можете ознайомитися зі статтею про те, як прибрати подряпини з лінолеуму!

Другий варіант — якщо бульбашка на підлозі не настільки високий, практично плоский. Тоді знайдіть шприц з товстою голкою, наповніть його клеєм і проткніть міхур. Видавіть клей з шприца під підлогове покриття, потім притисніть яким-небудь вантажем. Дочекайтеся висихання клею і насолоджуйтесь гладкою поверхнею підлоги.

Ще один спосіб позбавлення від здуття, який зажадає від вас наявності запасний частини лінолеуму. Так, якщо у вас вона є, виріжте такий шматочок, який буде трохи більше утворився здуття. Накладіть його на місце здуття, потім акуратно за допомогою канцелярського ножа виріжте приклеєний до підлоги лінолеум. Витягніть цей шматочок, зачистите місце від залишків, після чого залийте клеєм і накладіть нову частину.

Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Убираем пузыри на линолеуме самостоятельно Малярський скотч стане в нагоді, якщо Ви склеює розірваний лінолеум

Але перш ніж намазувати клеєм, по краях можете помістити малярний скотч. Це допоможе уникнути зайвих забруднень. Після цього бажано поставити тут яку-небудь меблі (по можливості).

Поради щодо розгладженню і видалення бульбашок з лінолеуму:

  • Найкраще розгладжувати лінолеум за допомогою шпателя, обмотаного шматочком тканини (а не руками і ногами, як писалося вище).
  • Не забувайте користуватися правилом (таким інструментом) при розгладженні.
  • Можливо, ви поклали лінолеум на нерівну поверхню, сподіваючись, що він добре ляже на ній; в такому разі візьміть в руку зубило і видаліть всі опуклості під покриттям, плюс до всього не забудьте замазати цементно-піщаним розчином всі ямки.
  • Не слід укладати на місце здуття зверху носок з такою сіллю, яка розігріта до високої температури (потрібна температура, яка все ще дозволяє вашій руці торкатися носка з сіллю).
  • Притискати міхур, якщо ви клеїте лінолеум або тільки що піддали його термообробці, слід плоскими рівними предметами.
  • Склеївши розірваний підлогу після видалення здуття, наклейте зверху малярний скотч, щоб на це місце не сідали шари пилу, оскільки вони можуть намертво прилипнути до клейового шару.
  • Висновок

    Тепер ви знаєте, як розгладити бульбашки на лінолеумі і надати йому необхідний вид з гладкою поверхнею. Якщо у вас щось не виходить, то опишіть ситуацію в коментарях нижче. Ми постараємося допомогти вам порадами!