Прибудинкова територія: оптимальний розмір і вимоги закону

Для приватних заміських будинків в законах не передбачено поняття «прибудинкова територія». Як правило, під цим визначенням розуміється ділянка, необхідний господарям для забезпечення безперешкодного в’їзду транспорту, обслуговування свого будинку, ведення господарства. Подібний ділянку власник може взяти в оренду або оформити на нього право власності. У даній статті ми розглянемо питання про те, який розмір прибудинкової території вважається оптимальним.

Придомовая территория: оптимальный размер и требования закона

Прибудинкова територія приватного будинку
Джерело pinterest.com

Законодавство

Всупереч стереотипам, за парканом територія не належить господареві, а муніципалітету. За бажанням можна використовувати цю територію в особистих цілях, але при цьому необхідно буде оформити свідоцтво про приватної власності, або укласти договір про купівлю. Для визначення метражу території існує спеціальний перелік документів. Всі правові моменти регулюються:

 • Конституцією РФ.
 • Земельним, цивільним кодексом.
 • Кадастровим паспортом.
 • Технічним паспортом, планом об’єкта.
 • Придомовая территория: оптимальный размер и требования закона

  Площа, яку можна зайняти, регулюється законодавством
  Джерело repairblog.ru

  Якого-небудь чітко встановленої кількості метрів, які може займати прибудинкова територія для мешканців приватних будинків, – немає. Таким чином, ці розміри можуть відрізнятися в кожному конкретному випадку. Як правило, при складанні плану ділянки враховується площа, яка знаходиться у власності, а також в 1,5 м від паркану, це і є ваша прибудинкова територія. Виходячи з ваших особистих потреб, межі території можуть бути розширені згідно з порядком, установленим законом.

  Як визначити межі

  Для того щоб визначити межі, необхідно підготувати план ділянки, зазначити на ньому необхідні для користування будинком об’єкти, а також зазначити прилеглу частину землі, яка належить муніципалітету. Потім, погодивши ваше бажання з власниками сусідніх будинків, слід звернутися в органи місцевої влади. Рішення зазвичай приймається протягом місяця.

  Придомовая территория: оптимальный размер и требования закона

  Щоб уникнути проблем, краще мати затверджений проект
  Джерело yandex.ru

  Оптимальний розмір ділянки

  Для того щоб визначити найбільш оптимальний розмір прибудинкової території приватного будинку, необхідно визначитися з потребами. Тут можна розмістити альтанку, дитячий майданчик, паркування, басейн, зону відпочинку та багато іншого. Досвідчені фахівці рекомендують розглянути кілька варіантів, розподіливши об’єкти на плані. Для таких цілей достатнім буде 25-30 м2.

  Якщо ж ви хочете зайнятися озелененням території, розмістити на ній пару лавочок, або облаштувати невеликий город – буде достатньо 12-15 м2

  Придомовая территория: оптимальный размер и требования закона

  Затишний невеликий дворик розміститися на мінімальній площі
  Джерело yandex.ru

  Благоустрій ділянки

  Благоустрій території включає в себе цілий комплекс різних робіт. У нього входить вивіз сміття, знищення бур’янів, завезення землі, добрив, газонної трави, розбивка клумб і так далі.

  Відео опис

  Що потрібно знати при проектуванні та облаштуванні заміського ділянки, дивіться у наступному відео:

  Найбільш популярний варіант облаштування прибудинкової території – зона відпочинку, з затишними дерев’яними альтанками, лавками-гойдалками, міні ставком або фонтаном. В даному випадку важливо продумати не тільки декоративні елементи, але також і функціональність:

  • Освітлення – ліхтарі, лампи підсвічування.
  • Стежки – для того, щоб забезпечити зручний доступ до зони відпочинку, слід викласти кілька стежок з різних сторін, наприклад – з каменю.
  • Водопостачання – провести комунікації слід до початку благоустрою ділянки.

  Придомовая территория: оптимальный размер и требования закона

  Стежки повинні бути зручними і безпечними
  Джерело landtech.ru

  Ознайомитися з пропозиціями компаній, що пропонують послуги ландшафтного дизайну і озеленення, можна на нашому сайті.

  На великий прибудинкової території можна розмістити басейн з шезлонгами. При цьому не варто забувати про надійне огорожі. Воно може виконувати не тільки захисну, але також і декоративну функцію. Також всередині самої ділянки можна розмістити невеликі декоративні огорожі для зонування, це допоможе, наприклад, відокремити дитячий майданчик від дорослої зони відпочинку.

  Придомовая территория: оптимальный размер и требования закона

  Зонування ділянки зробить його більш цікавим і функціональним
  Джерело houzz.com

  Висновок

  Оптимальний розмір прибудинкової території залежить від потреб мешканців. Для облаштування невеликого городу і маленького затишного дворика вистачить і 15 квадратів. Цілком комфортний двір з басейном і гойдалками зажадає площі від 25 і більше квадратних метрів. Якщо планується розбити великий город, до мінімальних цифр потрібно додати площа необхідного наділу землі.

  Оцінок 0