Прибудова з бруса: до зробленому, брусовому і цегляного будинку, особливості, технології, фото

Ганок, веранда, крита тераса, ще одна житлова або службова кімната – так може виглядати прибудова до будинку з бруса. І такий вибір матеріалу не залежить від того з чого побудовано будівлю. Дерево відмінно впишеться в дизайн приватного будинку в будь-якому стилі.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Прибудова до будинку з бруса може повторювати геометрію основної будівлі, і бути площею не менше його Джерело stroy-dom.net

Що необхідно зробити перед початком будівництва

Прибудови до будинку бувають різного призначення.

Якщо це капітальний пристрой до приватного будинку, то необхідно отримати дозвіл на будівництво в місцевих муніципальних органах. Єдине полегшення в тому, що на землю вже є права, і процедура узаконення буде мати спрощений характер.

Некапітальні прибудови, які не зачіпають конструкцію будинку і не змінюють схему інженерних мереж, в отриманні дозволу на будівництво не потребують. До таких належать:

 • ганок,

 • крита тераса;

 • навіс;

 • зовнішня сходи;

 • балкон.

Також не треба дозвіл, якщо це допоміжна споруда, яка не зачіпає несучих конструкцій і комунікацій основної будівлі. Наприклад, для прибудованої літньої кухні дозвіл треба, а для прибудованої альтанки з садовим каміном – ні.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Для такої монументальної прибудови дозволу не потрібно – це всього лише альтанка Джерело en.aviarydecor.com

Якщо мова йде про розширення будови, то це вже відноситься до реконструкції будинку (незалежно від сезонності проживання), та дозвільні документи треба оформити обов’язково. Це треба робити з наступних причин:

 • прибудова займе певне місце на ділянці, і може порушити нормативні відстані до кордонів ділянки, точок водозабору, септика, газгольдера;

 • змінюється проект будинку, а значить змінюються частки майнових прав;

 • технічна документація в муніципальних органах не відповідатиме реальності, а це – штраф і блокування будь-якої операції з нерухомістю до тих пір, поки не буде узаконена реконструкції або усунена незаконна прибудова.

Але, якщо цим займається будівельна організація, то оформлення дозволу – це турбота фахівців компанії, яка буде розробляти проект прибудови.

Фундамент

Основна складність будівництва прибудови в тому, що для неї потрібен свій фундамент.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Однаковий фундамент з основною будівлею – більш міцний і надійний Джерело medium.spb.ru

Під час будівництва будинку фундамент роблять як єдину конструкцію, яка перерозподіляє сумарну навантаження на всі «пляму забудови. І фундамент по всьому периметру однаковий: у стрічки – це товщина і глибина закладення, у паль – довжина, розмір перетину і відстань між ними.

Для капітальної прибудови потрібен такий фундамент, як для всього будинку. Можна, звичайно, поставити інший, але повної гарантії, що він буде «вести» себе також, як основний, не буде. Навіть коли нова підстава несучими характеристиками ідентично старому, у місці стику стрічки може утворитися тріщина із-за нерівномірної опади – грунт під будинком вже осів, а під прибудовою він тільки почне деформуватися.

Якщо будинок відносно новий, і є проектна документація на нього, то визначити параметри фундаменту нескладно.

Така ж зрозуміла технологія, якщо треба провести реконструкцію фундаменту будинку. Наприклад, коли з ділянкою у спадок дістався старий будинок і його переробляють «під» себе, одночасно споруджуючи прибудову з бруса до зробленому з дому. У такому разі реконструкцію старого заснування і будівництво нового проводять за однією технологією.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Фундамент капітальної прибудови повинен бути також капітальним Джерело makemone.ru

Третій варіант – обстежити старий фундамент. Стрічковий треба відкопати (це все одно доведеться зробити там, де примикає прибудова), визначити матеріали і глибину закладення. А параметри пальового – визначити «на око». Тобто по суті провести невеликі інженерні вишукування.

Пальовий або гвинтовий новий фундамент прив’язати до старого нескладно – це роблять на рівні ростверку після установки опор.

Стрічкові фундаменти пов’язують арматурою. Для це стінку підстави будинку відкопують по контуру траншеї для фундаменту прибудови. В стіні підстави свердлять отвори по діаметру арматури, забивають туди штирі і прив’язують до них каркас нового фундаменту.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків з профільованого бруса будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Особливості прибудови з бруса. Вибір матеріалу

Брус, як та колода, не настільки часто використовується для зведення прибудови до будинку. У більшості випадків для дерев’яного пристроя вибирають каркасну технологію будівництва – дешевше, простіше, менше навантаження на грунт і осаду, а значить можна закласти більш легкий фундамент. А головне достоїнство – всі будівельні роботи та обробку можна почати і закінчити в один сезон.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Каркасну прибудову легше і побудувати, і «прикріпити» до будинку Джерело remonts34.ru

Прибудову з бруса можна зробити за один сезон тільки якщо він клеєний або камерної сушки. Обидва матеріали практично не дають усадки, тому змін геометрії стін і перегородок не буде.

Брус природної вологості довго сохне, тому після закінчення будівництва стін і зведення покрівлі прибудова повинна відстояти мінімум рік. І лише після цього можна встановлювати вікна, двері, розводити комунікації і виконувати обробку.

Ще один фактор, що впливає на швидкість зведення і вартість матеріалів – чистота обробки. Стіни з струганого або клеєного бруса допрацьовувати практично не треба, і їх можна покрити лаком.

Є два варіанти зробити пристрой з бруса до дерев’яного будинку – швидко, але дорого або дешевше, але довше. Для порівняння нижче наведено орієнтовний рівень цін на 1 м3 брусу одного з самого «ходового» розміру 150х150х6000 мм:

 • обрізний (будівельний) – 6000-6300 руб.;

 • 1 сорт – 7000-7300 руб.:

 • профільований природної вологості – 8500-9000 руб.;

 • профільований камерної сушки – 9500-10000 руб.;

 • струганий природної вологості – 9000-9500 руб.;

 • струганий камерної сушки – 10500-11500 руб.;

 • клеєний – 21000-23000 руб.

Звичайно, якщо роблять прибудову до дерев’яного будинку з бруса, то вибирають той вид, що використовувався для основної будови.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Прибудова з бруса під одним дахом з брусовым будинком виглядає як його крило, спочатку закладений в проекті Джерело krov-torg.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу прибудови до існуючих будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Особливості прибудови з бруса природної вологості. З’єднання з будинком

Міцне і надійне підгрунтя – лише частина проблеми, яка в принципі характерна для всіх капітальних прибудов. Це не ганок і не літня веранда, для яких не настільки важлива герметичність і теплоізоляція стику до фасаду будинку. А для пристраиваемого житлового приміщення важливо, щоб не було щілин.

Для прибудови з цегли до цегляного будинку задача герметизації вирішується просто – обидва матеріали однаково стабільні і не змінюють своїх розмірів ні в часі, ні при зміні вологості. І тут використовують звичайну монтажну піну, яку зверху закладають цементно-піщаним розчином.

Дерево веде себе по іншому. Особливо, якщо використовують брус природної вологості – застиглу піну просто розірве. Тому стик між фасадом будинку і стіною прибудови треба зробити у вигляді непродуваемого «ковзного» сайту.

Сам принцип не новий, аналогічний прийом використовується при з’єднанні обсади (посадкової рами) вікна до стін дерев’яного будинку. Чи таким чином кріплять до стін, внутрішні перегородки з бруса.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Один з варіантів кріплення бруса до дерев’яної стіни Джерело optolov.ru

Є різні способи з’єднання прибудови з дерева до фасаду будинку. А вибір конкретного виду залежить від матеріалів фасаду.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про фінські одноповерхові будинки з бруса з верандою.

Прибудова з бруса до дерев’яного будинку

Приєднати зовнішні і внутрішні) стіни прибудови до дерев’яного будинку з бруса можна наступними способами:

 • На брусок. До рівної поверхні стіни або рівно обрізані торці зрубу набивають брусок, попередньо заклавши по лінії з’єднання міжвінцевий стрічковий утеплювач. У торцях бруса прибудови нарізають за розміром бруска паз. З’єднують обидві стіни (стару і нову) замком «шип-паз», проклавши його ще одним шаром міжвінцевого утеплювача.

 • На прорізаний у дерев’яному фасаді паз. Якщо треба приєднати стіну прибудови до зробленому з дому посередині фасаду, то застави брусок набивати немає сенсу – між ним і «хвилястою» стіною залишаться великі щілини. У цьому випадку на фасаді прорізають паз по ширині бруса і з’єднують їх через стрічковий утеплювач.

В обох випадках поряд з вузлом з’єднання брус треба з’єднати між собою на нагелі – щоб стіна однаково осідала по висоті, і вінці не розходилися з-за різниці в силі тертя на різних ділянках вузла.

Відео опис

Наочно про стикування бруса зі стіною дерев’яного будинку і застосування нагелів дивіться у відеоролику:

Відео опис

А в наступному відео показана перша частина роботи по реконструкції цього ж будинку, де розповідається про підготовку – закладці фундаменту. Тут цікаво те, що прибудова більше основної будівлі

Є і третій спосіб – з’єднання фасаду і стіни прибудови скобами. Для теплоізоляції стику в нього закладають стрічковий утеплювач і закривають його нащельником. Після закінчення активної фази усадки (мінімум рік) нащельник і знімають скоби, стик конопатять ще раз, забивають скоби заново і знову закривають його нащельником.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про прибудову до будинку.

Прибудова до цегельного будинку

До фасаду з цегли або будівельних блоків частіше всього брусову стіну прибудови кріплять через додатковий брус з прорізаним пазом. По суті спосіб аналогічний принципу з’єднання з дерев’яною стіною «в паз». В принципі можна використовувати монтаж на брусок, але його складніше закріпити до фасаду анкерами безпосередньо, а якщо використовувати куточки, то вони будуть заважати «ковзання» стіни з бруса при усадці.

З’єднання в паз ефективно в будь-якому випадку – і по герметичності і міцності зачеплення. А теплоізоляцію вузла з’єднання прибудови з бруса до цегляного будинку забезпечують всі тим же межвенцових утеплювачем.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Паз в цегляному фасаді облаштовують з профільованого дерев’яного бруса Джерело kayabaparts.ru

Важливо! Між стіною і брусом з пазом необхідно закласти стрічку гідроізоляції. Це обов’язкова умова захисту від гниття деревини по лінії контакту з цеглою або бетоном.

Покрівля

При будівництві покрівлі прибудови яких-небудь особливостей немає. Зазвичай це або односхилий або двосхилий дах. Кроквяна система обох видів відноситься до найпростішої і головна складність – забезпечити герметичність прилягання.

Якщо дах примикає до фасаду, то виробник будь-яких покрівельних матеріалів в інструкції з монтажу описує практично всі можливі комбінації вузлів примикання до інших поверхонь незалежно від їх матеріалів.

Якщо дах прибудови продовжує скат покрівлі будинку, то все залежить від висоти фасаду. В найпростішому випадку, з однаковим нахилом двох ділянок, доведеться «наростити» кроквяні ноги з цієї сторони. Більш складний варіант – зміна кута нахилу (за типом ламаного даху). Але і в цьому випадку технологія облаштування покрівлі стандартна.

Пристройка из бруса: к бревенчатому, брусовому и кирпичному дому, особенности, технологии, фото

Так виглядає ламаний скат покрівлі з боку прибудови Джерело imo.ru.net

Якщо будинок та прибудову «накривають» однією покрівлею (як це буває при реконструкції будівлі), то влаштовують загальну кроквяну систему з одним контуром мауерлата або верхньої обв’язки.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про прибудову до будинку з піноблоків.

Висновок

Прибудова з бруса по складності виготовлення не відрізняється від будівництва брусового будинку. Тут також потрібен детальний проект від фундаменту до покрівлі. І звичайно, особливу складність накладає необхідність доопрацювання вже існуючих інженерних комунікацій. Для електричних мереж з’являться нові точки споживання, а це зміна навантаження і режимів системи аварійного захисту. Для автономного опалення знадобиться проведення нових теплових розрахунків (і можливо – заміна обладнання). Може виявитися і так, що треба буде «наростити» трубопроводи для води і каналізації.

Оцінок 0