Причини поломок картриджа в змішувачі

 
 Причины поломок картриджа в смесителе

Популярність змішувачі з одним важелем, швидко набирає обертів. Але поряд з цим, збільшується і ризик придбання неякісної продукції від майстрів з Піднебесної. За зовнішнім виглядом крани нічим не відрізняються. Просто купивши недорогу модель, заміна картриджа в змішувачі, потрібно набагато раніше – позначається неякісне виробництво.

Принципи роботи змішувачів з одним важелем

В старих кранах, з двома смушковими регуляторами води, подача та регулювання здійснюється різними вентилями. В деякій мірі це зручно. Змішувачі з одним важелем влаштовані трохи по-іншому. Всередині, на що подає частині розташовується картридж. Повороти ручки регулюють інтенсивність подачі холодної або гарячої води саме за рахунок нього. Власне, і заміна потрібно, коли відчувається неправильність регулювання або кран починає протікати.

Зручність змішувачів такого типу визначається можливою економією води. Можна задати положення ручки і все. За необхідності, можна не регулюючи тільки піднімати ручку, не витрачаючи часу на налаштування, як це вимагається в кранах з двома регуляторами.

На замітку. На зорі появи змішувачі з одним важелем, багато приписували таким моделям виключно естетичну функцію. Пізніше стали виявлятися і практичні плюси, ну а потім намітилися і мінуси використання.

Коли потрібна заміна картриджа в змішувачі: причини поломки

Картридж – це елемент регулює подачу води з крана. Спочатку його виготовляли з латуні, але пізніше підключилися китайські майстри і почали потокове виробництво моделей з силуміну. Власне, зниження якості металу і стало однією з причин частих поломок. Моделі з латуні працюю довше.

Всередині картриджа розташовуються дві керамічні пластини, припасовані одна до одної. З часом вони зношуються, внаслідок чого і починаються протікання.

Рідкісні краплі підтікають знизу, а з часом починають текти струмочки води. Це перші ознаки того, що необхідна заміна картриджа в змішувачі. Якщо залишити все на самоплив, то вода взагалі перестане перекриватися.

Кераміка – це більш міцний елемент. Не дарма її вибрали для виготовлення нутрощів змішувача, тому що робота в складному середовищі, при постійному терті і впливі води, руйнує найміцніші метали. Але і картриджі з керамічними вкладками коштують дорожче, однак і гарантійний термін на такі деталі вище.

Не враховуючи використання неякісних деталей у виготовленні, причини того що картридж вийшов з ладу і потрібна його заміна, можуть бути наступними:

 • Низька якість води в системі;
 • Наявність домішок металу;
 • Сольові відкладення;
 • Часті гідроудари в системі;
 • Неправильна експлуатація.

Знизити ризики швидкої поломки, можна ще на етапі вибору і придбання змішувача. Не потрібно гнатися за дешевизною. Були випадки, що споживачі купували три недорогих картриджа замість одного, і вони працювали менше часу ніж один хороший елемент.

На замітку. Китайські виробники останнім часом виходять на гарний рівень виробництва, але більше вони націлені на зовнішнє якість. Начинка часто залишає бажати кращого.

Продовжить термін служби картриджа звичайний побутовий фільтр. Спочатку встановлювати їх почали перед пральними машинами. Пізніше стали практикувати монтаж водяних фільтрів на подачі до кранів і це позначилося на якості роботи змішувачів. Він блокує прохід іржі й інших домішок, продовжуючи термін служби внутрішніх деталей і відсуваючи необхідність зміни картриджа.

Відомі виробники регламентують тривалу експлуатацію і гарантію обов’язковою наявністю побутових фільтрів. Відсутність такого в системі, що часто служить відмовою від ремонту. Частина поломок пов’язана з неаккуратностью самих власників. Хтось з силою натискає на важіль, думаючи, що таким чином, вода більше не протече, хоча в таких системах з досить одного легкого натискання.

Порядок зміни регулюючого пристрою

Насправді, заміна картриджа у змішувачі – проста справа. Не потрібно ніякого спеціалізованого інструменту. Знаючи певні тонкощі, можна оновити пристрій буквально за 10 хвилин. Приготуйте шестигранник, згідно розміру гайки, кілька викруток і розвідний ключ.

Звичайно, спочатку необхідно відключити подачу води, перекривши кульові крани. Впевнившись в тому, що ви точно заблокували водопровід, виконуємо наступні дії по заміні картриджа в змішувачі:

 • Знімаємо декоративну кришку, розташовану під краном. Її неважко знайти – це пластиковий елемент, що позначає гарячу і холодну воду. Обережно підчепивши заглушку викруткою з тонким жалом, знімаємо і прибираємо в бік;
 • Під кришкою розташовується гвинт, який притримує ручку. Шестигранником обережно відкручуємо його;

На замітку. Часто гвинти виготовляються під гайку або викрутку. Тому в деяких випадках, шестигранник не знадобиться.

 • Далі, акуратно знімаємо ручку і захисне кільце під нею. Воно відкручується руками без особливих зусиль;
 • В роботу вступає розвідний ключ. Їм відвертаємо притискну гайку. Якщо є звичайний ключ таких розмірів, вам буде зручніше працювати;
 • Все, залишилося тільки витягнути старий картридж, що робиться без особливого зусилля.

Після розбирання змішувача, перед заміною прочистіть систему від сольових відкладень. Використовуйте будь-які інструменти та хімічні склади. Тільки не пошкодите внутрішню різьбу.

До речі, багато радять не купувати заздалегідь картридж, навіть знаючи марку змішувача. Не полінуйтеся спочатку розібрати кран, а після сходити в магазин щоб купити елемент. Половина справи зроблена, залишилося тільки встановити новий картридж в змішувач.

Власне, всі перераховані вище операції проводяться з зворотній послідовності, тільки трохи швидше, тому що не потрібно піддягати гайок, боячись пошкодити різьблення:

 • Вставляємо картридж;
 • Загортаємо притискну гайку;
 • Встановлюємо кільце ущільнення;
 • Ставимо ручку і фіксуємо її болтом;
 • Встановлюємо декоративну заглушку.

Залишилося тільки перевірити роботу. Поверніть ручку змішувача в різні боки, а потім включіть подачу води щоб перевірити, чи є протікання чи ні.

Кілька порад перед придбанням

Прийшовши в магазин за картриджем, перед його заміною, з вибором вам порадить продавець. Але якщо ви раптом прийшли і вам з незрозумілих причин ніхто не може підказати, то запам’ятайте такі правила, які допоможуть зорієнтуватися.

Зверніть увагу на два невеликих виступу по краях. Необхідно докласти старий і новий картридж і перевірити їх сумісність. Ці виступи фіксують елементи в змішувачі при заміні. Відмінність у розмірах позначиться на установці.

Різниця може полягати в декількох міліметрах і по недосвідченості можна «впихнути» картридж думаючи, що на незручність зміни позначається наліт іржі в змішувачі. Але це не так. Змінний елемент має легко входити в пази. Ігноруючи це і вставивши картридж з силою, ви порушите цілісність і згодом виявиться протікання.

Ось і вся інструкція по заміні картриджа в змішувачі. Нічого надприродного в цьому немає і знаючи план дій, займає буквально одну сторінку, ви швидко розберетеся, що до чого і відремонтуєте кран самостійно.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні