Придбати мансарду в столиці: всі «за» і «проти»

У статті піде мова про те, де можна придбати мансарду в Москві, чим може бути виправдана така придбання, які недоліки вона має, кому по кишені подібне житло. Фото і відео наочно продемонструють переваги і недоліки квартири під дахом.

Купить мансарду в столице: все «за» и «против»

Новобудови з мансардами у Москві
Джерело www.kvartirazamkad.ru

Аналіз існуючих пропозицій

Продаж мансард у Москві ведеться і на первинному, і на вторинному ринку. Є дуже практичні проекти будинків, побудованих в стилі лофт, у яких все подкришное простір обладнано з урахуванням усіх необхідних вимог. І тут покупець має право вибирати, що йому купувати: багаторівневу квартиру з мансардою або саму мансарду без додаткової площі. Таке житло пропонується за вже готовим ремонтом або без фінішної обробки.

У будь-якому випадку всі технічні складові вже присутні: на даху встановлені надійні вікна, проведена якісна звуко — і теплоізоляція покрівлі, проведено опалення, організована подача холодної і гарячої води. Подібні квадратні метри є в житлових комплексах «The Loft Сlub», «Wine House», «Світанок LOFT★STUDIO 334».

Вони розташовуються в затишних провулках, всередині них є апартаменти різною площею, у кожного своя розвитку інфраструктура (магазини, салони краси, паркування, бари, ігрові майданчики для дітей, інші значущі соціальні об’єкти). Покупка такої мансарди в Москві обійдеться недешево, зате вона забезпечить гідні умови проживання та подарує можливість насолодитися усіма перевагами життя під дахом.

Купить мансарду в столице: все «за» и «против»

Житловий комплекс «Світанок LOFT★STUDIO 334» – елітні будинки з мансардою
Джерело freedom-novostroyki.ru

Сучасні мансарди сильно відрізняються від тих, що розташовані в будинках старої забудови. У других занижені показники якості і незручне планування. У перших весь внутрішній простір організовується з урахуванням сучасних уявлень про комфорт.

На вторинному ринку мансарди облаштовуються переважно в старих будинках (будинок на Филипповской вулиці, будинок з чаркою, прибутковий будинок Вишнякова, будинки на Савинської і Котельнічеській набережній). Зазвичай в них пропонуються видові квартири з мансардами або житло з відкритими терасами. Вибір подібних пропозицій виправданий тоді, коли є бажання оселитися в самому центрі столиці і мати види на відомі пам’ятки.

Їх мало. Це пояснюється тим, що архітектори столиці до революції, що відбулася в 1917 році, воліли зводити будівлі в стилі класицизму. В них не було місця для великих горищ. З приходом радянської влади головним стилем став конструктивізм. Він теж не передбачав будівництво горищ великої площі. Лише 5% усього старого житлового фонду Москви підходить для того, щоб можна було відреставрувати дах і організувати під її простором житлові квартири. Але і тут забудовник має безліч обмежень.

Купить мансарду в столице: все «за» и «против»

Будинок з чаркою в столиці
Джерело 2do2go.ru

Вартість мансарди

Розкид цін дуже великий: за даними ріелторів по столиці він становить від 5 до 30 тисяч доларів за квадратний метр. Описуване житло в столиці відноситься до розряду елітного, тому воно порівняно з класичними апартаментами стоїть на 10% дорожче. Відзначається великий попит саме на мансарди без додаткових метрів на нижньому рівні площею від 90 до 120 квадратних метрів з ціною 15 тисяч доларів за квадрат.

Чи варто купувати мансарду

Тільки після розвалу СРСР був змінений будівельний статут. В нього внесли правки, за яким висота коника даху і висота її карниза більше не регламентувалася законом. Будівельні компанії отримали можливість зводити будинки, в яких житлова площа збільшувалася за рахунок використання горищного приміщення. Додаткові витрати на його облаштування виправдовувалися ще й тим, що добре утеплений дах допомагала скорочувати тепловтрати і знижувати витрату електрики в зимовий час.

Купить мансарду в столице: все «за» и «против»

Житловий простір під мансардою
Джерело floaredetei.ro

На нашому сайті представлено 183 селища з кращими земельними ділянками в Підмосков’ї за всіма напрямами. Ви можете самостійно підібрати для себе оптимальний варіант, скориставшись фільтрами і встановити бажану віддаленість від МКАД, наявність комунікацій та інфраструктури, площа, вартість за сотку. Або скористайтесь формою заявки на підбір і представники виставки «Малоповерхова країна» зроблять пропозицію, виходячи з Ваших побажань.

Що ж у підсумку покупець отримував? З позитивних моментів:

  • Гарний вид з вікна. Мансарди знаходяться на самому верхньому поверсі, звідти відкривається велика панорама. Якщо будинок стоїть в хорошому районі, можна насолоджуватися видами на парки, пам’ятки.

  • Відсутність верхніх сусідів. Багатьом не подобається, що над головою постійно щось стукає, будь-яка, навіть дуже смирна сім’я, яка живе над ким-то, буде виробляти шум, здатний дратувати особливо чутливих людей. В мансарді в цьому плані набагато тихіше тільки тому, що над неї нічого і нікого більше немає.

  • Висока інсоляція та енергоефективність. Вікна мансарди розташовуються на скошених скатах покрівлі. Завдяки цьому з них проникає в квартиру набагато більше денного світла. Це допомагає суттєво економити на електриці, а отже, зменшувати плату комунальних платежів.

  • Додатковий вихід на дах. Така опція є не скрізь, але у деяких мансард вона присутня. Маючи вихід на пологу покрівлю, можна вибиратися на неї і влаштовувати пікніки. Якщо відсутнє боязнь висоти, така додаткова перевага повинна порадувати.

Купить мансарду в столице: все «за» и «против»

Мансарди в новобудовах Москви з виходом на дах
Джерело realproject.it

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування і будівництва під ключ заміських будинків, а також аудит будівельних робіт, внутрішнє перепланування. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

При великому бажанні в мансардному приміщенні можна встановити справжній камін. Правда для цього доведеться отримати дозвіл і значно витратитися, але справа того варта.

Мансарда хороша тим, що всередині неї можна створювати відкриту планування, організовувати якісь потаємні куточки, де можна залишитися з самим собою або повністю насолодитися спілкуванням в онлайн. Той, хто вже мав досвід проживання в таких приміщеннях, зазначає, що в них істотно розширюється коло домашніх занять. Життя набуває особливу значущість і наповнюється новим змістом. З’являється можливість зовсім інакше дивитися на навколишній простір, звичні стереотипи руйнуються, з’являється бажання творити. І це найголовніше перевага покупки нестандартних квартир.

Купить мансарду в столице: все «за» и «против»

Складна геометрія мансардних приміщень
Джерело kober.ro

Але в будь-якій ситуації потрібно розуміти розумно і раціонально. Існує цілий ряд моментів життя на мансарді, які можна віднести до мінусів. Будь горищне приміщення має складну геометрію: скоси, кути, похилі стіни. Обставляти таке простір важко. Великогабаритні меблі для цього не підходить. Не кожен стиль можна вибирати і для оформлення приміщення. Краще всього для позначених цілей підходять сучасні напрямки, які більше подобаються молодим людям або творчим особам. Це означає, що в мансарді можуть жити не всі.

В мансардних поверхах (особливо в будинках старої забудови) присутні невисокі стелі. Вони не прямі, як в стандартних квартирах, стеля утворюється на місці стику двох стін. Це, стверджують психологи, у багатьох викликає психологічний дискомфорт. Коли людина більшу частину дня змушений проводити в такому просторі, воно починає трохи тиснути. З цим складно справлятися, і це обов’язково потрібно враховувати.

Купить мансарду в столице: все «за» и «против»

Мансарди з невисокими стелями
Джерело houzz.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проект будинку 6 на 8 з мансардою – варіанти можливих планувань.

У Москві мансарди відносяться до розряду елітного житла. Вони апріорі не можуть коштувати дешево. У спальних районах таких пропозицій просто немає, в історичному центрі цінники самі по собі завжди «кусаються». У підсумку дозволити купити собі мансарду може не кожен.

У Росії описуваний вид житла приживається складно. У більшості випадків подібне відторгнення пояснюється суворим кліматом. У зимовий час року снігопади часто завалюють даху снігом, кожен раз розчищати його для того, щоб відкрити просвіт мансардних вікон, ніхто не буде, тому взимку в мансардах стає темно.

Якщо покрівля погано утеплена, в ній буде ще й холодно. Для того щоб якісно протопити описуване приміщення, необхідно встановлювати різні системи опалення: і центральне, і «тепла підлога», а ще про запас тримати електричні обігрівачі. Тоді вийде створювати комфортні умови. Влітку дах і вікна на ній сильно нагрівається сонцем, без кондиціонування не вижити. А ще в мансарді повинна бути хороша вентиляція, в іншому випадку в ній швидко оселиться грибок і цвіль.

Відео опис

У відео розповідається про те, як московські горища масово перебудовуються під мансарди:

Ще одна біда всіх мансард – протікання даху. У цьому випадку за свій рахунок доведеться міняти покрівлю будинку. Якщо дах була неправильно утеплений, всередині приміщень буде постійно накопичуватися конденсат. Він – сприятливе середовище для розвитку грибків і цвілі.

Практично у всіх мансард відсутні літні приміщення (балкони або тераси), деякі щасливці мають відкритий вихід на дах. Взимку на них не вийти, тому подихати свіжим повітрям не вдасться. І це теж потрібно враховувати, вибираючи для постійного житла описуваний варіант.

Купить мансарду в столице: все «за» и «против»

Клубний будинок із мансардами на Котельнічеській набережній у Москві
Джерело vlaston.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, чому двоповерховий будинок з мансардою це добре, і яким він повинен бути.

Узагальнення по темі

Практика показує, що попит на квартири з мансардами не так великий, як хотілося б. Багато недовірливо ставляться до подібних апартаментів. Це пояснюється наявністю великої кількості мінусів. Їх більше, ніж плюсів. Але той, кому вдається перетворити їх в додаткові бонуси, справді насолоджуються комфортним життям. В мансарді складно жити з маленькими дітьми. Літнім людям вона теж погано підходить. Але романтичні пари, студенти, письменники і художники, музиканти, скульптори в такому просторі можуть по достоїнству оцінити всі плюси описуваного вибору.

Оцінок 0