Приготування клею з крохмалю в домашніх умовах

Сьогодні ми розповімо вам про те, як зробити клей з крохмалю, по-іншому званий «клейстер». Почнемо з того, що він є абсолютно нешкідливим продуктом, так як зроблений з харчового крохмалю, і використовується при наклеюванні шпалер, утеплення віконних рам, в якості грунтовки для стін, в різних альбомних палітурках.

В залежності від продуктів приготування клейстер може бути двох видів — з крохмалю і борошна. Надалі ми з вами розглянемо обидва варіанти приготування цього клею.

Приготовление клея из крахмала в домашних условиях Приготовление клея из крахмала в домашних условиях Приготовление клея из крахмала в домашних условиях Крохмаль — відмінний засіб для приготування клейстеру

Звідки взяти крохмаль

Є два варіанти «видобутку» крохмалю. Перший варіант — піти і купити його в магазині. Але якщо у вас брак часу, то за умови наявності будинку картоплі, ви зможете в домашніх умовах роздобути крохмаль. Візьміть кілограм картоплі, очистіть від шкірки і натріть на тертці. Всю цю масу потрібно вичавити і залишити чистий картопляний сік. Через деякий час на дні почне з’являтися осад. Це і є наш крохмаль. Потрібно злити весь картопляний сік і залишити осад просохнути. Далі, отриману масу можна використовувати як крохмаль (це він і є).

Як приготувати клейстер з борошна

Процес приготування клейстеру з борошна практично не відрізняється від приготування клею з картопляного крохмалю. Візьміть потрібну вам кількість житнього борошна (бажано грубого помелу) і розведіть її у воді кімнатної. В результаті у вас повинна вийти суспензія, нагадує сметану. Далі, в окремій ємності поставте на вогонь воду (1 літр води на 0,2 кг борошна) і доведіть її до кипіння. Акуратно і не поспішаючи, невеликими дозами виливайте в окріп розведене борошно. Висипавши, протягом чотирьох хвилин ще помішуйте, а потім вимкніть вогонь. Остудіть його і процідіть через сито або марлю, щоб уникнути в складі грудочок. Так само, як і у випадку клею з крохмалю, у клей з борошна можна додати ПВА для підвищення клеючих властивостей.

Відеоінструкція приготування клейстеру з борошна

Як добитися максимальної ефективності від клейстеру

Домогтися максимальної ефективності вам допоможе використання нескладних добавок. Наприклад, можна додати на 10 літрів клейстеру близько 100-200 грамів клею ПВА, що посилить його клейкість. З іншого боку, можна додати і звичайний столярний клей. При цьому такий клей з додаванням столярного може залишати помаранчеві сліди. Клей такого типу підійде для використання в якості грунтовки перед основною обклеювання стін або стелі.

Поради по використанню клейстеру:

  • Як і писалося вище, слід використовувати спеціальні добавки для поліпшення клейкості і стійкості перед вологою.
  • Краще всього використовувати тільки що приготовлений склад, оскільки саме тоді він володіє максимальними властивостями.
  • Якщо потрібно зберігання клейстеру, то можна накрити ємність поліетиленовою плівкою і поставити в холодильник. Враховуйте той факт, що його навіть у такому випадку можна зберігати короткий відрізок часу.
  • Не лякайтеся, якщо у вас на шкірі залишиться пляма. Досить помити це місце теплою водою.
  • Приготовление клея из крахмала в домашних условиях Приготовление клея из крахмала в домашних условиях Для посилення клеючих властивостей клейстер додають ПВА

    Висновок

    Таким чином, незважаючи на величезний достаток клеїв від професійних виробників, клейстер донині може вільно конкурувати з ними. А приготувати його в домашніх умовах не складе труднощів! Якщо у вас є рецепти приготування або поради щодо його використання, то сміливо залишайте свої коментарі нижче!