Приклади меблів і оформлення присадибної ділянки з допомогою палет і піддонів

Піддони (або палети), це відмінний матеріал для споруди всіляких необхідних, корисних і просто оригінальних елементів ландшафтного дизайну на ділянці заміського будинку. У цій статті ми поговоримо про те, якими бувають піддони, а також про те, як зробити доріжку, садові меблі або квітник з палетів.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Палети в ландшафтному дизайні ділянки Джерело pinterest.co.uk

Переваги піддонів

Палети – це прямокутні підставки з дощок. У складських приміщеннях і великих магазинах вони застосовуються для транспортування товарів за допомогою спецтехніки, а також для правильного розміщення і зберігання упаковок із продукцією. Існує кілька стандартів промислових піддонів. Вони розрізняються за розмірами і конструкції. Передня (верхня) сторона палети може складатися з 5 або 7 планок. Знизу зазвичай прибито всього 3 планки.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Піддони для транспортування та зберігання товарів Джерело palettetunisie.com

Головна перевага піддонів в їх конструкції. Їх можна сполучати між собою як деталі конструктора. При наявності хорошого просторової уяви або докладної покрокової інструкції можна зібрати з піддонів практично будь-який предмет меблів. В оформленні ділянок ці підставки з дощок використовуються для виготовлення лавок, доріжок, квітників, терас, огорож.

Ще один важливий плюс піддонів – економічність. Їх можна придбати б/у з мінімальної вартості, роздобути безкоштовно або зробити самостійно. У будь-якому випадку вартість вироби з палет буде незначною.

Крім цього піддони розкривають широкі можливості для творчої самореалізації домовласників. Облаштовуючи і прикрашаючи ділянку за допомогою піддонів можна проявити власний смак і відчуття стилю, а також визначити свій спосіб життя. Наприклад, велика кількість квітників і поличок для квіткових горщиків буде характеризувати господарів як людей, що цінують домашній затишок. А простора зона відпочинку з безліччю лавок, канапок і крісел – це ознака того, що в будинку люблять приймати гостей.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Зона відпочинку на ділянці з піддонів Джерело en.yenni.biz

За допомогою піддонів можна оформити ландшафтний дизайн ділянки в єдиній стилістиці. Дуже складно відшукати інший матеріал, з якого можна було б спорудити і садову доріжку, і лавочку, і огорожу. А з палет можна зробити все це і багато чого іншого. Навіть якщо пофарбувати різні елементи ландшафту з піддонів в різні кольори, все одно вийде дуже гармонійний дизайн.

Клумба з палет

Клумба, це досить широке поняття. Вона може бути будь-якого розміру і будь-якої форми. Найефектніші клумби – ступінчасті конструкції, що дозволяють висаджувати декоративні рослини ярусами. Клумба з палет може бути дуже оригінальним. Її можна зробити вертикальної або похилої. для створення клумб використовуються як цілісні піддони, так і окремі дошки від них.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Проста клумба з палет Джерело pinterest.com

Вертикальна клумба з палет

Вертикальні клумби дуже ефектно виглядають, не займають багато місця на ділянці, і робляться досить просто. Тому вони користуються великою популярністю у домовласників.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Вертикальна клумба з піддонів Джерело freepatriot.club

Щоб зробити вертикальну клумбу потрібно підготувати:

 • один піддон;

 • ландшафтний текстиль;

 • меблевий степлер;

 • фарбу або лак;

 • грунт для посадки рослин.

Спочатку необхідно обробити піддон наждачним папером. Потім його слід покрити фарбою або лаком. Якщо цього не зробити, то клумба прослужить зовсім недовго. На наступному етапі потрібно обшити піддон текстилем. Для цього він кладеться лицьовою стороною вниз. За допомогою степлера тканиною зашиваються бічні стінки і дно майбутньої клумби. Крім цього текстиль кріпиться до центральної планки тильного боку піддону.

Далі піддон потрібно поставити вертикально, так, як він буде встановлений будучи клумбою. У нього треба засипати грунт. Щоб грунт розподілився більш рівномірно, і щоб витрата його вийшов менше, можна зробити з текстилю кишеню під кожну грядку клумби. Грядка – це ряд уздовж щілини між двома сусідніми дошками піддону.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Інструкція по виготовленню вертикальної клумби Джерело proremont.ovh

Рослини висаджуються з нижнього ряду. Їх потрібно розташувати щільним ланцюгом, щоб грунт не висипався назовні. Після цього висаджуються рослини в інших грядках. Засаджену клумбу слід добре полити. Вона має пролежати горизонтально приблизно два тижні, щоб саджанці добре закріпилися в грунті. Після цього клумбу можна підняти у вертикальне положення і закріпити на стіні або огорожі.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Яскрава вертикальна клумба з палет Джерело coachdecor.com

У вертикальні клумби можна садити тільки однорічні низькорослі квіти. Поливати їх треба часто, так як грунт в такому квітнику буде швидко пересихати. Деякі садівники використовують вертикальні клумби з піддонів для вирощування суниці або полуниці.

Клумба з палет і вагонки

Це теж варіант вертикальної клумби, але він передбачає висаджування рослин в ящики з вагонки. Для такого виробу знадобиться:

 • 2 піддона;

 • кілька метрів вагонки;

 • фарба або лак;

 • нождачная папір;

 • 2 міцні балки по 50 см в довжину;

 • цвяхи або шурупи;

 • грунт.

Першим ділом потрібно зачистити і пофарбувати піддони. Після цього слід поставити палети вертикально на довгі грані на відстані близько 50 см один від одного і обперти один палет на інший. На наступному етапі їх закріплюють між собою за допомогою балок.

На отриману конструкцію навішують ящики з вагонки і в них висаджують рослини. Така конструкція може бути використана не тільки для ящиків з дерев’яних дощок. На ній можна закріпити звичайні квіткові горщики або спеціальні пластикові ємності для рослин.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Вертикальна клумба з ящиками Джерело wtnasos.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги з виконання ландшафтних робіт. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Інші варіанти

Пристосувати палети під клумбу на ділянці можна і всілякими іншими способами. Наприклад, піддон можна просто укласти на ущільнений грунт і висадити рослини в щілинах між планками. Або ж, піддон можна використовувати просто як стелаж для горщиків з квітами.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Стелаж для квіткових горщиків Джерело pinterest.com

Інший варіант – встановити вертикально піддон в квадратній діжці. У цьому випадку рослини можна вирощувати в самій діжці і в імпровізованих кашпо між дошками піддону. Щоб пристосувати такий квітник, потрібно не лише закріпити піддон, але і додати його конструкцію дошки, які будуть виконувати функцію дна для кашпо.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Квітник у дерев’яній діжці Джерело rem-stroitelstvo.ru

Можна перетворити в клумбу огорожу з піддонів як на фото нижче. Така багатофункціональна огорожа відмінно прикрасить будь-яку ділянку. З її допомогою можна відокремити територію городу або зону відпочинку.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Огорожа і квітник з піддонів Джерело pinterest.com

Деякі домовласники надходять інакше – вони просто розбирають піддони на дошки і споруджують з них такі клумби, які вважають найбільш придатними для своєї ділянки. Наприклад, можна зробити елементарний ящик потрібної висоти.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Клумба з дощок від палет Джерело decorits.com

Доріжки з піддонів

Доріжки на ділянці можуть бути виготовлені з різних матеріалів. З цією метою крім звичайних покриттів типу тротуарної плитки використовують каміння, цегла, щебінь та дерев’яні дошки. Для облаштування доріжки можна використовувати і дерев’яні піддони.

Доріжка з цілих піддонів

Перед укладанням доріжки потрібно покрити піддони захисним складом і пофарбувати водостійкою фарбою. Якщо цього не зробити деревина швидко насититься вологою і почне гнити. При правильній підготовчої та профілактичній обробці доріжки з піддонів прослужать багато років.

Ширина піддону цілком підходить для ширини зручною садової доріжки. Тому їх слід укладати в такому вигляді, в якому вони є. По всій довжині майбутньої доріжки необхідно вирівняти грунт, щоб вона вийшла максимально рівною по горизонталі. Лінія доріжки може бути звивистій або прямий – це на смак господарів.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Доріжка з дерев’яних піддонів Джерело pinterest.com

Для більш надійної фіксації піддонів бажано не просто вирівняти грунт, а прокопати траншею завширшки піддону і в глибину близько 15 див. На дно траншеї потрібно постелити геотекстиль. Він захистить палети від вологи і запобіжить проростання трави.

Поверх геотектиля слід засипати шар піску і добре утрамбувати його. На отриману піщану подушку потрібно насипати шар щебеню. Зверху можна укладати піддони. Щоб кордон траншеї не розмивалася водою, можна укласти зі звичайних дощок по її краю бордюр.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Підготовка майданчика під садову доріжку Джерело wtnasos.ru

Після укладання бордюру можна починати викладати піддони. При цьому потрібно пам’ятати, що вони можуть зміщуватися в сторони якщо їх не скріпити між собою. Деяким домовласникам не складно періодично повертати палети на свої місця. Але для створення надійної доріжки, не вимагає спеціального догляду необхідно продумати систему кріплення. Найпростіший варіант – прокласти по всій довжині доріжки вздовж бордюру або краю траншей дерев’яні лаги і прикріпити до них піддони за допомогою саморізів. Таким чином вийдуть довговічні і міцні доріжки з палет на дачі.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги по будівництву малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Доріжка з дощок від піддонів

Щоб викласти доріжку з дощок, потрібно розібрати палети. В результаті вийде два комплекти дощок – вузькі та широкі. Саму доріжку краще робити тільки з широких дощок. Тонкі можуть стати в нагоді при виготовленні лад.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Розбирання палет на дошки Джерело giropark.ru

В якості лаг можна використовувати дерев’яний брус або який-небудь інший відповідний матеріал, наприклад, деякі домовласники використовують для цього металеві труби з невеликим діаметром. Чим довше за планами домовласників повинна прослужити доріжка, тим більш надійними і довговічними повинні бути лаги.

Лаги укладаються так само як і цілі палети – можна просто на вирівняну і ущільнений грунт, але краще зробити траншею, вистелити її плівкою, засипати піском і щебенем, і тільки після цього укладати балки.

Після укладання лаг потрібно встановити поперечні бруски на відстані 50-60 см один від одного. На поперечних брусках необхідно попередньо зробити запили, щоб вони ідеально укладалися на бруси лад. Основа під доріжку треба обробити захисним складом. Для цього можна використовувати бітумну мастику. Перед монтажем дощок їх нижню сторону теж варто обробити мастикою. Верхню видиму частину дощок можна відразу покрити фарбою або лаком для зовнішніх робіт. Але простіше буде фарбувати вже готову доріжку.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Доріжка з дощок від палет Джерело wtnasos.ru

Дошки прибивають на невеликій відстані один від одного приблизно на 2 див. Щілини між ними потрібні для того, щоб вода від опадів не застоювалася на дошках, а швидко протікала крізь доріжку в грунт.

Доріжка з пластикових палет

Дерево чудово виглядає в ландшафтному дизайні. Проте воно вимагає уважного догляду в процесі експлуатації і попередньої обробки перед застосуванням. Щоб цього уникнути можна спорудити доріжку з пластикових піддонів.

Пластикові піддони – це більш довговічна і практична альтернатива піддонів з дерева. Вони застосовуються в основному підприємствами, що працюють за строгим санітарним нормам. Вироби з пластику не вбирають вологу і запахи, і їх легко можна дезінфікувати. Тому напої та продукти харчування частіше транспортують і зберігають за допомогою саме пластикових палет.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Пластикові палети Джерело artiplast.net

Доріжки з пластикових палет виходять не такими естетичними, зате їх укладання вимагає мінімум зусиль. Їх теж можна встановлювати зверху на грунт або в траншею. Але необхідності в захисній обробці немає. Щоб піддони не розповзалися під ними краще зробити піщано-щебеневу подушку. Інший варіант – наповнити піддони піском. При цьому не потрібно турбуватися про те, щоб доріжка не стикалася з підставою і не контактувала з вологою в грунті.

Прослужити пластикова доріжка може довше дерев’яною. Але в піддонів з пластмаси є один істотний мінус – їх не можна реставрувати. Якщо дерев’яний піддон ламається, його можна полагодити. Крім того, палет із дерева можна розібрати на деталі і використовувати отримані дошки для будівельних робіт. З пластиковими піддонами це неможливо. З цієї ж причини отримати пластикові палети б/у придатні до використання в оформленні ділянки складніше, ніж дерев’яні.

Варто відзначити, що звичайні пластикові піддони не дуже естетично виглядають в ландшафтному дизайні. Щоб створити більш привабливу зовні пластикову доріжку, можна використовувати так звані суцільні палети. Або накрити пластикову доріжку декоративним рулонним покриттям. Наприклад – штучною травою.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Суцільний євро піддон для перевезення і зберігання товарів Джерело wtnasos.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про огорожу дачної ділянки.

Варіанти доріжок з піддонів

Незважаючи на простоту застосування піддонів у створенні садових доріжок, при бажанні можна зробити з них справжній шедевр в області ландшафтного дизайну. Так, на представленому відео можна побачити приклад того, як в умілих руках дошки від палет можуть перетворитися на красиву і оригінальну садову доріжку.

Відео опис

Доріжка з розібраних палет

На фото нижче показаний найпростіший варіант укладання доріжки з розібраних дерев’яних піддонів. Тут видно, що конструкція укладена прямо на землю. Під нею немає ні траншеї, ні геотекстилю, ні піщаної подушки. Лаги зібрані з тих дощок від піддонів, які мають запили. Вся конструкція покрита захисним лаком.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Проста доріжка з дощок від піддонів Джерело pristor.ru

Можна зробити невелику доріжку з складених ряд дерев’яних європіддонів. Вони можуть якийсь час простояти без додаткової обробки захисним покриттям. Для надійності краще їх в деяких місцях закріпити між собою. Така конструкція – це ідеальний варіант для тимчасового використання. Вона може прослужити пару-трійку років, поки поміщики не придумають варіант більш довговічною доріжки. Наприклад, через час її можна буде замінити доріжкою з пластикових палет.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Невелика доріжка з європіддонів Джерело pinterest.es

З палет деякі домовласники роблять не тільки доріжки, а цілі тераси. Принцип укладання терас такий же простий. Особливо легко споруджується подіум тераси при використанні не розібраних, а цілих палет.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Тераса палет на дачній ділянці Джерело gd-home.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про облаштування дачної ділянки.

Садові меблі із палет

З дерев’яних піддонів роблять найрізноманітнішу садові меблі. При наявності комплекту палет, столярного інструменту і вільного часу можна повністю облаштувати ділянку, зробити його стильним і комфортним, і все це при мінімальних матеріальних витратах.

Відео опис

Садові меблі із піддонів

Дерев’яні піддони є ідеальним матеріалом для створення садових ослонів. Палети, викладені в два ряди являють собою відмінне основу під сидіння. Спинку можна зробити різними способами. Найпростіший з них – просто приставити піддон до сидіння і закріпити його у вертикальному положенні.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Лавка з палет на ділянці Джерело pinterest.com

Висоту лавки можна зробити більше або менше. Нижче представлений варіант невеликої крамнички з трьох покладених один на одного палет. Головне добре їх між собою закріпити. Щоб зробити таку конструкцію більш зручною, варто доповнити її подушками чи м’якими покривалами.

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Висока лавка для дачної ділянки Джерело de.decorexpro.com

З дерев’яних піддонів роблять і цілі меблеві гарнітури. Як варіант – стіл та лавки для облаштування літнього обідньої зони. Щоб зробити вузькі лави як на фото нижче, потрібно розпиляти піддони. Один широкий піддон розділений на три частини, які скріплюються в П-подібну конструкцію – це одна лава. Стіл збирається з цілих піддонів (стільниця) і розпиляний навпіл (ніжки).

Примеры мебели и оформления придомового участка с помощью паллет и поддонов

Комплект садових меблів із палет Джерело involvery.com

Нескладно зробити з палет і дачний лежак. Деякі умільці навіть споруджують шезлонги з регульованою висотою головах. Для одного такого виробу потрібно 3 або 4 піддону. Набагато простіше зробити звичайний лежак як показано у відеоролику.

Відео опис

Виготовлення лежака для дачі

У наступному ролику продемонстровано як можливо за допомогою піддонів побудувати не просто садові меблі або доріжку, а цілу альтанку. Таку споруду, звичайно, потрібно перед зведенням ретельно продумати і прорахувати, щоб вона вийшла досить надійною. Але при наявності елементарних будівельних навичок цілком реально всього за пару днів спорудити стильну і економічну альтанки для літнього відпочинку.

Відео опис

Будівництво альтанки з піддонів

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про меблі з піску.

Висновок

У цій статті описані далеко не всі варіанти застосування піддонів в оформленні ділянки заміського будинку. При бажанні з них можна зробити ще дуже багато. Головне не забувати про те, що всі вироби з піддонів повинні бути ретельно оброблені захисними складами. А всі кріплення та з’єднання повинні бути виконані правильно і акуратно.

Оцінок 0