Прикрашаємо кухню ― як заховати нагрівальну газову колонку на кухні

У багатьох старих і сучасних будинках і квартирах система подачі гарячої води відсутній, замість цього встановлюють газові колонки, які і відіграють роль водонагрівача. У переважній більшості випадків ці агрегати встановлюють на кухні, де вони суттєво псують зовнішній вигляд, займаючи і без того маленький простір. У зв’язку з цим стає дуже актуальним питання, як заховати газову нагрівальну колонку на кухні, щоб це не порушувало вимог газових служб і одночасно вписувалася в загальний інтер’єр.

Украшаем кухню ― как спрятать нагревательную газовую колонку на кухне Украшаем кухню ― как спрятать нагревательную газовую колонку на кухне Украшаем кухню ― как спрятать нагревательную газовую колонку на кухне Установка навісних шаф повинна відбуватися на одному рівні з колонкою

Замовлення меблів у магазині

Вирішити питання виготовлення меблів або окремої шафи можна, звернувшись в спеціалізований магазин, та замовити там готове виріб по ваших кресленнях.

В цьому варіанті є свої переваги:

  • кваліфікований підхід до справи;
  • відповідальність за якість виробу;
  • різні варіанти стилів і матеріалів оформлення.

Однак, є й істотний недолік, який полягає в вартості роботи. Якщо вам необхідно зробити лише один шафа, то виготовлення її своїми силами буде коштувати набагато дешевше.

Перед тим як прибрати газову колонку на кухні, шафа, необхідно зняти точні розміри майбутнього виробу і звернутися в найближчу фірму по виготовленню меблів. Прямо на місці ви можете заплатити за матеріал, а співробітники організації самі розпиляють його відповідно до ваших розмірів, при необхідності наклеять кромку на спиляні краю, і вам залишиться тільки доставити це все до місця установки і зібрати по кресленню.

Інструменти і матеріали

Украшаем кухню ― как спрятать нагревательную газовую колонку на кухне Украшаем кухню ― как спрятать нагревательную газовую колонку на кухне Шафа під колонку краще замовити за індивідуальним ескізом

Для складання виробу вам потрібно заздалегідь приготувати необхідний інструмент і витратні матеріали, а саме:

  • електрична дриль або перфоратор для кріплення шафи до стіни (вибір інструменту залежить від матеріалу виготовлення стіни);
  • шуруповерт для вкручування шурупів;
  • електричний лобзик або ручна пилка для створення вирізів під повітряні труби;
  • молоток;
  • рулетка;
  • самонарізи для скріплення дерев’яних частин між собою;
  • дюбелі для кріплення шафи до стіни.

Процес збірки і установки шафи

Важливо, якщо поруч з газовою колонкою вже встановлені меблеві шафи, то виріб для приховування колонки можна прикріпити до них шляхом з’єднання між секціями один до одного, це істотно спростить і прискорить процес його. Заздалегідь зробіть в навісному шафі всі технологічні отвори під труби так, щоб виріб просто одягалось на колонку і не впиралося в труби комунікацій.

Після того як виріб зібрано, зроблені всі технологічні отвори, встановлюйте його на стіну і закріплюють за допомогою дюбелів в заздалегідь просвердлені отвори. Тільки після цього можна приступити до установки дверцята. В якості фасаду краще всього використовувати той же матеріал, що і на решті кухонних меблів.

Якщо ваша колонка має відкриту камеру згоряння, то шафа не повинен мати нижній і верхній полиці, оскільки агрегат потребує постійної циркуляції і притоку великої кількості повітря. До того ж за наявність таких полиць вас можуть оштрафувати інспектора газової служби. Якщо колонка має закриту камеру, то полиці можна встановлювати.

Перед тим як сховати газову колонку на кухні, варто розглянути варіант установки приховує дверцята без шафи. Це можливо, якщо обидві сторони колонки розташовані сусідні шафи і вам достатньо буде до торця одного з них прикріпити дверцята на петлях таким чином, щоб вона перекривала відстань між двома виробами, закриваючи при цьому газову колонку. Матеріал для дверцят може бути таким же, як і фасади решти меблів. Цей варіант вважається найбільш простим і дешевим, він цілком може задовольнити ваші потреби.

Головне у всій цій роботі, не порушувати правила техніки безпеки при експлуатації колонки, які описані в технічному паспорті до виробу, і дотримуватися нормативні вимоги газової служби, щоб уникнути можливих конфліктів з інспекторами та грошових штрафів.