Пристрій і особливості конструкції вікон для мансарди

 
 Устройство и особенности конструкции окон для мансарды

Вікно, призначене для мансарди, містить в собі певні складові. Це конструкція з рами, склопакет, стулки і також, відповідна фурнітура. Судячи з перерахованих деталей, дане вікно не особливо відрізняється від стандартного вікна. Мабуть, єдиним винятком буде вважатися відсутність підвіконня і звичного відливу. В деяких випадках, може не бути укосів. Але це вже буде прямо залежати від проектування самої мансарди, тобто її архітектурної та дизайнерської специфіки.

В наш час більше число вікон для мансарди роблять з дерева. Їх виробляють з клеєного бруса. Існують також і пластикові вікна, вони вживаються досить широко і багато людей віддають перевагу саме їх. Але, все ж, багато людей вибирають такий ресурс, як дерево. Причиною цього вибору є відповідні його властивості: структура дерева містить пори, які виробляють невелику вентиляцію. В результаті, навіть коли вікно закрите, повітря може, хоч і в невеликих кількостях, потрапляти крізь рами.

Пристрій вікна для мансарди

Вікно, яке встановлюється в мансардному приміщенні, включає в себе наступні конструктивні елементи:

Рама. В цьому випадку все зрозуміло.

Склопакет. Склопакети, призначені для мансардних вікон, володіють сильною міцністю і надійністю. Їх просто необхідно робити такими, так як вони постійно піддаються впливу погодних умов, різних атмосферних опадів. Про таких вікнах можна сміливо сказати, що вони є протиударними. Такого роду міцнісні характеристики присутні за рахунок наявного піролітичної покриття. Дане покриття дозволяє вікну виробляти самоочищення в період снігових або дощових опадів. Внутрішня частина склопакета має інертним газом, який значно впливає на збільшення теплової ізоляції. Скло можна обробити спеціально призначеними металами, які створюють перешкоди для потрапляння електромагнітних хвиль. Є склопакети, відрізняються певною специфікою – це склопакети з наявністю звукової ізоляції. Вони володіють скла товщиною близько 8 міліметрів, тому мають такі якості. Такі склопакети робляться спеціально для будівель заміського типу і котеджів, які розташовуються на територіях, де багато шуму. Таким чином, будови захищені від проникнення будь-якого роду звуків і це створює додатковий комфорт.

Стулка. Мова йде про поворотну стулці, яка з’єднана з рамою за допомогою спеціальної осьової підвіски. Дана підвіска не потребує регулярного змащування шарнірів, тому може легко здійснювати розвороти, причому усілякими методами. Більша кількість таких стулок здатне легко перевертатися, це дає можливість безперешкодно чистити їх і з одного і з іншого боку. Є ще гумові ущільнювачі, викладені в кілька ярусів. З їх допомогою, стулка може максимально щільно притиснутися до рами, і конструкція стає ще більш герметичною.

Оклади для гідроізоляції. Являють собою окремі елементи, які виконують функцію, що полягає в попередженні потрапляння вологи від всякого роду покрівельних настилів. Дані елементи мають різну форму профілів, кріпильних деталей і планок. Вони також забезпечують захист стику між дахом та вікном. З-за такої своєрідної конструкції оклади для гідроізоляції направляють протягом води вниз, і вона протікає далі, не потрапляючи у вікно. Крім цього, оклади дають можливість здійснювати встановлення вікон (причому, декілька вікон одночасно), так, щоб вони стикалися один з одним, в горизонтальному і вертикальному положенні. В деяких випадках можна встановлювати вікно в самій даху, і ухил при цьому, може складати лише 10°.

Оклади для забезпечення теплової ізоляції. Назва говорить сама за себе — ці оклади ідеально зберігають тепло в приміщенні. Крім цього, вони значно збільшують теплоізоляційні характеристики самого вікна. Коли в кімнаті тепло, то відчувається справжнє відчуття розслабленості і комфорту.

Необхідна фурнітура та різні аксесуари. Отже, вікно для мансарди оснащений базовими ручками, петлями і іншими необхідними кріпильними деталями. Але крім цих елементів, воно ще може володіти спеціальними замками, який буду оберігати від дітей, а, отже, і від небезпеки. Ще в них можуть бути присутні датчики диму і дощу, різного роду прикрашають декоративні елементи, шторки, що відбивають світло, жалюзі та багато інших корисних деталей. Аксесуари та фурнітура є невід’ємними допоміжними предметами для вікон. Вони забезпечують завершеність вікна для мансарди.

 
 Устройство и особенности конструкции окон для мансарды

Отже, наведені вище відомості про мансардних вікнах дають зрозуміти наступний факт. До вікон такого виду висуваються дуже жорсткі вимоги, зі стандартними вікнами дещо простіше. А все тому, що їх розташування досить незвично – під деяким ухилом. І в даному випадку необхідно забезпечити максимально міцне і надійне прикріплення до даху. Крім того, вони повинні витримувати всі погодні умови і навіть найсуворіші, так як знаходяться «на передовій». Але це ще не всі відомості про вікнах, призначених для мансардного приміщення – про них можна дізнаватися і писати набагато більше. Тому існує ще багато статей на дану тематику.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні