Пристрій підлоги з плитки в туалеті

Матеріал для оздоблення туалету повинні бути красивими, міцними, практичними і володіти хорошою водонепроникністю. В якості покриття для підлоги в туалетних кімнатах часто застосовують кераміку, тому необхідно знати, як покласти плитку на підлогу в туалеті.

Устройство пола из плитки в туалете Устройство пола из плитки в туалете Устройство пола из плитки в туалете Укладання плитки у туалеті потрібно проводити дуже акуратно, щоб шви були рівними

Крім того, бажано демонтувати унітаз і спорудити на задній стінці короб, щоб сховати всі комунікації. Звичайно, унітаз можна не прибирати, але у такому разі покласти плитку буде складніше. Доведеться вирізати її фігурно, щоб кожен елемент підігнати до основи унітазу.

Для вирівнювання підлоги зазвичай застосовують цементну стяжку. Якщо на вашій підлозі немає гідроізоляційної прошарку, необхідно покласти її. До укладання кахлю можна приступати після затвердіння поверхні.

Підбираємо спосіб укладання та кахель

Сьогодні модною вважається рельєфна плитка, мозаїка, а також різні комбінації. Найчастіше в туалетній кімнаті застосовують для оформлення кахель світлих і теплих тонів, що сприяє збільшенню обсягу зорового приміщення. Існують також варіанти використання яскравих вставок ― особливо популярними вважаються оранжеві та зелені кольори. Комбінування плиток різних фактур і розмірів теж додає трохи простору й обсягу і, крім іншого, створюють стильний і цікавий інтер’єр.

Зараз в моді все природне, природне і натуральне. Найбільш актуальні колекції кераміки від світових виробників мають безліч текстур, відображають живу природу:

  • піщаник;
  • дикий камінь;
  • леопард;
  • бамбук і т. д.

Застосовують кілька популярних способів розміщення кераміки для підлогового покриття, у тому числі хитромудрі і складні малюнки «ялинкою» або «в розбіг». Правда, для туалету вони не зовсім підходять, так як в більшості випадків ці кімнати по площі невеликі. Тому укладати підлогову плитку рекомендується по горизонталі або по діагоналі: у другому випадку можна отримати невелику візуальне розширення туалету. Якщо ж туалетну кімнату необхідно «витягнути» впоперек або вздовж, треба укладати кераміку прямокутної форми і укласти її вздовж тієї частини приміщення, яку ви хочете візуально розширити.

Визначившись з вибором плитки, необхідно обрахувати її кількість. Для цього необхідно площа туалету розділити на площу кахлю і додати невелику кількість про запас.

Монтаж на поверхню кахля

Перед тим як класти плитку на підлогу в туалеті на клей, треба її розкласти на суху основу. Розмітити і заздалегідь нарізати елементи, які будуть приклеєні навколо комунікацій.

Устройство пола из плитки в туалете Устройство пола из плитки в туалете Зробити підлога в туалетній кімнаті досить просто

Починати викладати підлогу в туалеті краще від труби ― саме звідси починається розмітка і підрізування. Підрізаючи кераміку для установки навколо труби, треба залишати з кожної сторони невеликий запас до 1,5―2,0 см, так як вона трохи підніметься на шарі клею. Потім треба підготувати інші елементи.

Особливо ретельно треба поставитися до підрізання кахлю, якщо обраний метод укладання по діагоналі.

Укладання кахлю виконують на плитковий клей. Головним секретом гарної укладання кахлю у туалеті є рівні шви, і тут важливу роль відіграють проставочные хрестики. Під час укладання треба перевіряти паралельність і площинність укладання, помічені недоліки усувати потрібно відразу.

Перед початком укладання клей потрібно приготувати – розвести його згідно інструкції. Потім гребінчастим шпателем нанести його рівним шаром на підставу підлоги. Покривати клеєм велику площу не треба. Для початку буде достатньо місця для укладання 1-2 штук. Для поліпшення адгезії матеріалу треба тильну сторону кахлю протерти мокрою серветкою.

Розчин клею наноситься на основу підлоги і на плитку. Плитка злегка притискається до підлоги і акуратно осідає гумовим молотком. При просіданні елемент треба зняти і додати розчин клею, при цьому для отримання рівного шва не слід забувати про встановлення хрестиків.

Горизонтальність покладеного кахлів перевіряють рівнем. Клей, який потрапив на лицьову сторону плитки, відразу видаляють вологою ганчіркою або губкою.

Щоб кахель покласти красиво, не варто поспішати. Робота повинна проводитися в строгій послідовності процесу. Перед тим як укласти плитку на підлогу в туалеті, необхідно запам’ятати всі етапи процесу укладання: нанести на основу клей, протерти кахель губкою і нанести на нього клей, притиснути його до поверхні, перевірити горизонтальність, вкласти в стики хрестики і витерти надлишки розчину, що клеїть.

Затирка швів

На наступний день після укладання кахлю потрібно прибрати хрестики і зайнятися затіркою швів. Затірку потрібно використовувати під колір кахлю або, навпаки, контрастні. Треба щільно заповнити гумовим шпателем шви. Хвилин через десять можна протерти кахель вологою губкою. До засихання затирання треба шматком дроту або розшивкою провести з натиском по швах. Провід або розшивання повинні бути трохи ширше шва. Зайва затірка видавлена, а шви вийдуть акуратними і гладкими.

Який же висновок можна зробити після закінчення робіт? Як бачите, пристрій кахельного статі в туалеті є не таким вже важким справою, і при дотриманні технології будь-яка людина зможе самостійно зробити підлога в туалетній кімнаті.