Призначення кришки біде

 
 Предназначение крышки биде

Раніше власники квартир або дач мало знали про існування такого чудового винаходу, як біде. Сантехнічні аксесуари встановлювалися тільки за кордоном, тому відчути або подивитися на роботу біде міг не кожен.

За останні десятиліття кришки біде стали більш популярними в колишніх країнах СНД. Сьогодні цей елемент санвузли вважається невід’ємним для жителів Росії або України.

Конструкція приладу цікавила саме радянських представниць прекрасної статі. Вона використовувалася трохи пізніше в сучасних готелях і в дорогих закладах.

Історія появи кришки біде

З самого початку, таке важливе пристосування для санвузла являло собою невелику ванну, в якій був краник. З внутрішньої сторони, при відкритті крана, починав функціонувати невеличкий потік води, так званий фонтанчик. Такий пристрій було придумано спеціально для підвищення рівня гігієни після туалету.

Історія виникнення пристрою розвивалася так, що конструкції унітазу і біде існували роздільно. Зазвичай вони розташовувалися поруч один з одним. Але, сьогодні існує велика різноманітність дизайнерських і конструктивних фантазій – конструктори передбачають поєднання двох аксесуарів в одному.

Для тих, хто не міг собі дозволити придбати подібну розкіш, було придумано альтернативу – спеціальну туалетний папір і гігієнічний душ. При цьому душ мав компактну лійку.

Що стосується прабатьків, то першими були французи, ще в XVII столітті. Людина, який винайшов біде, був майстер, який працює при королівській родині, його ім’я було Крістоф де Розьес. З того моменту пройшло багато часу, але біде залишилося затребуваним до сьогоднішнього дня.

 
 Предназначение крышки биде

За останні роки стали сильно поширюватися різноманітні венеричні захворювання. Але підмивання, не гарячою, а саме холодною водою, звужує судини і не дає розвиватися більшості патологій, загартовуючи людський організм. Варто зазначити, що від особливості процедури підмивання залежить здоров’я багатьох людей.

У тих країнах, де мешканці встановлюють сантехнічний аксесуар в кожній квартирі, майже не страждають такого роду проблемами, чого не скажеш про колишніх країнах, які колись входили в СНД.

Японськими конструкторами був розроблений в 1980 році екзотичний на той час туалет, де була не тільки подача води і відповідне обладнання, але й елементами автоматики для сушіння. Подібні композиції в країнах Сходу, включаючи Південну Корею, були дуже актуальні. Прогресивними методами користувалася велика частина жителів (60%).

Що стосується Туреччини, то унітази та біде є невіддільними, так як простих туалетів майже ніде не можна знайти – це велика рідкість.

Як правильно користуватися кришкою біде, особливості конструкції

На словах, здається, що немає ніякої складності. По своїй назві «кришка біде» — це типу як звичайна кришка на унітаз, але в реальності – це сам високотехнологічний сантехнічний аксесуар. Це означає, що таку «кришку» можна помістити поверх будь унітазу, навіть самого простого. Після чого зручність користування туалетом зросте у багато разів.

Функції, які виконує сучасний біде:

 • Автоматичний і автономний режим підмивання;
 • Підігрів води;
 • Гідромасаж;
 • Видалення неприємного запаху;
 • Автоочищение форсунок;
 • У багатьох моделях виробники передбачають обігрів ніг;
 • Регулювання температури;
 • Зручність при управлінні: пульт або на місці;
 • Автоматичний ліфт.

Що стосується списку функцій, то їх набагато більше. Це залежить від обраних моделей. Це не просто кришка, яка надівається на унітаз, а сучасний пристрій з універсальним набором дій. Саме біде необхідно для підвищення рівня власне гігієни і здоров’я в цілому.

Така «кришка для унітазу зможе заощадити гроші і легко об’єднати два сантехнічних обладнання в єдине ціле, заощадивши при цьому місце в санвузлі, чого часто не вистачає.

Сучасні пристрої, призначені для зливних бачків унітазів, бувають не тільки механічні, але й електричними. Такі пристрої здатні виконувати й інші додаткові функцій.

Особливості установки на унітаз кришки біде

Кришка біде відрізняється від кришки унітазу несильно. На практиці вона майже така ж, як і звичайна. Різниця лише в тому, що на одній з бічних частин є певна кількість кнопок управління. Натиснувши на одну з них, активується відповідну дію.

Кришка біде одягається на унітаз, також як і кришка-сидіння. Після цього, дії по встановленню трохи відрізняються. Є певні змішувачі, поблизу задній частині кришки, ближче до зливного бачка. На вигляд вони нагадують два невеликих краника, найчастіше, вони розташовуються з двох сторін кришки.

 
 Предназначение крышки биде

Після установки пристрій працює практично відразу. Варто зазначити, що складність установки залежить від самих моделей. Чим вище комфорт і функціональність моделей – тим складніше інсталяційні роботи. У багатьох випадках потрібен ретельний і професійний підхід до дій.

Часто механічна кришка забезпечується електронними приводами, які додатково слід правильно налаштувати. Електроприводами управляє спеціальний блок. Він розташований на одній стороні кришки. Візуально його легко можна помітити, він виступає за контури на кілька міліметрів.

Особливістю блоку є те, що він може керувати підігрівом самої кришки, подачею води та її напором. Все залежить від того, що включає споживач. Саме цей конструктивний підхід більш ефективно відповідає потребам і побажанням сучасної людини.

Варто помітити, що різні моделі підключаються по-різному. Часто, підключення відбувається тільки до холодного водопостачання. Сам підігрів здійснюється вже всередині кришки, що має спеціальний нагрівальний елемент. Такі аксесуари виглядають трохи товщі, але це ніяк не впливає на комфорт і функціональність.

Наприклад, якщо в будинку подачі гарячої води взагалі, що часто спостерігається у багатьох європейських країнах, то така кришка біде – вже користується особливою перевагою перед іншими подібними приладами.

Більш високий комфорт санвузли створює пристрій з електронним пультом управління. Такі гаджети здатні регулювати всі основні і додаткові процеси.

Пультом можна регулювати рівень озонації навколишнього повітря. Для такої мети встановлюється вентилятор направляє повітря в спеціальний пристрій іонізації. Якщо немає вентиляції, то для фільтрації застосовується особливий вугільний фільтр.

Як підібрати кришку біде до стаціонарної конструкції унітазу

Не варто хвилюватися перед установкою такого сантехнічного аксесуару, так як кришки біде підходять майже до всіх сучасних конструкцій. Звичайно ж, є невеликі виключення, наприклад, не підходить розмір або інший параметр. У цьому випадку варто просто поміняти покупку, так як виробниками випускаються пристрої різних розмірів. Можна перед покупкою отримати консультацію у фахівців, які знають свою справу.

У тому випадку, коли унітаз вже встановлений на постійне місце, і він не придбавався у відповідності з кришкою біде – виміри здійснюються певним чином:

• Чашу унітазу варто обвести на щільному папері, непогано себе зарекомендував картон;
• За допомогою ножиць вирізається по обведенню своєрідне лекало (саме з нього і буде проводитися вибір розмірів кришки).

У цьому випадку підбір при купівлі сильно спрощується, як для продавця, так і для покупця.

Іноді співвідношення розмірів буває дуже складним, наприклад, коли аксесуар зроблено за особливим замовленням. Це пов’язано з великим діаметром або неправильною формою.

У деяких випадках, коли розміри приміщення дозволяють, багато власників встановлюють біде окремо. Але це залежить лише від особливості смаку потенційних споживачів.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні