Про прогнози цін на метали

 
 О прогнозах цен на металлы

Для чорної і кольорової металургії характерний тривалий інвестиційний період. Будуються підприємства швидко, завдяки використаним технологіям, але на рентабельність високі технології ніяк не впливають. Процвітання багато в чому залежить від розташування підприємства, використовуваного у виробництві сировини і його вартості. Якщо вибрати вдале місце для виробництва, можна заощадити бюджет на транспортні витрати та оплату електроенергії. Якщо ж починати виробництво з нуля і займатися видобутком руди самостійно, то інвестиційний період може розтягнутися на десятки років.

Щоб підприємство розвивалося і як можна швидше почало приносити прибуток, необхідно скласти чіткий бізнес-план, в якому ключова роль відводиться закупівель. Важливо знайти надійних постачальників, які пропонують вигідні ціни на сировину – метал.

Як формується ціна?

Раніше розрахувати рентабельність компанії, і спрогнозувати зростання цін на метали, було набагато простіше. В радянські часи вартість металу, як і будь-якої іншої продукції, визначалася попитом і пропозицією. Тепер з прогнозами все набагато складніше, тому як ціни формуються за іншим алгоритмом.

За останні десять років на ринку з’явилися великі гравці – інвестори, які формують ринкову вартість сировини і готової продукції. Інвесторів цікавить мало технологічний процес та інші виробничі проблеми, вони просто виділяють суму і хочуть, щоб вона окупилася. Всі інші функції виконують співробітники компаній та інші підприємства. Робити якісь прогнози в таких умовах проблематично, це скоріше гра на ставки. Більш докладно можна дізнатися на металургійному порталі metallplace.ru.

Якщо раніше на формування цін впливав попит, то тепер цей показник легко регулюється з допомогою втручання державних чиновників, розв’язаних військових конфліктів, страйків і інших методів. Природно виникає питання як же триматися на плаву і підвищувати рентабельність своєї компанії? Відповідь проста – потрібно продовжувати випускати якісну продукцію і приділяти більше уваги маркетинговій політиці. Не варто орієнтуватися на прогнози, бо часто це просто думка дилетанта.

Рідкісні та дорогоцінні метали

Якщо проаналізувати статистику з дорогоцінних і рідкісних металів, то можна прийти до невтішних висновків. Незважаючи на багатий досвід фінансових аналітиків цій області, майже всі прогнози виявилися помилковими, з серйозними погрішностями. Ціни були занижені, причому відсотків на 10-15, тільки по сріблу прогнози були більш або менш точні, з похибкою до 12 відсотків.

Основною причиною помилок можна вважати недооцінку загальної обстановки у світі. Експерти не врахували можливу інфляцію і падіння курсу долара, дефіцит бюджету штатів і звичайно ж вкладення коштів, багато інвестори вважали за краще зберігати гроші в дорогоцінних металах. Золото часто недооцінюють, хоча експерти завжди стверджували, що дефіцитний метал і ціни на нього будуть рости.

Кольорові метали

Схожа ситуація склалася і з прогнозами на кольорові метали, але тут помилки виявилися ще більше. Ціни також були істотно занижені, деякі метали і зовсім недооцінили на 50 відсотків.

Причини помилок ті ж, що і у випадку з дорогоцінними металами – це інфляція. Також експерти не врахували бурхливі темпи розвитку економіки Китаю, який вважається одним з найбільших споживачів металу. Китайські виробництва буквально скуповували чорні і кольорові метали, спровокувавши тим самим дефіцит.

Займатися прогнозами цін на чорні метали взагалі ніхто не береться, дуже широкий асортимент продукції не дозволяє об’єктивно оцінити ціну того чи іншого металу.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні