Продаж земельної ділянки нижче кадастрової вартості – усі нюанси

Продаж земельної ділянки нижче кадастрової вартості стала особливо актуальна, під час кризової ситуації на ринку нерухомості. У ситуації, коли органи держави присвоюють приватним територіях більш завищену вартість щодо дійсної поточної ціни. У статті дається короткі тези про формування та значення кадастрової оцінки.

Продажа земельного участка ниже кадастровой стоимости – все нюансы

Кадастрова вартість ділянки не завжди незмінна

Поняття кадастрової оцінки

Кадастрової вартістю іменується оцінна сума земельної території, яку визначають уповноважені державні представники. Такі процесуальні правила були прийняті до 1 січня 2016 року в Податковому Кодексі РФ.

Затверджена в паперах кадастрова вартість потрібно для проведення багатьох операцій з ділянкою, як формою нерухомого майна. Під час початку торгів на аукціонах, стартова ціна дорівнює оцінці в державному реєстрі. У разі, якщо на ділянці проводяться якісні зміни у благоустрої, відповідно і зростає значення кадастрової оцінки. При продажу земельного наділу за кошти, які перевищують державний вартість, відповідальні органи не будуть проявляти підвищений інтерес.

Під час продажу землі, власник ділянки повинен сплатити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Якщо нерухоме майно було придбано після 1 січня 2016 року, необхідно при формуванні суми податку враховувати кадастрову оцінку.

Продажа земельного участка ниже кадастровой стоимости – все нюансы

Треба розуміти нюанси кадастрової оцінки

При цьому якщо зазначена в договорі сума угоди на 70% більше від державної оцінки, то податок розраховується на основі документа. Інакше, вартість угоди ігнорується, а для нарахування податку беруть до уваги 70% від поточної державної вартості.

Поширений варіант коли кадастрова оцінка землі не проводилася до моменту вчинення правочину, податок обчислюється із суми, зазначеної в договорі. Державна оцінка землі може змінюватися щорічно. Актуальне значення, яке необхідно враховувати в документах має збігатись із сумою затвердженою 1 січня поточного року.

Легальний продаж землі державної нижче вартості

Законодавство РФ не обмежує суб’єкта правових відносин у продажу ділянки нижче кадастрової вартості.

До реформи 2016 року, багато хто угоди між продавцем і покупцем проводилися з мінімізованими сумами в паперах, з метою зменшення податкового тягаря. Тим не менше для проведення законної операції держава вимагає сплати податку виходячи з 70% кадастрової оцінки.

Податкова поліція може звернути увагу на операції, проведені за зниженою вартістю. У разі, якщо виявляється спроба зменшення суми податку, суб’єкт угоди буде змушена сплатити весь необхідний податок і пеню за факт махінації.

Продажа земельного участка ниже кадастровой стоимости – все нюансы

Краще не ставати об’єктом інтересу податкової поліції

Важливо! Податкова перевірка особливо актуальна для випадків, коли для покупки використовуються банківські позикові кошти. Після перевірки кредитного умови та ринкової вартості нерухомості, буде легко визначити актуальну суму податку.

Зважаючи на наявність обов’язкового податку за ставкою від 70% від кадастрової оцінки, продаж наділу по вартості нижче державній ціни невигідна. Тим не менш, існують способи дозволяють легально знизити податкове обкладання, після проведення торгових операцій з нерухомістю.

З 2019 року вводиться законодавча норма, за якою податковий інспектор в обов’язковому порядку повинен звірити суму продажу з актуальною кадастрової вартістю в обов’язковому порядку.

Якщо представник держави виявить заниження ціни, буде проведений перерахунок податку з 70% кадастрової суми. Такі зміни стосуються випадків продажу земельної ділянки після 1 січня 2019 року. Використання такого порядку не поширюється на випадки, де відсутня кадастрова оцінка площі.

Продажа земельного участка ниже кадастровой стоимости – все нюансы

Перерахунок може бути зроблений в будь-яку сторону

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Купівля та продаж території нижче кадастрової оцінки

Якщо суб’єкт угоди з земельним майном надасть документи, що підтверджують факт завищення державної оцінки, можливе зниження кадастрової ціни на законних обставинах.

У разі, якщо власник ділянки хоче продати землю державі з оціночної вартості, як правило, вона або завищена або занижена і сильно відрізняється від ринкової ціни.

Якщо власник отримав дозвіл з боку державних органів на продаж території, варто звертатися до незалежних експертів для придбання об’єктивної оцінки, перед самим фактом продажу.

Продаж ділянки нижче кадастрової ціни — наслідки податкового регулювання

Існує кілька випадків, де можливо звільнення від сплати ПДФО від продажу нерухомості. Право використання 3 – річного періоду для відмови характерний:

 • під час приватизації;

 • у разі наявності ренти;

 • при даруванні ділянки членом сім’ї або родичем;

 • після вступу в силу спадщини.

Продажа земельного участка ниже кадастровой стоимости – все нюансы

Якщо земля отримана у спадщину, то при продажу можливо звільнення від сплати податку

В інших варіантах присвоєння земельної ділянки, право на відсутність від ПДФО стане реальним лише через 5 років після придбання права на територію. Таким чином, якщо право власності настало в 2019 році право на податкові пільги стануть доступні в 2021 році.

Суб’єкт угоди може застосувати один з варіантів майнового податкового відрахування до настання 5 річного періоду (3-річного періоду для вищезгаданих категорій). Вирахування може проявлятися як виплата певної суми виходячи із значення конкретного об’єкта, або в еквіваленті вироблених витрат, при здійсненні торгової операції.

Особливості продажу кадастрової вартості в 2019 році

З 1 січня 2019 року входить в правову дію №382-ФЗ «ПРО внесенні змін у частини першу і другу НК РФ». Таким чином, ввійшли в дію нові правила нарахування податків.

У разі, якщо особа не використала податковий відрахування раніше за майновим правом, то в свідоцтві про продаж нерухомості необхідно вказати реальну продажну власність, якщо вона не перевищує 1 млн. рублів. У такому варіанті учасник угоди позбавляється від необхідності переводити податок. Якщо податок на відрахування на цифру понад 1 млн рублів був використаний в цілях обчислення суми податку застосовується 70% від значення мінімальної вартості по кадастру.

Продажа земельного участка ниже кадастровой стоимости – все нюансы

Якщо є можливість, то треба скористатися податковим вирахуванням

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про перелік всіх документів при купівлі землі і заміського будинку і для чого вони потрібні.

Під час кризової ситуації ціни на ринку нерухомого майна падають, також знижується споживча здатність населення. Тим не менш кадастрова ціна залишається колишньою, крім того, часто така вартість неприйнятно велика. Причинами розпізнавального оцінювання можуть бути:

 • Ігнорування особливостей конкретної земельної ділянки, її координат, наявності траси;

 • Зниження реальної вартості ділянок;

 • Помилки оцінювачів під час ревізії;

 • Початок масштабних будівельних робіт, зменшують вартість об’єкта.

Питання, чи можна продати ділянку нижче кадастрової вартості, є особливо істотним при наявності будівель на ділянці: будинків, підсобних будівель. В такому випадку кожна окрема споруда стає окремим об’єктом правових відносин і часто з різними термінами переходу в приватну власність продавця. Наприклад, ділянка землі вже перейшов 5 літній період, проте будинок ще кілька років будувався і, таким чином, податок буде сплачуватися тільки з вартості земельної ділянки.

Продажа земельного участка ниже кадастровой стоимости – все нюансы

Споруди на ділянці можуть вплинути на розмір податку

Складання кадастрової вартості

Порядок присвоєння кадастрової ціни території детально регламентована нормативно-правовими актами, на основі яких державні органи здійснюють оцінку. Така операція повинна здійснюватися кожні 5 років. В основі оцінки лежить класифікація земель та цільове призначення конкретної ділянки.

Одиницею вимірювання якої здійснюється визначення кадастрового значення затверджено питомий показник кадастрової вартості на один квадратний метр. Така міра вимірювання змінюється для нового кадастрового кварталу. Значення державного кадастру отримують шляхом множення площі одягла на питому величину з кадастрової ціною, для конкретного виду дозволеного використання. У разі якщо можна кілька варіантів діяльності, для обчислення вибирається питомий показник з найбільшою цифрою.

На кадастрову оцінку державними представниками впливають наступні фактори:

 • Вид використання;

 • Загальна площа території;

 • Наявність комунікацій;

 • Місце розташування території;

 • Рівень розвитку території, в межах яких розташована земля;

 • Середня вартість площі в районі розміщення;

 • Присутність будівель.

 • Відео опис

  Ще кілька слів про зниження кадастрової вартості в наступному відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про повернення прибуткового податку за покупку будинку.

  Коротко про головне

  Вищевказана інформація показує, що продаж земельної ділянки нижче кадастрової вартості можлива. Рекомендується, перш за все, турбуватися про легальність такого прийому. Слід беззаперечно виконувати всі вимоги податкового законодавства та сплачувати податок виходячи з мінімальної кадастрової ціни в еквіваленті 0,7 від цифри в державному реєстрі.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – різна бюрократія спрощує життя середньостатистичного громадянина або зроблено більше для зручності державних служб?

  Оцінок 0