Проекти бань з розмірами під ключ, готові, кращі для будівництва, ціни в Москві

Традиційна російська лазня є одним з найбажаніших будівель на заміській ділянці. Її користь не потребує доведення; кожен хоче мати можливість долучатися до цілющим банних процедур, дарує спокій і душевну рівновагу, як можна частіше. Не дивно, що проекти бань на будівельних сайтах є популярним продуктом, що користуються стійким попитом. Також відомо, що більшість замовників зупиняє свій вибір на готовому (типовому) проекті.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

За народними мотивами: проект зі зрубу Джерело cbs.com.ru

Переваги готового рішення

До уваги забудовників пропонуються типові проекти на будь-який смак і нерідко в різного ступеня готовності, від лазні під усадку, до лазні під ключ. Готовий проект визнається найбільш зручним для майбутніх власників варіантом, вигідним з багатьох причин:

 • Професійні креслення. Ви купуєте повністю підготовлений до реалізації пакет документації. Всі креслення і розрахунки проведені фахівцями, перевірені, а нерідко і неодноразово випробувані. Нерідко у вас буде можливість побачити вже реалізований проект наживо.

 • Можливість внесення правок. Багато будівельні організації йдуть назустріч клієнтам і допускають деякі зміни і доповнення (у розташуванні інженерних комунікацій або в розмірі приміщень) у кресленнях безкоштовно.

 • Економія коштів. Ціни на готові проекти бань нижче, ніж на ті, що розробляються індивідуально. Інженер-проектувальник давно врахував всі можливі витрати і мінімізував будівельні ризики.

 • Економія часу. До будівництва лазні можна приступати негайно.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

Типовий проект лазні з розмірами готова до зведення Джерело strbuild.ru

 • Якість. Будівельна бригада, неодноразово мала справу з подібними проектами, буде працювати без помилок і без затримок; процес продуманий до дрібниць.

Індивідуальний проект потрібен, якщо побажання замовника з якихось причин не вписуються в існуючі рішення, або у ділянки є особливості. Розробка лазні з нуля (перебір варіантів, узгодження деталей проекту, підбір матеріалів) може затягнутися. Будівництво також займе більше часу.

Як визначитися з проектом

У пропонованому різноманітності проектів бань недовго і загубитися, особливо, якщо врахувати, що всі вони описуються порівняно невеликою кількістю характеристик. Якщо на час відкласти в сторону естетичну сторону питання (про смаки, як відомо, не сперечаються), то залишиться кілька критеріїв, що мають принципове значення на вибір остаточного варіанта. В число значимих характеристик входять наступні параметри:

 • Площа лазні. Розмір і місткість задають рівень комфорту і функціональність споруди.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

Лазня з душем і туалетом під ключ — хоч і скромна за площею, але дуже комфортна Джерело pinterest.at

 • Параметри будівлі. Сюди входять конструктивні особливості (поверховість, наявність мансарди або веранди), а також тип будівельного матеріалу, фундаменту, вид покрівлі.

 • Планування. Готові проекти містять обов’язкові приміщення (роздягальні, мийну і парну); інші можуть бути в різних комбінаціях.

 • Дизайн. Якщо ви хочете забезпечити єдність стилю для всіх будівель на ділянці, дизайн може зіграти вирішальну роль.

Як визначитися з розміром

Перш ніж зануритися в захоплюючі пошуки підходящої лазні, корисно визначитися з площею майбутнього придбання; це допоможе з ходу відсіяти невідповідні за габаритами варіанти і заощадити масу часу. Бажані мінімальні розміри лазні задаються розмірами трьох приміщень: роздягальні, мийної та парної, з урахуванням наступних факторів:

 • За нормами СНиП на одного відвідувача повинно припадати від 3 до 4 м2 корисної площі (за вирахуванням площі, зайнятої піччю та іншими девайсами).

 • Оцінюється середня кількість відвідувачів, які будуть користуватися лазнею одночасно.

 • Тамбур. Вкрай необхідне приміщення, що зменшує втрати тепла і захищає від протягів.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

Тамбур – приміщення, від якого не варто відмовлятися Джерело remont.jollow.me

Якщо банними процедурами будуть одночасно насолоджуватися три людини, то мінімально допустимої площею буде вважатися 12 м2, з яких на тамбур доведеться 1 м2, на передбанник і душову – 5 м2, на парну – 6 м2.

Якщо вам до душі традиційна планування з двох приміщень (коли роздягальня поєднана з кімнатою відпочинку, а парна з мийною), зверніть увагу на лазні 3х4 або 3х5 м. Якщо ви хочете мати окрему мийну (встановити душову кабіну), більш комфортним стане варіант з розмірами 4х4 або 4х6 м.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами лазень від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Як визначитися з матеріалом

Господарі, які планують будівництво такого корисного місця відпочинку і зміцнення здоров’я, повинні також визначитися з матеріалом. Стіновий матеріал безпосередньо вплине на довговічність споруди і внутрішній мікроклімат. Вибір регламентується правилами СНиП 30-02-97, і, оскільки лазні найчастіше опалюються дров’яними печами, правила ці досить жорсткі. Щоб баня вийшла функціональної і недорогий в експлуатації, при визначенні матеріалу керуються наступними критеріями:

 • Відповідність умов експлуатації. Матеріал повинен володіти стійкістю до коливань температури і підвищеної вологості.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

Лазня в традиційному російською стилі Джерело exceltut.com

 • Теплозбереження. Матеріал повинен забезпечувати прийнятну теплоізоляцію внутрішніх приміщень без додаткових витрат.

 • Додаткові параметри. На вибір впливає розмір лазні, місце розташування, виділений бюджет.

Століттями лазні зводилися з деревини. Чимала частина сучасних рішень, пропонованих будівельними організаціями, також виконується з цього унікального натурального матеріалу. Багато хто не без підстав вважають, що кращі проекти лазень повинні бути виконані тільки з дерева; причини ховаються в наступних переваги:

 • Економічність при будівництві. Деревина є одним з найбільш доступних матеріалів; а будівельні роботи характеризуються стислими термінами і простотою.

 • Фізичні властивості деревини. Банні стіни з якісного матеріалу володіють довговічністю, хорошою теплоізоляцією і природною вентиляцією.

 • Екологічність. Споруда з дерева може похвалитися поліпшеною якістю пара і здоровим мікрокліматом, надають позитивний вплив на здоров’я.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

Проект кутовий лазні з дерева — її екологічність ні в кого не викликає сумніву Джерело srubytveri.ru

Недоліками деревини вважають її природну усадку (з-за якої доводиться робити перерву в будівництві на 5-6 місяців), пожежонебезпека і необхідність періодичного догляду за дерев’яними стінами. На будівельних сайтах можна побачити лазні з наступних дерев’яних будматеріалів:

 • З бруса. Багатьма перевагами володіє або клеєний профільований брус, сучасний матеріал, виготовлений промисловим способом. Лазні з бруса збираються швидко і якісно, демонструють хороші теплоізоляційні властивості і обходяться дешевше, ніж будівлі з оциліндрованої колоди. Матеріал придатний для втілення проектів будь-якої складності. Обрізний брус зазвичай не проходить процес просушування і може деформуватися, що викличе додаткові витрати на утеплення межвенцових швів.

 • З колоди. Рублена лазня має естетичний зовнішній вигляд і розрахована на довгострокову експлуатацію завдяки збереженій структурі деревини. Як порізані, так і оциліндрованої колоди характеризуються простим монтажем, який ускладнюється лише за рахунок великої ваги колод. Такі будови протоплюється швидко, а остигають повільно, забезпечуючи додатковий комфорт.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

З колод лазні славляться довговічністю Джерело remontreal.ru

 • Каркасні конструкції. Каркасні лазні, в яких натуральна деревина поєднується з іншими матеріалами, стають все більш частим вибором. Каркасні конструкції зводяться швидко і не потребують дорогого фундаменті.

 • З цегли. Червона цегла – екологічно чистий матеріал, який використовують для зведення стін, підстави, печі та димаря. Цегляні лазні відрізняються естетичним зовнішнім виглядом, вони довговічні і пожежобезпечні, але володіють високою теплоємністю, що позначається на часі прогріву приміщень. Додаткова теплоізоляція піднімає вартість проекту, але в цілому цегляна лазня більш доступна, ніж рублена.

 • З блоків. В останні роки шлакоблоки, а також блоки з газо — і пінобетону стали активно використовуватися для зведення лазень. Матеріали володіють різними технічними характеристиками, але всі мають невелику вагу і дозволяють отримати легке і бюджетну споруду. Лазні з блоків потрібна надійна паро — і гідроізоляцію, а також зовнішня і внутрішня обробка.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

Лазня з блоків з дерев’яним фасадом Джерело stroi-ideya.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проекти бань з бруса.

Архітектурні особливості

На заміській ділянці лазня може розташовуватися трьома способами: стояти осторонь, прилаштовуватися до якої-небудь споруди або вбудовуватися в неї. В залежності від розташування визначається не тільки розмір, але і дизайн, планування, матеріал виготовлення, підведення комунікацій і банне обладнання.

 • Окрема лазня. Найбільш поширений варіант привабливий великою свободою у виборі розміру, планування, матеріалу і архітектурних рішень. Багато проекти поєднують кілька функцій, що подобається багатьом замовником. Комфортним і вигідним з фінансової точки зору стане рішення, що об’єднує лазню з гостьовим будиночком, підсобною будівлею або басейном.

 • Поєднана лазня. Нерідко лазня проектується як одне ціле з літньою кухнею або господарською будівлею, зрідка прилаштовується до житлового будинку. Таке поєднання вдало з економічної точки зору – облаштовується один фундамент, одна дах і загальні інженерні комунікації. Основна тонкість полягає в дотриманні технологічних умов і надійної ізоляції приміщень з високою температурою і вологістю.

Відео опис

На що звернути увагу при виборі матеріалу для лазні, дивіться у наступному відео:

Сучасні лазні доповнюються різними елементами, що підвищують функціональність і комфорт; найбільш популярними вважаються наступні рішення:

 • Другий поверх. Повноцінний другий або мансардний поверх є корисною деталлю проекту. Збільшену таким чином корисну площу можна використати самим різним чином: організувати простору кімнату відпочинку, більярдну, тренажерний зал або гостьову кімнату для залишилися на вихідні друзів.

 • Додаткові деталі. Ганок, лоджія, балкон і тераса служать чудовим декоративним елементом і компенсують невеликі розміри внутрішніх приміщень. На терасі нерідко проектується зона відпочинку з барбекю, а засклена і утеплена веранда дозволить комфортно відпочити в будь-яку погоду.

 • Басейн і сауна. Щоб проект такого банного комплексу сталь реальністю, доведеться докласти чимало зусиль. Такий комплекс займе велику площу, а для басейну буде потрібно окремий фундамент.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

Готова маленька лазня для дачі по каркасної технології з терасою Джерело stroylider-nn.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проекти будинків з гаражем.

Як визначитися з плануванням

Проект лазні повинен бути максимально деталізованим. Це дасть замовнику можливість отримати докладну кошторис, визначити бюджет і контролювати будівництво. При виборі лазні проекти з розмірами дозволяють детально вивчити внутрішнє планування, відсіявши невідповідні варіанти. Детальна планування готової (типової) лазні корисна при вирішенні наступних питань:

 • Оцінка комфорту. Замовник може оцінити продуманість будівлі, особливо зручність взаємного розташування приміщень і печі.

 • Вибір і закупівля будматеріалів. Точні розміри креслень дозволяють витратити менше часу і заощадити кошти.

 • Прокладка інженерних комунікацій. Буде закладено грамотне водопостачання, електропроводка та вентиляція; в майбутньому не потрібні дорогі переробки.

 • Закупівля меблів. Ще до початку будівництва можна підібрати підходящу за розміром меблі.

Відео опис

Про лазні під ключ за 8 хвилин в наступному відео:

Пристрій сучасних лазень передбачає кілька обов’язкових приміщень, при цьому використовуються прийоми раціонального планування:

 • Передбанник (тамбур). Якщо лазня невелика, він може використовуватися не тільки як приміщення, що перешкоджає втраті тепла, роздягальна кімната відпочинку; тут зручно зберігати запас дров.

 • Популярні розміри. В заміському житловому будівництві поширені варіанти лазень 4х5, 5х5, 6ж6 і 5х7 м. Такий розмір дозволяє з комфортом розмістити затишну кімнату відпочинку, окрему мийну і комфортну парну.

Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

Планування лазні 4 на 5 — стандартний набір типів приміщень для невеликої ділянки Джерело drevolog.ru

  • Проекти з мансардою (другим поверхом). Така лазня сприймається як повноцінний гостьовий будинок, тому вимагає установки санвузли (зазвичай, у мийній).

  • Сходи. Її найзручніше проектувати в кімнаті відпочинку, так вона не буде піддаватися руйнуючій дії вологого повітря. Найгіршим способом заощадити корисну площу стане проектування зовнішньої драбини (на терасі). Підніматися по ній в зимовий час – задоволення сумнівне.

  Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

  Брусова лазня з мансардою в сучасному стилі Джерело remontik.org

  • Піч. При виборі печі відштовхуються від об’єму приміщення. Печі заводського виробництва займають менше місця і проходять сертифікацію, що гарантує заявлені характеристики і безпеку. Цегляна піч, як джерело м’якого тепла, так цінованого знавцями, може обійтися дорожче продукції від серйозного виробника.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проекти котеджів в американському стилі.

  Вартість проектів під ключ

  Одночасний замовлення проекту лазні з будівництвом під ключ у багатьох випадках є кращим варіантом для замовника. Така послуга дозволяє майбутньому господарю доручити всі питання, пов’язані із зведенням, спеціалістів будівельної організації, отримавши в підсумку готову споруду. На вартість проекту під ключ впливає кілька чинників:

  • Вибір матеріалу.

  • Вид проекту. Вартість готового проекту гранично доступна і залежить від окупності (кількості попередніх продажів).

  • Необхідність індивідуальних змін.

  • Конструктивна складність і площа. Чим простіше геометрія будівлі, тим меншим буде бюджет будівництва.

  Відео опис

  Про проект із каркасною мансардою в наступному відео:

  • Архітектурні особливості. Додаткові елементи (тераса, ганок, балкон) здорожують будівництво.

  • Особливості планування. Кількість коридорів і розведення інженерних комунікацій впливають на підсумковий розмір бюджету.

  Вартість типових (готових) проектів та будівництва лазні під ключ в Москва і регіоні має наступний вигляд:

  • З оциліндрованої колоди (загальна площа 25 м2): проект – 14,8-15,2 тис. руб., будівництво – від 315-320 тис. руб.

  • З оциліндрованої колоди (загальна площа 49 м2): проект – 14,8-15,3 тис. руб., будівництво – від 580-586 тис. руб.

  • З простого бруса (загальна площа 49 м2): проект – 14,4-15,1 тис. руб., будівництво – від 550-559 тис. руб.

  • З профільованого бруса (загальна площа 40 м2): проект – 15,2-15,3 тис. руб., будівництво – від 438-439 тис. руб.

  • З клеєного бруса (загальна площа 51 м2): проект – 18,0-18,2 тис. руб., будівництво – від 540-545 тис. руб.

  • З клеєного бруса (загальна площа 67 м2, популярний варіант): проект – 15,1-15,3 тис. руб., будівництво – від 470-575 тис. руб.

  Проекты бань с размерами под ключ, готовые, лучшие для строительства, цены в Москве

  Брусова лазня з ганком у штучного озера Джерело grounde.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про проекти будинків з цокольним поверхом.

  Висновок

  Будівництво лазні під ключ по готовому проекту включає повний цикл робіт; їх якість контролюється не тільки організацією-виконавцем, але і замовником. По завершенню робіт на ділянці з’являється комфортна лазня, а у вас – можливість у будь-який зручний час долучити близьких людей до банним традицій.

  Оцінок 0