Різновиди вантажних ліфтів

 
 Разновидности грузовых лифтов

Без транспортування вантажів складно уявити роботу сучасних підприємств, тому на кожному підприємстві для оптимізації робочого процесу використовують різні вантажні підйомники. На сьогоднішній день існує кілька різновидів вантажних ліфтів і автоматичних підйомників. Кожна модель має свої технічні характеристики та область застосування. Розрізняють пасажирські та вантажні ліфти. Для забезпечення техніки безпеки до підйомників пред’являють ряд вимог, щоб уникнути аварійних ситуацій важливо враховувати вантажопідйомність ліфтів.

Пасажирські вантажні ліфти

Сьогодні у всіх багатоповерхових будинках використовується ця модель вантажних підйомників. За допомогою сучасних технологій виробники виготовляють ліфти для підйому на будь-яку висоту. Ліфт вантажопідйомністю в одну тонну на середній швидкості може підніматися на висоту більше ста метрів.

Існують суворі вимоги при проектуванні конструкції пасажирських вантажних підйомників, відповідно до яких виділяють два основних види підйомником з масою 630 кг і 1 т. Важливу роль відіграє розмір кабін ліфтів встановлений нормами ДСТУ. За правилами площа кабін становить 2100 на 770 мм і 1100 на 2700 мм.

Виробничі вантажні підйомники

При транспортуванні вантажів на підприємствах використовують різні витяги з вантажопідйомністю до 5 тонн. На сьогоднішній день виробники виготовляють електричні і гідравлічні ліфти. Є також ліфти самостійного і несамостійного використання, залежно від супроводу вантажу персоналом.

З допомогою вантажних ліфтів можна піднімати вантаж на висоту близько 40 метрів, максимальна швидкість підйому становить 2,5 м/с. Цей показник може варіюватися залежно від моделі ліфта та його вантажопідйомності. Висота кабіни ліфтів не перевищує двох метрів.

Виробники пропонують дві основні категорії ліфтів, з урахуванням вантажопідйомності ліфта виділяють:

  • Ліфти категорії А. До кожної категорії пред’являються свої вимоги, за ГОСТ корисна площа кабіни в ліфті з вантажопідйомністю 500 кг становить 1,4 кв. м. Чим більше вантажопідйомність кабіни, тим більше буде цей показник. Максимальна корисна площа кабіни у 5 тонних ліфтів, тут цей показник дорівнює 9 кв. м корисної площі. Цих вимог необхідно дотримуватися, щоб уникнути перевантаження і аварійних ситуацій.
  • Ліфти категорії Б. Це вантажні підйомники, у яких перевищені допустимі норми вантажопідйомності. При використанні даної категорії навантаження відбувається під наглядом співробітників. Ліфти додатково обладнані сигнальними кнопками і захистом.

Є ще одна категорія ліфтів – це невеликі сервісні ліфти. Такі підйомники можна зустріти в сфері обслуговування: в ресторанах, бібліотеках і готелях.

Консольні підйомники

Консольні або щоглові підйомники можна зустріти на всіх сучасних будмайданчиках. За допомогою такого обладнання здійснюються висотні роботи, транспортуються вантажі, матеріали і робочі.

Підйомники відрізняються невеликою масою і мобільністю, тому користуються сьогодні великим попитом у різних галузях. Вантажопідйомність підйомників може досягати трьох тонн. За допомогою такого обладнання можна переміщати вантажі на висоту до 20 метрів.

Виробництвом вантажних ліфтів займаються спеціалізовані підприємства. З урахуванням особливостей експлуатації обладнання, максимальної вантажопідйомності фахівці складуть проект, виготовлять і встановлять оптимальну модель ліфта. Компанії також надають послуги з обслуговування обладнання.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні