Різновиди вентиляційних систем і як з них вибрати найбільш підходящу?

 
 Разновидности вентиляционных систем и как из них выбрать наиболее подходящую?

Для того, щоб у домі не було вогкості і цвілі, необхідно забезпечити якісну вентиляцію всіх приміщень. Щоб виконати цю умову, багато людей вважають за краще встановлювати в будинку систему вентиляції. Які існують види вентиляційних систем, і як вибрати найбільш підходящу?

Різновиди систем вентиляції

Всі системи вентиляції докладний опис ─ як для приватних будинків, так і для великих приміщень промислового призначення, ─ поділяються на дві категорії. Поділ відбувається за принципом дії системи:

Витяжна система ─ її основне завдання полягає в тому, щоб витягати повітря з приміщення, в той час як приплив свіжого повітря відбувається природним шляхом через що часто відкриваються двері або вікна;

Припливна система ─ принцип роботи такої системи полягає в нагнітанні свіжого повітря всередину забезпечується за рахунок відкритого доступу через вікна або двері;

Рециркуляційні ─ така система працює на викачування повітря з середини приміщення, і у той же час нагнітає свіже повітря з зовні; однак, особливістю такої роботи є та деталь, що повітря може свіже повітря може змішуватися з повітрям з приміщення; Це необхідно для регулювання температури і вологості повітря, що надходить у приміщення.

Не залежно від того, яка встановлена система, варто розібратися більш детально в роботі вентиляції як такої.

Принцип руху повітря і роботи вентиляції

Варто відзначити, що вентиляція може бути природна, так і примусова. Що стосується природної вентиляції, то для її забезпечення необхідно наявність наскрізних отворів у стінах або даху, щоб повітря могло безперешкодно проникати всередину приміщення. Їх можна розташувати в різних частинах будинку, щоб виникав невеликий перепад температур і розрідженість.

Примусова або механічна вентиляція необхідна, якщо немає можливості зробити виходи в стінах назовні, але потреба у вентиляції залишилася. Для цього можна використовувати різні вентилятори або невеликі електродвигуни з лопатями, щоб створювати безперервний потів повітря. Важливо пам’ятати, що для того, щоб використання вентилятора принесло гарні результати, важливо забезпечити вихідний отвір для повітря з дому. Найчастіше, використовують пластикову трубу, яка має вихід на поверхню даху.

Важливо відзначити! Для того, щоб в будинку не утворювалася вогкість або затхле повітря, необхідно забезпечити приплив свіжого повітря у всі наявні приміщення та кімнати. Таким чином, застояне повітря буде розганятися і розбавлятися свіжим з вулиці.

Від чого залежить вибір системи вентиляції?

Правильний вибір системи вентиляції необхідно робити, враховуючи особливості будови будинку, а також загальну атмосферну середу, яка знаходиться навколо будинку. Наприклад, якщо будівля будинку має значні розміри і багато кімнат, система природного вентилювання не буде ефективною. Буде створюватися досить багато «мертвих зон», в які свіже повітря надходити не буде. Тому, в даному випадку не обійтися без примусової системи вентиляції.

Також варто враховувати розташування будинку і довколишній ландшафт. Якщо будинок знаходиться на височині, то система примусової вентиляції немає необхідності. Рух повітря навколо будинку буде створювати розряджену зону, в яку і буде прагнути повітря з будинку, що виходить через отвори в будинку або вікна. Однак, якщо все ж утворюються зони, в які повітря не проникає і застоюється, варто скористатися примусовою системою, однак, встановити її необхідно тільки в тій кімнаті.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні