Різновиди вимірювальних пристроїв, їх конструкція та призначення

 
 Разновидности измерительных устройств, их конструкция и назначение

В сучасному світі люди часто користуються різними приладами і пристроями для вимірювання чого-небудь. Їх існує досить багато, тому краще мати уявлення про призначення кожного.

Прилади для вимірювання — це спеціальні пристрої, які служать для перетворення і відтворення розміру заданої величини, а так само порівняння її з відповідною шкалою або діаграмою.

Для чого служать вимірювальні прилади

В першу чергу кожне таке пристосування служить для отримання необхідної інформації, вимірювання різних величин. Прилади обладнані спеціальними пристроями, які перетворюють дані в сигнали, а так само такими, які сприймають ці сигнали, і виводять на табло у зрозумілій для людини формі.

Тому ці пристосування обладнані цифровим екраном, мають відповідну діаграму і шкалу, по якій рухається стрілка. Більш сучасні прилади Тісто мають дисплей, який дозволяє не тільки бачити інформацію, але і зберігати її. Причому всі дані можна зберегти як вручну, так і автоматично, використовуючи різні типи носіїв.

Різноманітність приладів для вимірювання величин

По своїй конструкції і призначенню всі пристрої можна розділити на такі види:

 • аналогові — коли на виході з приладу сигнал не переривається, а залишається постійним. Так його простіше виміряти.
 • цифрові — тобто на виході сигнал перетворюється в цифровий для необхідних вимірювань.
 • показують — це пристрої, які служать лише для передачі даних. Тобто не мають функції збереження даних. До таких можна віднести вольтметр, амперметр або мікрометр.
 • реєстраційні — прилади, які записують всю інформацію, що надходить. Наприклад, барограф.
 • підсумовуючі — дія таких пристроїв базується не тільки на отриманні, але і на підсумовуванні отриманих величин.
 • інтегруючі вимірювальні пристрої, які отримують інформацію про потрібній величині через іншу, інтегруючи її.

Зняття показань з вимірювальних приладів

Будь-яким пристроєм потрібно вміти правильно користуватися, щоб отримані дані мали мінімальні похибки. Тому прилади для вимірювання можна поділити ще й за методикою зняття показань з них.

 • Вимірювальні пристрої прямого впливу — це такі, які дозволяють зробити висновки про вимірювання на місці. Тобто вся необхідна інформація знімається зі шкали або дисплея пристрою. Представниками цього виду є манометр, амперметр, вольтметр, і навіть звичайний скляний термометр зі ртуттю. Зробити це не складе труднощів, тим більше, що кожен робив це хоч раз у житті.
 • Вимірювальні пристрої для порівняння — ще одна їхня назва — компаративістське. Їх робота грунтується на порівнянні потрібної величини з якої-небудь заданої. Показання виносяться безпосередньо на екран, а так само можуть зберігатися і підсумовуватися.
 • Найпоширенішими представниками даної категорії є ваги двухчашечные, електровимірювальні пристрої, мости опору електрики. Вимірювання, отримані з допомогою, порівнюються зі стандартною величиною, а далі робиться висновок про весь процес в цілому. Тому такі прилади називають компараторами — адже з їх допомогою проводиться аналіз вимірюваних даних.

  Варто зазначити, що призначення вимірювальних приладів — отримання інформації. Тому вони повинні бути максимально точними і чутливими, щоб похибки зводилися до мінімуму.

   

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні