Регулярний стиль в ландшафтному дизайні історія створення і основні принципи побудови

У статті піде мова про те, як створюється регулярний стиль в ландшафтному дизайні, кому він найбільше підходить, які прийоми треба використати для створення геометрично правильного саду. Фото і відео готових проектів підкажуть ідеї для реалізації власних планів.

Регулярный стиль в ландшафтном дизайне история создания и основные принципы построения

Сад, оформлений в регулярному стилі Джерело in.pinterest.com

Кому найбільше підходить

З усіх інших стилістичних напрямків ландшафтного дизайну регулярний сад вважається самим консервативним. При його плануванні використовується принцип строгої геометрії. З висоти пташиного польоту озеленення нагадує симетричний малюнок, що складається з кіл, трикутників, трапецій, овалів, ламаних ліній, векторів і квадратів. Подібний вид озеленення найбільше підходить тим, хто любить чистоту, ідеальний порядок, хто сам в житті бездоганно дотримується встановлений принцип і вимагає того ж від інших.

Історія створення

Описуване напрям зародився у Франції в епоху правління Людовика XIV. Воно використовувалося для оформлення землі перед палацами і замками короля і знатних вельмож. Вони володіли величезними територіями, для їх озеленення і був розроблений новий принцип створення парків, здатних підкреслити велич власників і їх матеріальний достаток. Сади Версаля вражали своїми масштабами. Вони викликали подив та захоплення. На їх створення йшло багато часу, але планування садів була дуже практичною.

Регулярный стиль в ландшафтном дизайне история создания и основные принципы построения

Регулярний парк Версаля Джерело pinterest.com

На самому початку створення садів у регулярному стилі, на етапі закладки розбивалася головна центральна алея. По ній можна було проїхати на кареті від центральних воріт і дістатися до площі перед палацом. Алея ділила територію на дві рівні частини. Вони оформлялися однаково з дотриманням принципу суворої симетрії.

Пізніше ця концепція стала постійно ускладнюватися: всередині кожної частини створювалися осі і вектори, які ще більше підкреслювали симетрію розсадження рослин. Таким способом садівники підкреслювали рукотворність парку. Перед ними стояла мета: сади повинні були бути частиною палацових ансамблів, вони повинні були підкреслювати пишність і монументальність їх архітектури. Кінцевий результат повинен демонструвати безмежну владу людини над природою. Подібне творіння справить враження тільки в тому випадку, якщо у створенні озелененні ідеальний порядок буде зведений в ранг визначальної домінанти.

Регулярный стиль в ландшафтном дизайне история создания и основные принципы построения

Куточок регулярного парку Джерело pinterest.co.uk

Перед палацом завжди залишалося відкритий простір. Воно називалося портер. На його території створювалися квітники, клумби, розбивалися водойми, будувалися фонтани. Сьогодні такі парки вже не створюються: надто клопітка і трудомістка у них зміст. Але окремі елементи активно використовуються для оформлення власних присадибних ділянок.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, віддаленість від МКАД, вартість за сотку, розмір, наявність інфраструктури, газу, води, електрики та інших комунікацій.

Особливості стилю

Існують базові принципи, використовуючи які можна намагатися експериментувати в описуваному напрямку. В основі концепції – гіпертрофована театральність, штучність, парадність. Зазвичай регулярний сад розбивається на великій плоскій поверхні. Якщо ділянка має нерівний рельєф, його вирівнюють за допомогою каскаду підпірних терас. Сьогодні для їх створення активно використовуються габіони. На верхній терасі розташований будинок, побудований в класичному стилі. Перед ним формується простір з перспективою.

Регулярний сад створюється для тривалих прогулянок. Людям, які гуляють по парку, не повинно бути нудно, тому вітається чергування одних елементів іншими, але всі вони повинні бути приземкуватими, потужними і дуже декоративними.

Регулярный стиль в ландшафтном дизайне история создания и основные принципы построения

Регулярний сад створюється для прогулянок Джерело pinterest.co.uk

Майданчик перед будинком – портер – парадна частина саду. На ній можна поставити фонтан або розбити невеликий ставок. Він стане центром, від якого розбіжаться по саду доріжки та алеї. Саме вони допоможуть визначити чіткий геометричний малюнок, обмежити і розділити ділянку на зони. Алеї з’єднують між собою майданчики, вимощені квадратної або прямокутної форми або зелені галявини акуратно пострижений газону, строгої геометричної форми. Уздовж алей висаджуються кущі, які потім за допомогою художньої стрижки, створюють гарне обрамлення.

На майданчику саду може з’явитися група чагарників або дерев, які після стрижки нагадують форму зеленої кімнати. За допомогою них формуються завіси, в яких можна сховатися можливості людям і усамітнитися від сторонніх очей. Художньої стрижкою створюються башточки, арки, колони. Існує два різновиди боскет: кабінети (рослини висаджуються по периметру і після стрижки допомагають формувати зелені альтанки), штучні гаї (посадки дерев всередині газонів).

Регулярный стиль в ландшафтном дизайне история создания и основные принципы построения

Зелені кімнати в саду Джерело pinterest.it

У підстрижених нішах встановлюються лавочки, у віддалених куточках формуються альтанки і прикрашають бузком, вейгелой або бузком. У класичному регулярному парку обов’язково присутній верхня точка. З неї газони, квітники, зелені кабінети і дерева, висаджені в саду, видно, як на долоні. В якості неї нерідко виступає партер (якщо прибудинкова територія має складний рельєф) або балкон на другому поверсі будинку.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній з повним циклом виробництва, які надають всі основні і супутні послуги, пов’язані з організацією життя поза міста, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Роль рослин

Для створення регулярного саду в ландшафтному дизайні використовуються рослини або чагарники, які постійно можна підстригати і формувати потрібні елементи декору. З чагарників створюються топиары – об’ємні геометричні фігури, з дерев. Для цього використовуються ті, за допомогою яких можна формувати боскеты. Як правило, всі підстригається за одним шаблоном. Ділянка по периметру оформляють берсо (стрижені стіни).

Регулярный стиль в ландшафтном дизайне история создания и основные принципы построения

Берсо – стрижені зелені стіни Джерело travelermap.ru

При створенні регулярних садів не допускається використання великої кількості рослин. Для описуваного стилю характерні монопосадки. Впорядковуючи їх зростання, садівники створюють кулі і конуси. Найкраще такій обробці піддаються деякі види хвойних дерев, що мають правильну симетричну форму крони (ялини, ялівці, туї, ялини, ялиці).

Різноманіття фарб допускається лише при створенні клумб. Вони формуються за допомогою посадок однорічних квітів (маргариток, чорнобривців). Для позначених цілей підбираються рослини, які могли б цвісти ранньою весною (нарциси і тюльпани), і прикрашати сад своїм цвітінням до глибокої осені (петунії).

Будь посадки виробляються таким способом, щоб рослини не прикривали бордюри алеї. Не допускається таке створення клумб, у яких між квітами видно грунт. Якщо не вдається створити пишний килим, відкриті ділянки обов’язково потрібно прикривати мульчею або гравієм.

Регулярный стиль в ландшафтном дизайне история создания и основные принципы построения

Квітник в регулярному парку Джерело yandex.ru

Усі композиції бездоганно продумані, за регулярним садом потрібен ретельний догляд. В іншому випадку він швидко втратить свою привабливість. Сьогодні в описуваному стилі найчастіше оформляються території перед адміністративними будівлями, приватними особняками. В останньому випадку найчастіше елементи регулярного стилю використовуються для створення в’їзної частини, а потім за допомогою плавного переходу реалізуються інші стилістичні концепції.

Відео опис

У відео ландшафтний дизайнер ділиться хитрощами, за допомогою яких можна сформувати регулярний стиль:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про мінімалізм в дизайні дачної ділянки: принципи і ключові елементи + приклади на фото.

Узагальнення по темі

Комусь може здатися, що регулярні сади нудні й одноманітні. Однак сучасні дизайнери давно придумали елементи, що дозволяють строгу геометричну планування використовувати в якості гарного обрамлення парадного в’їзду в особняки заможних людей. Інший вибір залишається за господарями. Якщо є місце і бажання створити у себе шматочок версальського саду, він відтворюється з точним дотриманням основних принципів стилю, описаних у статті. Коли хочеться підкреслити природну красу природи, тоді використовується суміш двох близьких по духу напрямків.

Оцінок 0