Рейковий замок: пристрій, принцип дії, різновиди

Накладної рейковий замок є одним з найпоширеніших варіантів замикання гаражних дверей. У статті розповідається про сферу застосування цього замикаючого пристрою, про його достоїнства і недоліки, конструкції та принципі роботи. Ви отримаєте уявлення про механізми прямого і зворотного ходу, особливості ключа, познайомитеся з принципом вибору, середньою вартістю і виробниками.

Реечный замок: устройство, принцип действия, разновидности

Непоказний і добротний Джерело kwadratura24.ru

Область застосування рейкових замків

У своєму сучасному вигляді рейкові замки з’явилися в період індустріалізації. Ці нескладні пристрої були широко поширені в радянський період, і сьогодні, незважаючи на достаток більш складних і досконалих моделей, не втрачають своєї популярності. Область застосування рейкових (інша назва — ригельних) замків досить широка; їх можна зустріти на вуличних хвіртках, дверях підсобних і технічних приміщень, сараях, битовка і торгових павільйонах-мушлях.

Дуже часто їх встановлюють на гаражні ворота. Кріплення рейкового замка для гаража відбувається з внутрішньої сторони накладним способом; до металевих дверей (воріт) болтами, дерев’яних— за допомогою саморізів. У житловому приміщенні він нерідко використовується як додаткове запірний пристрій.

Конструкція замку

Як механізм старої проектування, рейковий замок нескладний по влаштуванню. Його конструктив складається з чотирьох частин:

 • Корпус. Замки виготовляються як промисловим, так і кустарним способом, тому корпус має різноманітні розміри і форму, і виконується з різних сплавів (частіше із сталі, простий або оцинкованої).

Реечный замок: устройство, принцип действия, разновидности

Пристрій рейкової замку Джерело hochyvseznat.ru

 • Рейка (ригель, засув). Замикаючий пристрій; як правило, прямокутний металевий стрижень, на якому під обраним кутом фрезерують (нарізають) кілька пазів. Кількість, ширина, глибина і кут нахилу пазів вибираються довільним чином. Зазвичай зустрічаються пристрої з двома-трьома ригелями. У багатьох моделях є один великий ригель класичної прямокутної форми.

 • Пружина. Віджимає (виштовхує) рейку, коли замок закривається.

 • Ключ. Довгий стержень з круглим або прямокутним перерізом (також плоский). Є самої трудозатратной (а тому і дорогих) у виготовленні деталлю.

Особливості ключа і принцип роботи механізму

Ключ є найбільш трудомістким елементом пристрою через необхідність його інструментальної обробки. Складність полягає в дотриманні розмірів при нарізці і подальшої підгонки отриманих пазів — вони повинні мати ширину і кут, точно відповідний пазам на рейках. Від точності дотримання розмірів (досвідченості майстра) залежить, чи буде робота затворного механізму бездоганною.

Реечный замок: устройство, принцип действия, разновидности

Складові частини механізму Джерело imagesait.ru

Нарізку на ключі роблять одне — і двостороннім; після її виконання потрібна ручна доведення. Виготовити дублікат ригельного ключа не так просто і досить дорого. Знадобиться підібрати заготовку потрібної форми, довжини і товщини, а потім нарізати правильні пази (найменше відхилення буде приводити до заїдання і заклинювання механізму, що дуже неприємно).

Замок для гаража внутрішній рейковий має відмінну від інших моделей особливість: секретний механізм в ньому не передбачений. Рейка приводиться в дію пружиною. Щоб відкрити (закрити) двері, ключ у ключовому отворі не повертають; досить просто втопити його, натискаючи до упору. При цьому пази на ключі послідовно поєднуються з внутрішніми пазами рейки. Коли всі вони виявляються зчепленими, поворот ключа остаточно стискає пружину, рейка відсувається всередину корпусу, відкриваючи двері.

Реечный замок: устройство, принцип действия, разновидности

Схема кріплення замку з двома прямокутними ригелями Джерело rykovodstvo.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу монтажу металоконструкцій. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Крім механізму з прямим ходом, описаного вище, існує різновид — рейковий замок зворотного ходу. Пристрій конструктивно трохи складніше, що дозволяє вважати його більш надійним варіантом. Щоб відкрити такий замок, треба виконати наступний набір дій:

 • Ключ повністю занурюють у свердловину.

 • Щоб замок розблокувався і відкрився, ключ повертають на чверть оберту, а потім тягнуть на себе.

 • Щоб отримати ключ, дії виконуються в зворотному порядку.

 • Закрити замок (любої конструкції) можна вручну, притримуючи пальцями засув у задвинутом положенні і закриваючи двері.

Плюси і мінуси рейкових замків

Незважаючи на морально застарілу конструкцію, багато зупиняють свій вибір на рейковому замку для гаража. Купити такий пристрій — означає скористатися наступними перевагами:

 • Міцність і довговічність. Вкрай простий пристрій механізму, що складається з запору, рейок і пружин, робить його особливо зносостійким. Рейкові замки без поломки або заклинювання працюють по 30-40 років при активному щоденному використанні.

Реечный замок: устройство, принцип действия, разновидности

Розмітка заготовки ключа Джерело www.stroidetail.ru

 • Нескладна експлуатація. Швидкий і зручний спосіб зарывания дверей, не вимагає особливих зусиль.

 • Невибагливість. Замок невимогливий до погодних умов; він однаково безвідмовно працює протягом усього року, байдужий до вологості, не боїться полою. Даний набір якостей робить рейковий замок ідеальним варіантом для використання в умовах вулиці.

 • Бюджетна ціна. Пропоновані на ринку рейкові замки по своїй ціновій доступності значно перевершують інші моделі. Низька вартість обумовлена нескладним у виготовленні механізмом і конкуренцією з більш прогресивними системами замикання.

 • Простий монтаж і обслуговування. Рейкові замки не мають обмежень для установки; їх нескладно прикріпити до будь підходящої по товщині дверей. Як будь-який металевий механізм, замок потребує періодичної мастилі, яку закладають в замкову щілину, можна за допомогою ключа.

Відео опис

Про влаштування ригеля замку в наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вибір стелажів для гаража.

Якщо вам потрібен невибагливий замок для гаража, купити рейкове пристрій можна за умови обізнаності про такі недоліки:

 • Низька стійкість до злому. Головний недолік подібних замикаючих механізмів, слідство примітивної конструкції. Із-за легкості розтину такі замки бажано використовувати на території, що охороняється, або ставити в комплекті з другим пристроєм.

 • Складність виготовлення дубліката ключа. Замінити втрачений ключ, який, як правило, є нестандартним — значить, підібрати заготовку потрібної форми і розміру, а потім довести її вручну. На перший план виступає професіоналізм майстра.

 • Складність використання. Щоб ключ просувався по зубцях, необхідно докласти деяке зусилля, що може виявитися важкою справою для дітей і літніх людей.

 • Розмір ключа. Не кожному зручно постійно носити із собою довгий (10-15 см) і досить важкий металевий стрижень.

Реечный замок: устройство, принцип действия, разновидности

Замок кустарного виробництва Джерело tarifi.info

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вибір верстата в гараж.

Вибір рейкової замку

Унікальна властивість замку для гаража внутрішнього, придбати який можна в будь-якому спеціалізованому магазині, полягає в тому, що випадково зламати його практично неможливо. Незважаючи на невитіюватість механізму, якісні моделі забезпечуються сертифікатом якості із зазначенням параметрів. До рейки замку пред’являються певні вимоги:

 • Пересування рейки в корпусі повинно бути вільним і плавним. Заїдання говорить про те, що зазор з корпусом недостатній або нерівномірний; очевидно, що цей замок — низькоякісне виріб.

 • Фіксація рейки у висунутому положенні повинна бути надійною. В іншому випадку застосування сили викличе повернення ригеля в корпус — двері відчиняться.

 • Рейка виготовляється з досить твердого сплаву, здатного витримати силове навантаження в 200-300 кг

 • Розмір (діаметр) засувну стрижнів повинен максимально точно відповідати розміру отворів.

 • При покупці виробу переконайтеся, що на корпусі немає слідів іржі та вм’ятин.

Відео опис

Про гаражному замку зворотного ходу в наступному відео:

При виборі потрібно звертати увагу на відповідність габаритів і ваги виробу товщині гаражних воріт. Товщина металевої стулки, до якої буде кріпитися замок, не повинна бути тонше 4 мм, в іншому випадку важкий механізм стане причиною деформації металу.

Технології не стоять на місці; щоб підвищити клас безпеки накладних рейкових замків, проводиться ускладнення їх конструкції. На ринку пропонуються многозапорные пристрою, доповнені протизламними цапфами. Механізми оснащуються захисними засувками і пристроями, що включають блокування з використанням дверної ручки (при закриванні її необхідно підняти до заданого кута). Різноманітні поліпшення дозволяють замку краще чинити опір спробам злому.

Вартість рейкової замку

Завдяки універсальності нехитрої конструкції з висувними ригелями, закріпленими на рейці, яка взаємодіє з ключем, подібні замикаючі пристрої користуються неослабною популярністю.

Реечный замок: устройство, принцип действия, разновидности

Замок зворотного ходу Джерело icaev.ru

Ціна виробів варіює в досить широкому діапазоні. Вона залежить від ступеня складності і надійності замку, від розміру і від матеріалу виготовлення запірної системи. Якщо ви думаєте встановити рейковий замок для гаража, купити у Москві та регіоні подібне виріб можна за такими середніми цінами:

 • Модель з одним прямокутним ригелем — 380 руб., з двома прямокутними ригелями — 490 руб.

 • Модель з 3 циліндричними ригелями. Ціна знаходиться в межах 550-600 руб.

 • Модель з прямокутним ригелем, під ключ хрестоподібний (з можливістю заміни механізму секретності): 900-1000 руб.

 • Замок посилений, 3 циліндричних ригеля, зсередини відкривається ручкою — 1100 руб.; з 4 ригелями -1200 руб.

 • Модель аналогічна попередньої, додатково забезпечена засувкою (можна замикатися зсередини) — 1300 руб.

 • Модель з чотирма ригелями і засувкою під ручку, зсередини відкривається ключем — 2150-2600 руб.

 • Замок Maxbar (Німеччина). Основне замикання: ригель з фалевою засувкою, додаткове замикання: запірні цапфи. Ціна: 2900-3300 руб.

 • Замок Mottura (Італія). У різних моделях (які поділяються на праві і ліві) присутній 3-5 ригелів; ціна — 6500-6700 руб.

Реечный замок: устройство, принцип действия, разновидности

Замок середньої цінової категорії Джерело okna-blitz.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про поворотну майданчик для автомобіля.

Висновок

Замки, що випускаються під брендами KFV (Німеччина), Albrio (Сербія) і Elementis (Китай) сертифіковані за міжнародними стандартами; вони володіють відмінним співвідношенням ціна/якість та вже встигли зарекомендувати себе з найкращої сторони. Якщо ви хочете придбати рейкове запірний пристрій з більш високим рівнем надійності, зверніть увагу на електромеханічні моделі компаній Cisa (Італія), YLI Electronic, Viatec і Atis (Китай).

Оцінок 0