Реконструкція та добудова дачного будинку недорого: ціна в Москві на добудову дерев’яного будинку

Парадокс: чим більше розростаються міста, тим більша кількість їх жителів мріють про затишний власній оселі на лоні природи. Дачне будівництво процвітає у всіх регіонах Росії. У багатьох сімей з давніх пір є дачні ділянки із зведеними на них будівлями. З різних причин володарі таких старих будівель не затівають будівництво нового будинку і продовжують жити в тісних кімнатах і користуватися застарілими комунікаціями.

Дорогого новобудови існує альтернатива — реконструкція дачного будинку, недорого провести яку розумно з використанням досвіду та навичок фахівців. Професійно виконані, технічно обгрунтовані роботи із застосуванням сучасних матеріалів здатні повністю перетворити будинок.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Будинок, який перестав відповідати запитам власників Джерело plusiminusi.ru

Способи ремонту дачного будинку: реконструкція (добудова, перебудова, перепланування) та реставрація

Старий, але цілком придатний і влаштовує господарів будинок не можна реставрувати. Це буде економічним варіантом оновлення з облицюванням фасаду і утепленням стін. Також продовжити термін служби будівлі можна, перекривши дах, зміцнивши фундамент, перестелив підлогу.

До реконструкції вдаються, коли простим ремонтом обійтися неможливо. З’являється необхідність реконструювати стару дачу з збільшенням корисної площі, закінчити будівництво будинку або об’єднати його з іншими будовами. Часто господарі прагнуть добудувати дачний будинок або провести перепланування приміщень, облаштувати житлову мансарду, прибудувати веранду або терасу.

Причиною перетворень може стати не тільки фізичний, але й моральний знос (змінюється склад сім’ї, смаки і переваги). Хоча при реконструкції фундамент не зачіпається (і це значна економія в порівнянні з будівництвом нового будинку), такі завдання передбачають великий обсяг робіт. На цей час власникам доведеться підшукати тимчасове житло.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Корисної площі багато не буває Джерело backbreaker.net

Коли рекомендується реконструкція старого дачного будинку

У старих дачних будинках проблеми часто пов’язані з дахом, підлогами та перекриттями. Покрівля (найчастіше шифер) тріскається, з’являються течі, будинок стає холодним. Кроквяна система не тримає навантаження, конструкція деформується. Перекриття і підлоги починають гнити і руйнуватися.

Оскільки добудова та реконструкція дачних будинків будь-якого рівня — захід затратна, як фінансів, так і за часом, передбачливий господар проводить повне обстеження житла (часто із залученням знаючих людей). У результаті складається дефектна відомість (список недоліків), поетапний план необхідних робіт, складається кошторис. При обстеженні особливу увагу звертають на стан елементів, що відповідають за стійкість будови:

 • Фундамент. Може деформуватися із-за змін характеристик ґрунту. Наявність тріщин на отмостке вказує на те, що будинок сідає. Згодом масштаби руйнування ростуть, торкаючись стіни. На них теж з’являються тріщини, а в дерев’яних будівлях розширюються шви і стики. Якщо подібне трапляється, треба зміцнити фундамент.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Роботи по зміцненню фундаменту, заливка вимощення Джерело bankfs.ru

 • Стіни. Потребують ремонту, якщо є тріщини і опуклості (в цегляних будівлях). В останньому випадку проблемну ділянку розбирають і складають заново. Якщо стіни в хорошому стані, їм можна надати презентабельний вигляд, оздобивши сучасним облицювальним матеріалом, не забувши про утеплення.

 • Дах. У більшості випадків старі будинки покриті шифером. Його необхідно замінити сучасним матеріалом (наприклад, металочерепицею), більш легким, красивим і екологічним. Дах утеплити.

 • Дерев’яні деталі. Вони сильно схильні до псування через дії вологи, перепадів температури і комах. Крокви, балки перекриття і підлоги з ознаками зносу необхідно замінити, підлоги утеплити.

 • Внутрішня обробка стін. Їх можна обшити гіпсокартоном, позбувшись від проблем з тріщинами на поверхні, або використовувати інший відповідний спосіб.

 • Інженерні мережі та сантехніка. Так само, як і внутрішня обробка, не впливають безпосередньо на стійкість будинку.

Ремонтувати старий будинок або ставити новий — що вигідніше

Старе дачне житло може мати досить жалюгідний вигляд. Рано чи пізно господарям доведеться вирішувати що вигідніше — проводити реконструкцію старого або зводити новий будинок. Фінансова ситуація не завжди дозволяє вести капітальне заміське будівництво. Рішення про капітальної реконструкції приймається після вивчення дефектної відомості та оцінки фронту робіт.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Капітальна реконструкція даху Джерело bredmozga.ru

Якщо фундамент, несучі стіни та перекриття знаходяться в задовільному стані, то капітальна реконструкція обійдеться дешевше будівництва нового будинку. Можливо, негайної заміни потребують дах, столярка та інженерні мережі, а це зовсім інший рівень витрат. Якщо прийшли в непридатність основні конструкції, варто задуматися про радикальні заходи.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу реконструкції та перебудови будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Які види робіт виконуються при відновленні дачних будинків

Переобладнання будинку включає в себе:

 • посилення несучих конструкцій і, при необхідності, фундаменту;

 • ремонт вимощення, нарощування цоколя;

 • збільшення поверховості;

 • перепланування будинку (внутрішніх приміщень);

 • збільшення корисної площі (різні прибудови, облаштування горища під мансарду);

 • кладка камінів і печей;

 • роботи з утеплення стін, підлоги, покрівлі;

 • внутрішні ремонтні роботи (перегородки, підлоги, стелі, сходи);

 • облицювання фасаду;

 • оновлення інженерних комунікацій (організація газопостачання, ремонт водопроводу та електропроводки).

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Робота по утепленню стін — неодмінна частина фасадних робіт Джерело remontik.org

Що дає реконструкція і ремонт дачного будинку

Реконструкція та ремонт дозволяють вирішити кілька важливих завдань:

 • Продовжити термін життя будови. Грамотно проведені роботи, використання сучасних матеріалів і технологій перетворять будинок. Всі негідні елементи замінюються, інші обробляються для запобігання гниття і окислення.

 • Збільшити корисну площу. Додаткові метри з’являються після прибудови (з прив’язкою до фундаменту), переобладнання горища в мансарду, реконструкції даху (крита парковка або місце для барбекю).

 • Івикористовувати цілий рік. Завдяки утеплення та ізоляції взимку буде зберігатися комфортний мікроклімат.

 • Оновлений стиль будинку. Ландшафтний дизайнер підбере рослини і оформить територію ділянки, облаштувавши садові доріжки і клумби.

Відео опис

Про те, як перебудовувався і змінювався садовий будинок на відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про реконструкцію будинку.

Складання проекту реконструкції

Оскільки реконструкція старого будинку передбачає комплексну перебудову, часто пов’язану із зміною геометричних розмірів будівлі, її логічно довірити компанії, яка має досвід роботи з подібними об’єктами. Кожен будинок має свої особливості, які зможуть оцінити тільки професіонали.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Комплексна перебудова дачного будинку вимагає уваги до деталей Джерело project-home.ru

Якщо замовник хоче надбудувати поверх, фахівці визначать, чи витримає навантаження фундамент і не буде його посилення занадто дорогим і малоефективним. Змін потребує і планування першого поверху, де необхідно розташувати сходи.

Компанією розробляється проектна документація з урахуванням особливостей будинку, пожежних та санітарних норм. Остаточний варіант вимагає узгодження у відповідних інстанціях.

Відео опис

Як утеплити будинок і прибудувати до нього терасу на відео:

Етапи робіт при реконструкції

 • Замовник дзвонить або приходить особисто в офіс, домовляється про виїзд технічного спеціаліста на ділянку, 15-20 хвилин.

 • Виїзд на об’єкт, огляд, виміри (включаючи фото — і відеозйомку) і первинна консультація, 1 день.

 • Складання технічного проекту та кошторису на реконструкцію (з урахуванням вартості матеріалів), закупівля будматеріалів, 7-10 днів.

 • Підготовка договору підряду, 1-2 дні. В договорі можна прописати поетапну оплату (кожен етап сплачується після виконання).

 • Підготовка будмайданчика, 3-7 днів.

 • Виконання робіт (з урахуванням вимог СНиП і правил безпеки), за графіком.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Продумана реконструкція, проведена за індивідуальним проектом Джерело bankfs.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ремонт дачного будинку.

Вартість реконструкції дачних будинків

Багато старі будівлі використовувалися в якості тимчасових жител, тому зводилися непродумано, часто без комунікацій. Коли власники вирішують перетворити такий дім у місце, де можна жити цілий рік, без допомоги профільних фахівців не обійтися. Навіть якщо господар — чоловік працьовитий і здібний, навряд чи він володіє спеціальними навичками і знаннями. А без них провести реконструкцію з дотриманням всіх технологічних норм не вдасться.

Вартість окремих робіт при реконструкції (Московський регіон):

 • Виїзд на об’єкт з консультацією — 4-5 тис. руб.

 • Реконструкція фундаменту (робота, матеріал) 8-9 тис. руб. за м/п.

 • Ремонт даху (робота, матеріал) 6400-7500 руб./м2.

 • Збірка каркаса. Зовнішні стіни — 320-350 руб./м2, внутрішні стіни і перегородки — 300-335 руб./м2.

 • Утеплення каркаса і перекриття, звукоізоляція внутрішніх стін (товщина 50 мм). 45-55 руб./м2.

 • Обшивка зовнішньої стіни (листи ОСП). 180-220 руб./м2.

 • Монтаж інженерних комунікацій (робота) — 3,5-4 тис. руб./м.

 • Монтаж електромережі (робота, матеріал) 2,4-3 тис. руб./м.

 • Посилення віконних і дверних прорізів. 550-600 руб./шт.

 • Внутрішня обробка (робота, матеріал) — від 9,4 тис. руб./м2.

 • Зовнішня обробка (робота, матеріал) — від 4 тис. руб./м2.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Капітальний ремонт, зовнішні оздоблювальні роботи Джерело bankfs.ru

Деякі виконавці пропонують свої послуги комплексно. В такому випадку ціни будуть мати наступний вигляд:

 • Косметичний ремонт. 2900-3200 руб./м2.

 • Капітальний ремонт. 5700-6500 руб./м2.

 • Євроремонт. 8990-10700 руб./м2.

 • Чорнова обробка (без урахування матеріалів). 3000-3400 руб./м2.

 • Чистова обробка (без урахування матеріалів). 2700-3100 руб./м2.

Відео опис

Про те, як зробити веранду теплою на відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ремонт дерев’яного будинку.

Варіанти реконструкції

Реконструкція приватного будинку є буденним і разом з тим індивідуальним процесом, зі своїми тонкощами і складнощами. У планах господарів багато бажань, від перенесення перегородок, до спорудження тераси. Але, як правило, всі роботи прив’язані до одного з варіантів.

Варіант 1. Добудова незакінченого споруди

Для виконання всіх робіт по завершенню будівництва потрібні зусилля бригади фахівців. Навколо наявного будови зводять зовнішній каркас, попутно добудовуючи незакінчені фрагменти; каркас може бути і внутрішнім. Добудова дачного будинку включає облаштування комунікацій і утеплення.

Часто одночасно збільшують загальну площу за рахунок переробки горища в мансарду. Якщо цей спосіб недоступний, можна скористатися менш практичним: звести прибудову. В такому випадку буде потрібно додатковий фундамент.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Добудова дачного будинку — поширений варіант реконструкції Джерело envybox.io

Варіант 2. Переробка (реконструкція)

Найчастіше переробляють тимчасове будова повноцінне житло. Даний варіант передбачає відновлення пошкоджених елементів: модернізується фундамент і стіни, проводяться покрівельні та оздоблювальні роботи.

Глибина переробки визначається індивідуально для кожного виду робіт. Так, при перетворенні горища в мансарду визначається необхідність посилення або заміни кроквяної системи. Перевіряється якість дерев’яних елементів; при необхідності з поверхні з’являється грибок. Може знадобитися заміна вікон на ПВХ — конструкції. При реконструкції двоповерхового дачного будинку змінюють внутрішню сходи. Реконструкція будинку з бруса включає обробку дерев’яних поверхонь захисним складом.

Якщо сім’я планує жити в будинку постійно, утеплюються зовнішні стіни і підлога першого поверху. Звичний комфорт створить ванна кімната з гарячою і холодною водою.

Реконструкция и достройка дачного дома недорого: цена в Москве на достройку деревянного дома

Будівельні компанії мають великий досвід у проведенні реконструкції Джерело vashdom.msk.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про тенти та намети для дачі непромокальні і ветроустойчивые.

Висновок

Реконструкцію дачного будинку логічно проводити з перспективою, враховуючи майбутні потреби сім’ї. Важливо, щоб всі зміни здійснювалися фахівцями, здатними прийняти технічно правильне і економне рішення на будь-якому етапі робіт.

Звернення за допомогою до професіоналів допоможе провести якісну реконструкцію дачного будинку, що має особливе значення для власників. Сучасні технології вдихнуть нове життя в житло; у господарів з’явиться можливість круглий рік дихати свіжим сільським повітрям.

Оцінок 0