Робимо разом цементну стяжку підлоги

Зміст

  • 1 Що потрібно знати перед тим, як робити стяжку
  • 2 Необхідні інструменти і матеріали
  • 3 Підготовка поверхні
    • 3.1 Установка маяків
    • 3.2 Робимо стяжку
  • 4 Висновок

Сьогодні ми розповімо вам про те, як зробити цементну стяжку підлоги своїми руками. Процес цей досить кропіткий, але важливий з ряду причин: від її рівності залежить те, як пройде монтаж облицювального матеріалу (плитки, ламінату, паркету, лінолеуму тощо), стяжка підвищує теплоізоляцію і гідроізоляцію приміщення. Це три основні причини, що пояснюють її необхідність.

Делаем вместе цементную стяжку пола Делаем вместе цементную стяжку пола Делаем вместе цементную стяжку пола Перед нанесенням стяжки підлогу потрібно ретельно підготувати

Далі слід дочекатися часткового висихання розчину, після чого підмести приміщення і позбутися зайвого пилу. Після не забудьте нанести шар грунтовки на основу.

Чудово справляється з гідроізоляцією руберойд. Потрібно нанести його смугами по всьому периметру кімнати, щоб на стінах рівень розчину був на 15-20 см вище, ніж рівень майбутньої стяжки. Якщо поверхня готова і максимально вирівняна, то переходьте до наступного етапу.

Установка маяків

Будівельні маячки призначені для того, щоб домогтися ідеально рівного рівня стяжки по всій поверхні основи. Їх можна придбати в магазинах, так і зробити вручну. Давайте спробуємо зробити такі маячки вручну. Знайдіть найвищу точку на підставі. Від неї слід відштовхуватися при виборі висоти майбутньої стяжки.

Отже, маячки являють собою дві встановлені паралельно дерев’яні перегородки (але краще всього використовувати в цих цілях металеві профілі), за якими буде переміщатися правило. Завдяки цьому ви зможете ідеально вирівняти поверхню підлоги. Як ви розумієте, відстань між двома профільними рейками, по яких рухається правило, повинно бути на 10-15 см менша, ніж довжина самого правила.

Що природно, вам доведеться встановити кілька паралельних металевих профілів, оскільки ваше правило, набагато менше ширини всього приміщення. Самостійно маячки робляться наступним чином: вам знадобиться цементно-піщаний розчин, металеві профілі (або дерев’яні лаги), а також — саморізи. Перш за все, потрібно вкрутити саморіз у основу підлоги так, аби їхній капелюшок був на верхньому рівні майбутньої стяжки. Після цього навколо саморіза накидається гірка цементно-піщаного розчину, при цьому по капелюшку саморіза регулюється висота цієї гори. Так на відстані 20-30 см треба зробити в ряд кілька гірок, на які згодом встановіть металеві профілі. Зробіть другий паралельний ряд і знову встановіть профілі. Після цього можна буде переміщати правило і регулювати тим самим рівень стяжки.

Слід зазначити, що знаки повинні бути розташовані на певній відстані від стіни. Воно не повинно бути менше 20 див. Пам’ятайте, що перш, ніж приступати до заливання самої стяжки, потрібно дочекатися, коли гірки під маячками висохнуть, стануть міцно триматися на поверхні.

Делаем вместе цементную стяжку пола Делаем вместе цементную стяжку пола Знаки повинні бути встановлені в 20 см від стіни

Висота кожного маячка додатково перевіряється за допомогою рівня. Бажано обзавестися лазерним рівнем, що забезпечує більш точні розрахунки, а також простоту застосування.

Робимо стяжку

У нашій статті ми розглянемо найбільш популярний варіант стяжки і розповімо, як зробити цементно-піщану стяжку підлоги. Припустимо, що всі знаки вже встановлені в потрібних місцях. Можна робити цементно-піщаний розчин у великих обсягах і приступати до стяжки приміщення. Не впадайте у відчай, якщо у вас немає будівельного міксера і зайвої ємності. Розчин можна буде зробити прямо на підлозі приміщення.

Але якщо ви купите відразу готовий розчин, то позбавите себе одразу кількох проблем. До складу таких розчинів включені різні присадки, що підвищують міцність майбутньої конструкції підлоги, а також збільшують час тужавіння, щоб вам було зручно працювати. Якщо ж ви будете готувати розчин самостійно, то ризикуєте порушити правильну дозування води і сухої суміші. А це потягне за собою утворення тріщин або усадку. Не забувайте про головне: приблизна вартість готового розчину на 5, від сили 10% вище, ніж вартість цементу і піску окремо!

У тому випадку, якщо ви все-таки вже купили окремо пісок і цемент, повідомляємо вам правильну пропорцію змішування їх з водою. До трьох порціях піску додається 1 порцію цементу і півпорції води. Виходить, що для приготування 4,5 кг розчину вам буде потрібно 3 кг піску, 1 кг цементу і півлітра води. Якщо ви купуєте вже приготовлений розчин, то вам залишається додати в нього вказану кількість води. Відміряти його, погодьтеся, набагато простіше.

Суміш приготували, приступайте до заливці підлоги. Розподіліть готовий розчин по підлозі, після чого пересувайте правилом вздовж маячків, вирівнюючи тим самим висоту стяжки. Якщо ви хочете уникнути появи бульбашок, то потрібно використовуватися голчастий валик. В тих точках, де розчину не вистачає, додавайте його вручну шпателем і розрівнюйте поверхню. Коли на поверхні стяжки буде з’являтися тоненька «молочна» плівка, то це буде означати, що стяжка повністю всілася, розчин приготовлений правильно, а всередині немає ні єдиного повітряного кишені.

Після того як ви заллєте всю поверхню приміщення стяжкою, почекайте приблизно два―три години, після чого за допомогою терки зробіть її шліфування. Це дозволить добитися ідеально рівної поверхні! Пам’ятайте, що стяжка висихає протягом 25-30 днів

Делаем вместе цементную стяжку пола Делаем вместе цементную стяжку пола Оздоблювальні роботи на підлозі можна проводити після повного висихання стяжки

Тільки після цього можна буде переходити до оздоблювальних робіт — укладати ламінат, паркет, плитку і т. д. З іншого боку, якщо це потрібно, вже через 2-5 днів, в залежності від якості придбаного розчину, ви зможете ходити по поверхні підлоги (читайте інструкцію на упаковці). Протягом першого тижня (а краще двох тижнів) в приміщенні не повинно бути протягів!

Висновок

На цьому детальна інструкція про те, як правильно зробити цементну стяжку підлоги, завершена. Якщо у вас залишаються якісь питання, то задавайте їх у коментарях нижче.