Робимо суху стяжку для підлоги самостійно

Зміст

 • 1 Переваги сухої стяжки перед цементно-піщаної
 • 2 Будова сухої стяжки
 • 3 Необхідні матеріали та інструменти
 • 4 Підготовчий етап
  • 4.1 Встановлення маячків
 • 5 Як укладається гідроізоляційна плівка
 • 6 Як кріпиться кромочная стрічка
 • 7 Як укладається керамзит
 • 8 Як укладається листовий матеріал
 • 9 Висновок

З кожним роком популярність сухої стяжки поступово зростає. Безумовно, багато хто воліє вибір цементно-піщаної, але існують ситуації, коли необхідно провести ремонтно-будівельні роботи в найкоротші терміни. І тоді на перший план виходить саме суха стяжка. Спробуємо розібратися, як зробити суху стяжку підлоги самостійно.

Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно Суха стяжка забезпечує потрібну гідроізоляцію

В якості основного наповнювача використовується суміш під назвою «кедровий горіх». Вона являє собою пісок з дрібною фракцією, що складається з керамзиту. Якщо вас цікавить витрата керамзиту на 1 квадратний метр, то за умови, що висота стяжки не більше 5 см, ви витратите на 1 квадратний метр приблизно 1 мішок керамзиту.

Пам’ятайте, що висота керамзитного шару повинна бути як мінімум 4 см, щоб забезпечити високі показники гідроізоляції, теплоізоляції і шумоізоляції. Що стосується максимальної планки основного шару, то вона дорівнює 12 див. В керамзитний шар ховаються комунікації приміщення. Всі труби і кабелі повинні бути як мінімум на 2 см втоплені в керамзит.

Після того як керамзит покладений, утрамбована і вирівняний за встановленими маячками, зверху розстеляють фінішний шар — листовий матеріал. В якості цього компонента найчастіше використовуються гіпсоволокнисті листи. З’єднують їх за допомогою фальців, причому фальци листів, дотичних зі стіною, видаляють. Далі використовують клейовий склад і саморізи з подвійною різьбою, щоб з’єднати листи між собою. Можна укладати як одним, так і двома шарами.

На всю цю структуру в подальшому відбувається укладання основного підлогового покриття.

Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно Суха стяжка важить в кілька разів менше від цементно-піщаної

Необхідні матеріали та інструменти

Приступаємо до підготовки. Перш за все, необхідно зібрати матеріали та інструменти за списком:

 • керамзит або інші спеціальні суміші для сухої стяжки, які продаються в будівельних магазинах;
 • металеві профілі, які будуть грати роль будівельних маячків;
 • гумовий молоток, щоб утрамбовувати основний шар;
 • гідроізоляційна плівка (пергамін, поліетилен або папір з бітумним покриттям);
 • кромочная стрічка з пінополіетилену або скловати;
 • листовий матеріал — вологостійка фанера або гіпсоволокнисті листи;
 • саморізи, спеціальний клей для листового матеріалу;
 • будівельний пилосос;
 • лазерний рівень (або звичайний).

Підготовчий етап

Починаємо з підготовки бетонних плит або дерев’яних лагів. Ви повинні досягти на цьому етапі рівній поверхні. Так, всі опуклості потрібно видалити, використовуючи відбійний молоток або болгарку. Всі тріщини і відколи потрібно закрити, використовуючи цементно-піщаний розчин. Оскільки його потрібно трохи, то повне висихання відбудеться буквально за кілька годин.

Все сміття потрібно вимести з приміщення, по можливості використовувати будівельний пилосос. Проведіть вологе прибирання. Не забудьте перевірити систему опалення і водопостачання перед тим, як її сховати під стяжкою. На цьому етапі можете залишити розмітку на стінах, що регулює висоту стяжки. При виборі розмітки слід відштовхуватися від найвищої точки на підставі статі.

Встановлення маячків

Якщо вас цікавить питання, як самому зробити суху стяжку, то дотримуйтесь чітко всіма пунктами цієї інструкції. Маячки потрібні для того, щоб ви змогли регулювати рівень керамзиту і він вийшов максимально рівним. Від цього залежить простота укладання листового матеріалу, тобто — завершального етапу.

Як маячків можна використовувати металеві профілі П-подібної форми. Вістрі цих профілів має бути спрямоване вгору. Слідкуйте за тим, щоб листовий матеріал мінімально контактував з профілем!

Як укладається гідроізоляційна плівка

Після того як поверхня буде готова до укладання, потрібно визначитися з матеріалом, який буде забезпечувати гідроізоляцію приміщення. Так, якщо в підставі підлоги укладені бетонні плити, то сюди, швидше за все, підійде саме поліетиленова плівка. Якщо ж ви робите стяжку в дерев’яному будинку, то скористайтеся пергаміном чи папером, просоченого бітумом.

Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно Суху стяжку рекомендують застосовувати для забезпечення звукоізоляції підлоги

Якщо ви укладаєте плівку шматками, то робити це потрібно внахлест, щоб одна частина заходила на іншу приблизно на 20-25 см. По висоті гідроізоляційну плівку встановлюють під рівень стяжки — на 5-6 див. Підбирайте товщину плівки від 180 до 270 мікрон. Це забезпечить потрібні гідроізоляційні характеристики та убезпечить керамзит від розбухання через вологи з нижніх поверхів. Набухання основного шару може привести до деформації всієї стяжки!

Як кріпиться кромочная стрічка

Стіни можуть служити в якості передавача звуків з інших приміщень. Тому стяжку потрібно робити на 8-10 мм відстає від стін. Для цього по периметру кімнати по висоті стяжки клеїться кромочная стрічка. Її можна вибрати як з мінеральної вати, так і з пінополіетилену. Крім того, що стрічка забезпечить потрібної звукоізоляцією ваше приміщення, так вона ще й попередить викривлення підлоги від нагрівання стяжки.

Як укладається керамзит

Як і писалося вище, в якості основного компонента стяжки можна взяти як пісок з керамзиту, так і інші суміші, запропоновані в будівельних магазинах. Так, сюди чудово підійде перлітовий пісок або дрібнозернисті шлаки.

Основним завданням такої суміші є підвищення теплоізоляції і звукоізоляції приміщення. Якщо ви ідеально вирівнювали основа підлоги, то вам буде потрібно менше керамзиту. Але якщо підлога нерівна, готуйтеся до зайвих витрат. Не забудьте простукувати гумовим молотком, щоб краще утрамбувати керамзит. Чим щільніше керамзит буде покладений на підлогу, тим вище будуть такі показники, як теплоізоляція і звукоізоляція.

Як укладається листовий матеріал

Нарешті, настав етап, в якому ви будете укладати фінішний шар вашої стяжки. Їм можуть бути гіпсоволокнисті листи або фанера з підвищеною стійкістю до вологи.

Кріпляться листи між собою за допомогою фальців. Використовуються саморізи і спеціальний клей. Чудово справляється зі своїм завданням навіть такий клей, як ПВА. Фальци листів, які межують із стіною, видаляються. Це не дозволить керамзиту проникнути в порожнечі, якщо ви робите двошаровий підлогу. Спочатку викладається один шар, потім він же намазується клеєм і поверх клеяться залишилися листи. Краще всього вибирати розташування листового матеріалу в шахматному порядку, що збільшує міцність конструкції! Починати треба або від вхідних дверей, або від того кута, який найближче розташований до проходу.

Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно Делаем сухую стяжку для пола самостоятельно З монтажем сухої стяжки може впоратися кожен

Коли будете кріпити листи, то вкручуйте саморізи з подвійною різьбою через фальци листового матеріалу. Відстань повинна бути не більше 10-20 див. Будівельний клей допоможе вам підвищити міцність конструкції. Всі нерівності слід закрити шпаклівкою. Далі потрібно відшліфувати підлогу, щоб зробити його ідеально рівним. Тепер можете приступати до облицювання підлоги плиткою або будь-яким іншим матеріалом. Чекати в цьому випадку висихання суміші не доводиться, оскільки вона суха.

Висновок

На цьому ми завершуємо нашу докладну інструкцію з укладання сухої стяжки підлоги. Якщо у вас все ще залишилися якісь питання, то задавайте їх у коментарях нижче!