Розмір вхідних дверей в приватному будинку, стандартна ширина ГОСТ, висота з коробкою, підбір коробки і полотна

Приватному будинку «за замовчуванням» потрібна міцна, відповідна дизайну двері, з хорошими теплоізоляційними властивостями. Функціональність і практичність – це обов’язкові вимоги, але спочатку на вибір вплинуть розміри вхідних дверей в будинок. Від них залежить необхідність виготовлення на замовлення, або можливість придбати готовий виріб. Причому використання стандартних матеріалів спрощує будівельні роботи, гарантує якісне виконання, тривалу експлуатацію.

Размер входной двери в частном доме, стандартная ширина ГОСТ, высота с коробкой, подбор короба и полотна

Двері повинна бути не тільки красивою: якість і надійність треба оцінювати в першу чергу Джерело stroyka-tools.ru

Необхідні параметри

Маючи однакову оснащеність і конструкцію, стандартні вироби дешевше своїх аналогів, зроблених під замовлення, монтуються швидше і простіше. При цьому, стандартні моделі за замовчуванням відповідають нормам Бніп для вхідних дверей:

 • Висота дверного прорізу не менше 1,9 м.

 • Ширина не менше 0,8 м, при числі проживають понад 15 чоловік – не менше 1,2 м.

 • Товщина строго не регламентована, але повинна бути достатньою для виконання функцій вхідних дверей.

Відкривання – «всередину або назовні» СНиП також не регламентує, але за нормами пожежної безпеки, двері повинні розчинятися у бік виходу з будівлі.

Цими нормами продиктовані загальноприйняті стандартні розміри вхідних дверей в приватному будинку:

 • Висота виробу в зборі з коробкою не менше 200 див.

 • Ширина спільно з коробкою рівна 90 см або більше.

Правда, ці параметри ГОСТ належать до найбільш поширеним і доступним одностулковими виробів. Виробники, в свою чергу, пропонують широкий асортимент вхідних дверей максимально відповідають стандартам. За кількістю варіантів обробки і комплектації, вони не поступаються багатьом індивідуальним моделям, зробленим під замовлення.

Размер входной двери в частном доме, стандартная ширина ГОСТ, высота с коробкой, подбор короба и полотна

У компаніях, що цінують своїх клієнтів, двері завжди відповідають стандартам Джерело stroiex.ru

Важливо! прийнято вважати, що на часті будинку дії Сніп не поширюються. Однак, згідно з останніми редакціями вимог пожежної безпеки, кожен дверний проріз одночасно є евакуаційним виходом. Тому, його розміри повинні бути не менше припустимих норм.

Щоб підкреслити індивідуальність будинку, практикується пристрій отвору незвичайних розмірів. Щоб не порушувати правила, розміри таких отворів визначають відштовхуючись від стандартних – вони змінюються у бік збільшення. Коли будинок оформляється оригінальними, стильними конструкціями, їх повна висота, ширина, необхідна товщина визначається «за місцем».

Нестандартні розміри і рішення

Вимоги Сніп та ДЕСТІВ, це лише «необхідний мінімум» для виконання. У приватному будівництві вхідні двері майже завжди є елементом дизайну, частиною композиції, іноді взагалі «арт-об’єктом». Для цього практикується виготовлення нестандартних, але нормативами відповідних моделей. Умовно можна виділити кілька категорій дверей:

 • Полуторні. У коробці змонтовано два полотна, причому одне з них повноцінне, а ширина другого багато менше. Найчастіше використовується при нестандартних розмірах отвору, менша стулка практично постійно зафіксована, використовується по мінімуму.

Размер входной двери в частном доме, стандартная ширина ГОСТ, высота с коробкой, подбор короба и полотна

Парадні двостулкові двері частіше застосовують у великих будинках Джерело kov24.ru

 • Двостулкові. У блоці встановлені дві повноцінні однакової ширини стулки. У теплу пору року можуть відкриватися обидві, в холодну одна з них зазвичай фіксується, постійно використовується основна половина.

 • З фрамугою. У коробці збільшеної висоти встановлено одне або два дверні полотна, а зверху декоративна вставка. Така модель встановлюється в заздалегідь спланований, або нестандартної висоти отвір. Незвичайна конструкція надає фасаду будівлі індивідуальність і респектабельність.

Слід враховувати, що в будь-якому разі мінімальна ширина «ходового» полотна – 90 см. Для зручності і безпеки розмір вхідних дверей в приватному будинку не слід зменшувати.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу установки дверей і вікон. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Матеріали для вхідних дверей

Основні матеріали для виготовлення вхідних дверей: дерево, метал, пластик, скло. Все інше – або їх похідні, або комбінації. Кожен з матеріалів має свої переваги, недоліки, але оптимальний певних умов:

 • Дерев’яні вхідні двері. Сучасні технології виготовлення дерев’яних виробів помітно покращилися, при належній обробці вони придбали раніше недосяжне якість – перестали реагувати на перепади температури, зміни вологості. Це дозволяє застосовувати дерево для складних фасадних декорів, конструкцій і вхідних дверей. Тепер краса натурального дерева поєднується з довговічністю, високою надійністю. Крім перерахованих якостей матеріалу варто відзначити екологічну чистоту, природну низьку теплопровідність.

Размер входной двери в частном доме, стандартная ширина ГОСТ, высота с коробкой, подбор короба и полотна

Дерев’яні вхідні двері зі вставками зі скла не тільки прикрасять будинок, але і дозволять побачити хто прийшов в гості Джерело seeyesdoors.com

 • Металеві вхідні двері. Позиціонуються як надійні і максимально стійкі до різних, в тому числі вандальних способів злому конструкції. Виробники, враховуючи вплив вуличних умов, намагаються максимально збільшити довговічність. Можливості обробки зовнішньої і внутрішньої сторін практично не обмежені.

 • Металопластикові вхідні двері. Мають естетичний зовнішній вигляд, високу міцність, довговічність. Відносно слабкі захисні якості компенсуються однією важливою перевагою – відсутністю проблеми конденсату і полою. Технології виготовлення ПВХ вікон і металопластикових дверей практично однакові, але матеріали і конструкція дверей відповідають більш високим вимогам надійності і безпеки. Коробка і рама полотна виконані з п’ятикамерного профілю, для жорсткості посиленого армуючим металевим каркасом прямокутного або, з урахуванням конструкції, складного перерізу. Металокаркас дозволяє оснастити двері більш надійними, потужними навісами і запирающими механізмами проти злому. Бажана комплектація дверей склопакетом з триплексным або броньованим зовнішнім склом.

Размер входной двери в частном доме, стандартная ширина ГОСТ, высота с коробкой, подбор короба и полотна

Металопластикові двері частіше використовують в якості виходу на задній двір Джерело balkon-perm.ru

Застосовуючи сучасні технології, правильну комбінацію матеріалів, виробники домагаються високої якості виробів. Однак, для ефективного захисту житла та комфортної експлуатації, навіть високоякісний виріб важливо правильно встановити.

Відео опис

Як влаштовані якісні двері, який повинен бути розмір вхідних дверей в приватному будинку і як їх правильно вибрати — дивіться у відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про установку дверей в дерев’яному будинку.

Підбір коробки і полотна – нюанси якісної установки

Замовляючи вхідні двері важливо безпомилково визначити розміри отвору, в який вона буде встановлена. Особливо важко зробити правильний замір, коли нова модель купується заздалегідь, а стара ще не демонтована – справжня ширина вхідних дверей в будинок невідома. Вільному виміру заважають декоративні елементи: обналічка з одного боку, укіс з іншого. Звичайно, відразу демонтувати двері повністю завдання нездійсненне, але не варто перешкоджати демонтажу декорацій для отримання правильних розмірів отвору, згодом це гарантує швидкі та якісні монтажні роботи.

Плануючи установку в отвір, потрібно передбачити, щоб нова конструкція вільно поміщалися в ньому. Причому важливо врахувати монтажні зазори, достатні для установки дверей в строго вертикальне положення, розміщення кріплення і утеплювача. Ширина зазору 2 см дозволяє якісно заповнити його монтажною піною, забезпечивши надійно утеплення.

Размер входной двери в частном доме, стандартная ширина ГОСТ, высота с коробкой, подбор короба и полотна

Двері з додатковими бічними стулками, які при необхідності розширюють отвір Джерело domsdelat.ru

Найчастіше коробка продається в комплекті з полотном. Однак, іноді виникає необхідність придбати її окремо, наприклад – збільшеної ширини, щоб уникнути додаткового пристрою укосу. Практичніше обрати набір, а не готове виріб, з’явиться можливість збірки і підгонки «за місцем». Якщо ж купується готовий дверний блок, необхідний ретельний контроль відповідності його дверному полотну.

Етапи встановлення вхідних дверей:

 • Підготовка отвору: демонтаж старих дверей, необхідне рівняння площин, очищення отвору від сміття.

 • Монтаж дверного блоку з вирівнюванням і закріпленням.

 • Регулювання полотна, або всіх полотен між собою в коробці, контроль безперешкодного закривання, відкривання, перевірка роботи встановлених замків.

 • Заповнення монтажного зазору піною, при необхідності додатковими теплоізоляційними матеріалами.

 • Встановлення декоративних елементів, фурнітури.

Відео опис

Якими можуть бути вхідні двері в приватному будинку можна подивитися на цьому відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про двері для приватного будинку.

Професіоналізм – запорука успіху

Цілком очевидно, що пристрій вхідних дверей в приватний будинок відповідальна і серйозна справа. Обов’язковою умовою раціонального вибору, придбання, монтажу є довга безпроблемна експлуатація. Важливо ув’язати стандартний розмір вхідних дверей в будинок з дизайнерськими рішеннями, але основний акцент потрібно ставити на забезпечення безпеки. Тому на кожному етапі необхідні консультації компетентних людей.

Размер входной двери в частном доме, стандартная ширина ГОСТ, высота с коробкой, подбор короба и полотна

«Правильні», і в той же час красиві двері – це цілком сумісний Джерело sitysun.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вхідні сходи в будинок.

Висновок

Завжди краще, коли всі роботи доручені добре зарекомендувала себе авторитетної організації. На варті спокою та комфорту вашого будинку повинні бути «правильні» двері.

Оцінок 0