Розміри теплиць з полікарбонату: ширина парників, оптимальна довжина, фото

Багато жителів заміських котеджів віддають частину своєї земельної ділянки відвести під город чи сад. Щоб підвищити ефективність вирощування культурних рослин у дворі облаштовують теплиці. Останнім часом все частіше споруджуються теплиці з полікарбонату. Вони добре тримають потрібну температуру і вологість, швидко зводяться, і, що важливо для приватного домоволодіння, дуже естетично виглядають.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Теплиця з полікарбонату на ділянці Джерело vi.decorexpro.com

Що таке полікарбонат

Існує два види полікарбонату – стільниковий і монолітний. Для покрівельних робіт, а також для зведення допоміжних будівель на ділянці, у тому числі альтанок і теплиць використовується переважно стільниковий варіант. Це прозорий, гнучкий листовий матеріал, що складається з трьох шарів:

 • Верхній шар. Являє собою лист полікарбонату, який зверху покритий захисною плівкою, що не дозволяє сонячним променям руйнувати матеріал.

 • Середній шар – комірчаста прошарок. Пустотілі клітинки зі стінками з полікарбонату надають матеріалу високі теплоізоляційні характеристики, а так само роблять його маловагих. Стінки комірок при цьому виступають своєрідними ребрами жорсткості, завдяки чому матеріал відрізняється достатньо високою міцністю.

 • Нижній шар – це ще один суцільний лист полікарбонату, але вже без захисного покриття.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Прозорий полікарбонат для теплиць Джерело eddi.ru

Переваги теплиць з полікарбонату

Ще не так давно для спорудження теплиць використовували лише скло, поліетилен. У першому випадку виходили важкі і тендітні конструкції, які ще й досить складно встановлювати. А застосування поліетиленової плівки зазвичай не виправдовувало себе, так як цей матеріал швидко зношується, до того ж збирає на собі бруд і пил. Тому, коли з’явилася можливість робити теплиці з практичного і зручного полікарбонату, багато домовласники з задоволенням скористалися цією можливістю.

Переваги теплиць з нового вдосконаленого матеріалу такі:

 • міцність, що дозволяє конструкції витримувати вагу досить товстого шару снігу;

 • хороша світлопроникність, оскільки всі шари матеріалу повністю прозорі та нічого не заважає сонячним променям проникати всередину;

 • низька теплопровідність, завдяки якій рослини в теплиці захищені від холоду і різких перепадів температури;

 • довговічність, що дозволяє користуватися спорудою не менше 5 років, не реставруючи і не ремонтуючи її;

 • невелику вагу, що дозволяє застосовувати не такі дорогі матеріали для каркаса і фундаменту як у випадку з теплицею зі скла.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Теплиця з полікарбонату зсередини Джерело mega27.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу монтажу теплиць і подібних конструкцій під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Який вибрати полікарбонат

Основні характеристики для теплиці, це хороша світлопроникність, надійне збереження тепла і міцність. Щоб отримати конструкцію з оптимальними показниками слід застосовувати листи полікарбонату товщиною від 4 до 10 мм.

Чим тоще матеріал, тим він дорожче і важче. Деякі сумлінні виробники застосовують у створенні однієї конструкції полікарбонат різної товщини. Так, елементи арочної форми піддаються більш серйозним навантаженням під час сильних вітрів і опадів, тому їх роблять з більш товстого матеріалу. Прямі і бічні стінки можна споруджувати з полікарбонату меншої товщини.

Полікарбонат листовий випускається зі стандартною шириною – 210 см. у довжину листи можуть бути 6 або 12 метрів. Ці параметри враховуються під час складання креслення майбутньої теплиці.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Креслення арочної теплиці з полікарбонату Джерело stroymoda-nk.ru

Варто відзначити, що якість готової теплиці безпосередньо залежить від характеристик полікарбонату. При цьому на ринку присутня велика кількість підробленого матеріалу, не володіє заявленими властивостями. Це означає, купувати готову плстройку або матеріал для неї слід тільки у надійних постачальників, що мають великий досвід роботи та бездоганну репутацію.

Каркас

Щоб конструкція прослужила як можна довше, потрібно правильно вибрати матеріал для каркаса, який буде утримувати стінки теплиці. Самий економічний варіант – каркас з дерева. Якщо деревину перед установкою обробити спеціальним захисним антисептиком, його термін служби не менше 10 років.

Більш надійним, але і більш дорогим буде каркас з металевого профілю. Саме такий варіант використовують фірми-виробники. Прослужить металевий каркас довше дерев’яного, і в збірці він набагато зручніше.

Відео опис

Збірка металевого каркаса

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як вибрати теплицю.

Фундамент

Теплицю бажано встановлювати на фундамент, незважаючи на те, що її вага не буде перевищувати 200 кг, і ризик просідання на грунті під власною вагою мінімальний. Справа в тому що, по-перше, взимку осідають на стінках теплиці опади суттєво збільшать її вагу. Крім того, якщо вона стоїть без фундаменту, то через щілину між грунтом і стінками може проникати холодне повітря з вулиці. Відомі випадки, коли в літній період вночі температура повітря опускалася нижче нуля. У теплиці, що стоїть на «голому» грунті за одну таку ніч можуть загинути всі рослини.

Ще одна причина зробити нескладний фундамент – він забезпечить хороший захист від проникнення бур’янів і шкідливих комах. І для якісної фіксації каркаса він теж потрібен.

Відео опис

Фундамент для теплиці з поликорбаната

Існують різні варіанти облаштування фундаменту під теплицю.

 • Дерев’яний. Найдешевший вид основи, який споруджується з бруса і в разі необхідності може бути перенесений на інше місце.

 • Блочний. Облаштовується із застосуванням бетонних блоків. Підійдуть бордюрні блоки бу. Такий варіант ідеальний для ділянок з підвищеною вологістю.

 • Цегляний. Необхідний у тих випадках, коли планується вирощувати рослини навесні і восени.

 • На опорний стовпах. Найпростіший у виконанні вид основи, підходить для невеликих літніх теплиць.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Стовпчастий фундамент для теплиці Джерело zen.yandex.ru

Оптимальна ширина і довжина теплиці

За розміром теплиця повинна відповідати площі ділянки і своєму призначенню. При цьому потрібно враховувати, що вона не повинна накриватися тінню від інших об’єктів, і поруч з нею потрібно залишити місце під відкриті грядки. Досвідчені садівники рекомендують наступні розміри теплиць:

 • висота стінок – від 160 см;

 • ширина – від 235 см;

 • довжина – від 6 метрів (відповідно довжині листа полікарбонату).

Слід брати до уваги, що при висоті стінок 160 см коник буде розташовуватися набагато вище. Мінімальна ширина розраховується на дві грядки і прохід між ними. При наявності бажання і можливості мати теплицю з кількома грядками можна зробити її ширше. Так, кожна додаткова грядка займе ще 1 метр + 35 см на прохід.

Довжина теплиці може бути досить великий, але бажано планувати її кратною 6 метрам – по довжині аркуша матеріалу. Найбільш оптимальний варіант, це споруда витягнутої форми на дві грядки з проходом. Чим більше планується вирощувати рослин, тим довшою має бути теплиця і грядки в ній. Однак якщо під конструкцію неможливо виділити довгий витягнутий ділянку двору, можна спорудити квадратну або навіть круглу теплицю.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Компактна квадратна теплиця Джерело mojateplica.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про теплиці зі скла.

Форма теплиці

Теплиці з полікарбонату виготовляються в декількох стандартних конфігураціях. Вони бувають односхилими, двосхилими, арочними і каплевидными.

Односхилі

Споруда з односхилим дахом може бути як окремо стоять, так і пристінний. Пристінний ідеальний варіант для маленьких ділянок. Плюси такої теплиці:

 • хороша теплоризоляция;

 • економічна витрата матеріалів;

 • простота монтажу.

Є і свої явні мінуси:

 • стіна будинку не дозволяє теплиці повноцінно прогріватися;

 • споруда може постраждати від снігу або льоду, що зірвався з даху будинку.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Односхила теплиця з полікарбонату Джерело vi.decorexpro.com

Двосхилі

Конструкція, що нагадує класичний будиночок. Підходить у тих випадках, коли потрібно звести теплицю з полікарбонату, розміри якої більше середніх. Має такі переваги:

 • максимум корисної площі;

 • дозволяє вирощувати високі рослини;

 • хороша светопроницамость;

 • простота облаштування вентиляційної системи.

Мінуси:

 • підвищений витрата матеріалів, що відображається на кінцевій вартості конструкції;

 • необхідно стежити за тим, щоб в місцях з’єднання скатів і стінок зберігалася герметизація.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Двосхилий теплиця з полікарбонату Джерело sbgreenhouse.com

Арочні

Найбільш практична форма. У ній немає стиком повіки стінками і покрівельної частиною, і при цьому дугоподібна конфігурація сприяє швидкому і ефективному видаленню опадів.

Переваги:

 • арочна споруда може бути будь-якого розміру, так як для неї легко зібрати каркас під будь-які габарити;

 • висока опірність вітрової навантаженні;

 • мобільність – її легко можна демонтувати і встановити в іншому місці;

 • невеликий витрата матеріалів.

З недоліків:

 • для вирощування високих культур не підходить;

 • складно облаштувати вентиляцію.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Арочна теплиця з полікарбонату Джерело stroyportal.ru

Краплеподібні

Теплиці каплевидної форми мають найбільш естетичний дизайн. Поєднують в собі характеристики арочної і двосхилим конструкції.

Переваги:

 • підвищена міцність;

 • з поверхні конструкції добре сходять опади;

 • висока світлопроникність.

Недоліки:

 • складність складання;

 • висока вартість.

Існують і більш оригінальні форми таких споруд. Наприклад, можна побудувати міні-теплицю з відкидним верхом у вигляді хлібниці або круглу купольну теплицю. Вибір залежить від того, які вимоги пред’являються до конструкції. Самі практичні варіанти – це двосхилий і аркова форма.

Размеры теплиц из поликарбоната: ширина парников, оптимальная длина, фото

Каплевидна теплиця з полікарбонату Джерело ro.decorexpro.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про алюмінієві теплиці.

Висновок

Сьогодні все більше дачників і жителів заміських котеджів вибирають для спорудження теплиці або парника полікарбонат. Цей матеріал приваблює цілим рядом характеристик. Але головна його перевага в тому, що теплицю з нього можна придбати у вже готовому вигляді, причому в потрібних розмірах, і легко встановити на своїй ділянці.

Оцінок 0