Розраховуємо паркет, щоб не витратити зайвого

Паркет з натурального дерева буде справжньою окрасою кожної оселі. Але цей матеріал дуже дорогий, тому вкрай необхідно знати, як розрахувати паркет, тобто визначити, яку кількість матеріалу треба закупити для покриття приміщення, щоб залишилося якомога менше відходів.

Зовсім без відходів не вийде, але якщо визначити відразу, як розрахувати кількість паркету (паркетної дошки), необхідного для покриття підлоги, то витрати можна звести до мінімуму.

Рассчитываем паркет, чтобы не потратить лишнего Рассчитываем паркет, чтобы не потратить лишнего Рассчитываем паркет, чтобы не потратить лишнего Якщо підлога має складну конструкцію, краще розраховувати паркет з фахівцем

 • Якщо підлога рясніє численними кутами, сходинками або дугами, то рішення проблеми з розрахунку паркету краще доручити фахівцеві. Також професіонал краще впорається з розрахунками, якщо паркет буде викладений «ялинкою», і допоможе підібрати такий вигляд, який дасть якомога менше відходів. Необхідно пам’ятати, що тонку паркетну дошку завжди кладуть під прямим кутом до настилу, а товсту і дошки настилу — під прямим кутом до ригелів. У цьому випадку необхідно прибрасывать дванадцять відсотків запасу при закупівлі матеріалу.
 • При розрахунку завжди необхідно враховувати спосіб укладання. Обов’язково необхідно мати від п’яти до семи відсотків запасу, але, як уже говорилося, деякі форми укладання зажадають від дванадцяти до двадцяти відсотків припуску.
 • Щоб зрозуміти, як розрахувати кількість паркету, необхідно пам’ятати, що матеріал продається в пачках з різною кількістю планок. Іноді не виходить купити стільки, скільки необхідно, і волею-неволею утворюється надлишок. Також стандартна ширина звичайної паркетної дошки — двадцять сантиметрів, що теж накладає свої обмеження.
 • Непередбачений надлишок може стати в нагоді потім, коли, наприклад, виникне необхідність замінити ділянку, що прийшов в непридатність. Роки потому буде складно знайти такий вид паркету, тому запас буде як не можна до речі.
 • Рассчитываем паркет, чтобы не потратить лишнего Рассчитываем паркет, чтобы не потратить лишнего На розрахунок паркету впливає також кольору і фактури планок

  Існує три основних способи укладання, від яких безпосередньо залежить те, як розрахувати паркет:

  • По довжині: довга сторона планки розташовується уздовж стіни.
  • По ширині: сама широка сторона матеріалу розташовується уздовж короткої стіни.
  • По діагоналі: дошки розташовуються під кутом до стіни.

  Розрахувати кількість паркету легко і просто — варто лише уважно дотримуватися всіх інструкцій і порад.