Садові пластикові бордюри: види та особливості застосування

Невисокі огорожі, декоративні або невидимі оку, стали невід’ємною частиною ландшафту заміського ділянки. Пластиковий бордюр для садових доріжок допомагає вирішити кілька завдань; у статті дається огляд найбільш популярних моделей огорож, включаючи стрічкові, штучні і секційні. Викладена нижче інформація познайомить вас з достоїнствами і недоліками пластикових виробів, допоможе визначитися з вибором для конкретного виду доріжок.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Бордюрний обмежувач для кам’яної доріжки Джерело vashstrpolis.ru

Пластиковий бордюр: особливості і варіанти використання

Практичний і затишний заміський ділянку – мрія кожного господаря; вирішити ці дві задачі оптимальним способом допомагають прийоми ландшафтного будівництва. Одним із значущих способів благоустрою прибудинкової території є зонування; воно проводиться різними способами, нерідко за допомогою облаштування садових доріжок.

Садові доріжки є найбільш практичним способом реалізації безлічі дизайнерських рішень; бордюрні огорожі надають їм акуратний вигляд, а іноді можуть змінити до невпізнання. Традиційні бордюри для доріжок, бетонні, дерев’яні або цегляні, вибираються в залежності від ландшафтних особливостей ділянки. Пластмасові бордюрні огорожі вирішують ті ж завдання, але візуальний результат виходить іншим. Використання пластикових бордюрів, створюють ефект «врезанности» полотна доріжки в рослинність, стало улюбленим прийомом професіоналів ландшафтного дизайну.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Бордюрний обмежувач у ролі декоративного елемента Джерело moimirdizaina.ru

Пластиковий бордюр для садових доріжок може мати різний вигляд. Він буває гнучким стрічковим або міцним, виконаним у вигляді штучних деталей різноманітної форми. У будь-якому випадку він примикає до доріжці суцільний стороною, протилежна служить для фіксації. Пластикові огорожі застосовуються не тільки для створення акуратно очертанных доріжок. Такий огорожею можна виділити форму клумби або газону, обмежити терасу, попередити розмивання грунту. Бордюри з пластику довели свою багатофункціональність; їх широко використовують для огорожі дитячих пісочниць і майданчиків, вимощення навколо житлового будинку, дерев у саду.

Види пластикових бордюрів

Огорожі з пластику вважаються універсальним рішенням для будь-якого заміського ділянки. Територія завжди буде виглядати доглянутою, незалежно від того, який бордюр вибрано – декоративний або функціональний, непомітний. Вироби, запропоновані виробником, можна умовно розділити на наступні види:

 • Секційні огорожі. Складаються з набору однакових деталей з кріпильними елементами. Монтаж огорожі нагадує гру з дитячим конструктором – швидко і легко; підсумком стає акуратна доріжка або витончена клумба.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Фрагмент огорожі секційного в ролі роздільника Джерело market-sad.ru

 • Стрічкові огорожі. Мають вигляд гнучкої стрічки і продаються в рулонах. Такі бордюри добре фіксують краю доріжки будь-якої форми, не даючи розростатися газонної трави, але майже повністю знаходяться в грунті і тому не можуть грати роль прикраси ландшафту. З іншого боку, у цьому полягає їх позитивне якість: бордюри-стрічки підходять для оформлення доріжки з будь-якого матеріалу.

 • Готові огорожі. Такі бордюри імітують фрагмент огорожі з натурального матеріалу і мають вигляд дошки, бордюрного каменю або плитки.

Переваги та недоліки пластикових бордюрів

Незважаючи на те, що пластикові огорожі з’явилися набагато пізніше звичних, вони встигли отримати широке розповсюдження завдяки безлічі достоїнств, в число яких входить:

 • Довговічність. Бордюри виготовляються зі зносостійких видів пластмас.

 • Бюджетна вартість. Вироби характеризуються невисокою ціною в порівнянні з традиційними огорожами з каменю і бетону. Для них не потрібно влаштовувати піщану подушку і дренажну систему.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Ефективний роздільник Джерело doms.by

 • Універсальність. Бордюр пластиковий тротуарний використовуються для огородження будь-яких елементів присадибної ділянки (з урахуванням конструктивних особливостей).

 • Презентабельний зовнішній вигляд. Ви можете підібрати декор для будь-якого ландшафтного стилю: більшість виробів пропонуються в декількох кольорах.

 • Широкий вибір моделей. Ви можете використовувати декоративний варіант або вибрати непомітний, занурений у землю бордюр.

 • Широкі можливості. Бордюри підходять для окантовки не тільки доріжок, але і інших садових об’єктів будь-якої геометричної форми.

 • Продумана конструкція. Бордюрні елементи забезпечені надійними кріпленнями високої міцності.

 • Легке транспортування і встановлення. Для установки більшості моделей не знадобиться проводити підготовчі роботи; догляду вони також не зажадають.

 • Хороші експлуатаційні характеристики. Вироби не бояться морозів, не вигорають під дією ультрафіолету, стійкі до перепадів температур, вологості і хімічного впливу грунту.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Бордюрна стрічка в оформленні мощеної доріжки Джерело lestorg32.ru

 • Стійкість до механічних навантажень. Зберігається огорожа цілим при переміщеннях грунту або спученні грунту.

 • Повторне використання. Більшість моделей демонтуються і можуть використовуватися повторно.

До недоліків пластмасових садових аксесуарів відносять наступні особливості:

 • Штучне походження. Пластик – результат переробки нафтопродуктів; це пояснює його довговічність і інертність до зовнішніх впливів. Вироби з пластику не завдають шкоди людині і рослинам, але по закінченню терміну використання підлягають утилізації. Турбота про вторинній переробці лягає на плечі власника ділянки.

 • Обмеження використання. Міцність бордюрів обмежена певними рамками, вони не призначені для огорожі автомобільної майданчики.

 • Простий монтаж. Автоматично він означає також і простий демонтаж. Повернувшись після тривалої відсутності господарі можуть виявити пропажу декоративної огорожі.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Використання бордюрної стрічки в ландшафтному дизайні Джерело seattlehelpers.org

Моделі пластикових бордюрів

Пластикові вироби виготовляються з високоміцного поліетилену повторної переробки. Різноманітність розмірів і широка палітра кольорів дозволяють підібрати огорожу, що сполучається з будь-яким стилем ділянки. У число найбільш популярних різновидів садових бордюрів входять наступні вироби:

Бордюр Кантрі

Відноситься до стрічкових матеріалів, що виготовляється з еластичного пластику, стійкого до сонячного ультрафіолету і низьких температур. Має вигляд стрічки з потовщенням у вигляді трубки у верхній частині. Нижня частина оснащена невеликим загином для фіксації в грунті. Стандартна довжина цього рулонного обмежувача становить 10 м, ширина – 10-11 см, товщина (в середній частині) варіюється від 1,6 до 2 див. У продажу є вироби чорного і білого, коричневого, теракотового і зеленого кольорів.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Бордюр «Кантрі» в оформленні клумби Джерело vg45.ru

«Лабіринт»

Матеріал має вигляд невеликих блоків з натурального каменю. Сусідні блоки скріплюються за допомогою пазів-виступів і додатково фіксуються в грунті кріпильними кілками. Блоки не схильні до дії морозу, атмосферних опадів і сонячних променів. Оскільки бордюри для доріжок «Лабіринт» встановлюються на поверхні ґрунту, при необхідності їх легко перемістити в інше місце. Таке огородження ефектно виглядає в обрамленні квіткових клумб, газонів і доріжок з насипним покриттям.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу ландшафтних робіт на заміській ділянці. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Складальний комплект «Старий камінь»

Являє собою набір елементів різного розміру, комбінування яких дозволяє оригінально відокремити доріжку від квітника. Блоки мають розмір 15х30 або 30х30 см; їх укладають по поверхні грунту або трохи заглиблюють. «Старий камінь» підходить для пристрою прямолінійних фрагментів доріжок або для багатоярусних конструкцій (наприклад, для невисокою підпірної стінки можна спорудити кладку шириною і висотою в кілька блоків); деталі закріплюються пластиковими цвяхами. На закруглених ділянках такий бордюр виглядає незграбно.

Відео опис

Про використання бордюрної стрічки на садовій ділянці в наступному відео:

«Хвиля»

Комплект з однакових деталей висотою 9 см з округлою верхньою частиною. Після установки (з використанням пластикових цвяхів) цілісний бордюр набуває хвилеподібний вигляд. «Хвиля» має спеціальний виступ в нижній частині, завдяки якому газонокосарка буде викошувати весь газон без залишку.

Бордюр «Цегла декоративний»

Матеріал теракотового кольору є гідною заміною класичному цеглі. Він має висоту 13 см (виступаюча над землею частина), виготовляється з легкого міцного поліпропілену, не боїться перепадів температури. Така огорожа виглядає як низка звичайних цеглин, вкопаних у грунт під кутом 45°; вона допоможе оригінально відокремити доріжку від рослинних насаджень. Елементи бордюру кріпляться між собою за схемою шип-паз, кожна деталь фіксується в землі кріпильним якорем. Якщо виникне необхідність, огорожу без проблем можна розібрати і перенести на іншу ділянку.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Бордюр «Хвиля» Джерело lestorg32.ru

«Садовий конструктор»

Елементи огорожі зроблені у вигляді половинки розколотого вздовж поліна висотою 15 або 21 див. Гнучке з’єднання окремих деталей дозволяє захистити пісочницю, садову доріжку або клумбу будь-якої форми. У продажу є вироби темно-зеленого, теракотового і коричневого кольору.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як створити затишок на присадибній ділянці.

«Садова дошка»

Набір прямокутних панелей висотою 13-15 см і довжиною 3 м, забезпечених пазами і додатковими кріпленнями. Панелі доречні при огородженні майданчиків, грядок, дитячих пісочниць та клумб; нерідко їх застосовують при облаштуванні парників (для закріплення плівки або металевого каркасу).

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Панель «Садова дошка» Джерело makemone.ru

Геопластборд (Garden RAND)

Улюблений інструмент ландшафтних дизайнерів, бордюр садовий пластиковий Геопластборд (може мати різні брендові назви) має широку сферу застосування:

 • Розмежовує різні поверхні: доріжки будь-якого типу і інші матеріали (гальку, газон, квітник, мульчу).

 • Надійно фіксує краю доріжки.

 • Служить обмежувачем фігурних клумб, альпійських гірок, декоративних ставків, грядок; використовується для облаштування пристовбурних кіл.

 • Служить обмежувачем для заливки рідкої гуми на ігрових майданчиках.

Геопластборд володіє безліччю переваг:

 • Міцна конструкція. Секції з’єднуються надійними замками, що виключають зсув огорожі; в ґрунті бордюр фіксується спеціальними якорями. Огорожа підходить для багаторазового використання.

Відео опис

Про встановлення пластикового бордюру Геопластборд в наступному відео:

 • Зручна перевезення. Рулон матеріалу довжиною 150 м без проблем перевозиться в багажнику легкового автомобіля.

 • Легка установка. Не потрібно проводити земляні роботи – рити траншеї і бетонувати підстава; грунт лише попередньо вирівнюється і трамбується.

 • Фізичні характеристики. Виготовлений з поліпропілену, гнеться з будь-якого необхідного радіусу.

 • Догляд. Не потребує додаткового догляду.

До позитивних якостей також відноситься здатність Геопластборда витримувати значні перепади температур і десятирічна гарантія від офіційного виробника.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вибір тротуарної плитки для доріжок на присадибній ділянці.

Бордюр Б-300.8,5.4,5

Різновид попередньої бордюрної стрічки, що використовується як для оформлення квітників і доріжок на заміській ділянці, таки для тротуарів у громадських місцях. Його виготовляють з більш тонкоко пластику, стандартний колір – темно-коричневий.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Гнучка стрічка Б-300.8,5.4,5 Джерело vashstrpolis.ru

Тонкощі вибору і монтажу

Властивості садових бордюрів, міцність і всепогодность, визначають спектр їх застосування. Більшість пластикових огорож фіксують межі елементів ландшафту, деякі допускається використовувати для облаштування багатоярусних клумб і посадок. Щоб повніше розуміти можливості обраної моделі, слід ознайомитися з інструкцією, що додається до виробу. Загальні рекомендації при покупці, монтажу та подальшої експлуатації бордюрів мають наступний вигляд:

 • В склад пластику, з якого виготовляються бордюри для садових доріжок, входять спеціальні присадки, які дозволяють експлуатувати вироби на відкритому повітрі. Тип пластику маркується на бордюрі; про його властивості та можливості вторинної переробки можна дізнатися, скориставшись інтернет-пошуком.

 • Практичним рішенням для оформлення садової доріжки з каменю, бруківки або тротуарної плитки буде бордюр-куточок Б-300.8,5.4,5 любою сегментований варіант з опорами. Якщо доріжка зроблена з насипного матеріалу (наприклад, гравію) кращим роздільником стане бордюр «Кантрі». Плоскі бордюри-стрічки ідеальні для оформлення клумб.

Відео опис

Про садовій бордюрі з ефектом світіння в наступному відео:

 • При установці слід дотримуватися технологію, рекомендовану виробником. Межі застосування і способи монтажу виробів мають відмінності; дотримання правил багато в чому визначає їх надійність, довговічність і зовнішній вигляд.

 • Пластикові бордюри повинні гармоніювати з матеріалом доріжок, обробкою будівель і рослинністю. Перед покупкою визначте місця установки і необхідну кількість; можливо, вам знадобиться не один, а декількох видів бордюрів різної конфігурації та кольору.

 • Монтаж бордюрів по обраній траєкторії пройде легше, якщо скористатися натягнутою струною, а установку контролювати рівнем.

 • Якщо ґрунт щільний або досить кам’яниста, пластикові якоря варто замінити на більш міцний металевий кріплення (цвяхи).

 • На рихлому грунті набагато зручніше створювати складні форми; місця вигинів фіксуються додатковим якорем, щоб уникнути деформації і розривів.

Садовые пластиковые бордюры: виды и особенности применения

Ділянка набуває доглянутий вигляд Джерело lestorg32.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтний дизайн невеликої ділянки.

Висновок

Садовий бордюр з пластику – зручний винахід, допомагає облагородити доріжки і клумби. Він виготовляють з вторсировини і має невигадливу конструкцію, але, разом з тим, ефективно впорядковує ріст рослин і дозволяє зробити лінії-разграничители ідеально рівними і акуратними. Далеко не кожен архітектурний елемент здатний не тільки структурувати ландшафт, але і зробити це з мінімальною трудомісткістю – рідкісне, і тому цінне перевагу.

Оцінок 0