Садовий земельна ділянка – це город або ще й дача

Розбираємося, що таке садовий земельна ділянка – це наділ, на якому можна виключно щось вирощувати, або тут дозволено ще й збудувати якесь підсобне або навіть житлове приміщення. Ви дізнаєтеся, які передбачені в земельному законодавстві особливості його використання, що потрібно розуміти при оформленні операції з придбання наділу, які потрібні документи для переведення об’єкта нерухомості в іншу категорію.

Садовый земельный участок – это огород или еще и дача

Садовий ділянка може стати комфортною зоною відпочинку

Грамотний підхід до будь-якої ситуації допомагає уникнути непотрібних проблем зі звичайними громадянами, інтереси яких були порушені, або з представниками органів влади, які відстежують випадки порушення закону.

Які можуть бути ділянки

При виборі землі у користування в першу чергу необхідно в точності визначитися для чого саме купується одягнув: для відпочинку за містом, на свіжому повітрі, для вирощування сільськогосподарських культур, для будівництва невеликого будиночка – все це є важливим, так як земельним законодавством ділянки поділені на спеціальні категорії.

Нормативами ЗК РФ уточнено можливості закладів різної господарської діяльності та зведення додаткових об’єктів на землі в залежності від затвердженого виду дозволеного користування. Для більш повного розуміння варто розглянути особливості і відмінності найпоширеніших земельних володінь:

 • Городній земельна ділянка – це ділянка, виділена в користування громадянину або придбаний ним в процесі угоди для вирощування різних сільськогосподарських структур, чи то овочі, ягоди, баштанні і т. п. При цьому уточнюється можливість проведення будівельних робіт по зведенню некапітальних будівель та господарських об’єктів. Право на будівництво залежить від зонування території. Інакше кажучи, рішенням місцевих органів влади або положень інших нормативних актів може бути накладено заборону на зведення будь-яких споруд на конкретному наділі.

Садовый земельный участок – это огород или еще и дача

Городній ділянку він на те і городній, щоб вирощувати на ньому овочеві культури

 • Дачна земельна ділянка – це ділянка, виділена в користування громадянину або придбаний ним для повноцінного відпочинку на природі. В даному випадку за власником землі зберігається право на будівництво об’єктів житлової нерухомості з подальшою реєстрацією та отриманням поштового адреси. Також на такі землі може поширюватися дозвіл на вирощування сільськогосподарських культур;

 • Садовий земельна ділянка – це ділянка, виділена в користування громадянину або придбаний ним для повноцінного відпочинку на природі, а також для вирощування сільськогосподарських культур. Що примітно, для даної категорії земель зберігається право на будівництво об’єктів житлової нерухомості, але не передбачена можливість прописки в ній.

Власники садових ділянок особливо активно будують на належній їм площі різні господарські споруди, в тому числі теплиці для рослин і літні будиночки для розміщення в них інвентарю та перебування під час відвідування наділу.

Садовый земельный участок – это огород или еще и дача

Дачний літній будиночок може бути зовсім маленький

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

На що звернути увагу при придбанні садової ділянки

Укладення будь-якої угоди передбачає необхідність у вивченні умов угоди, можливих наслідків, а також особливостей оформлення, притаманних саме для даного об’єкта:

 • Окрему увагу необхідно звернути на вартість садової ділянки. У 60-70% випадків цінник за нерухомість встановлюється на позначці, яка не відповідає реальним показникам. Тому перед тим, як почати виїжджати за межі населених пунктів для огляду наділів, рекомендується в першу чергу витратити час на вивчення ринку за допомогою спеціальних онлайн-ресурсів. За один-два години можна отримати хоча б загальне уявлення про динаміку цін у даному напрямку, що дозволить уникнути найбільш зухвалих шахраїв.

 • Величезне значення має наявність обтяжень на ділянці, які можуть виражатися в: арешт нерухомості судовими приставами, використанні об’єкта в якості застави, приватному чи спільному сервітут. Якщо проігнорувати цей момент, в подальшому після оформлення угоди можна стати володарем сильної головного болю через навалилися проблем. Приміром, цілком імовірна ситуація з позбавленням тільки придбаної нерухомості у результаті реалізації заходів стягнення судовими приставами щодо минулого власника.

Садовый земельный участок – это огород или еще и дача

Власник-продавець і зовсім може виявитися вже не власником ділянки

 • Варто також торкнутися варіант з покупкою землі шляхом переоформлення садової книжки. Даний спосіб вважається не дуже розумним, так як в цьому випадку покупець стає членом садового товариства, але не власником ділянки.

Важливо! Безпосереднім власником при подібних обставинах є адміністрація району. Угоди такого роду проводяться в ситуаціях, коли продавець не зміг обзавестися повноцінними правами на дільницю, тому прагне позбавитися від нього з вигодою для себе.

Які права отримує громадянин при придбанні садової ділянки

Перелік прав визначений земельним законодавством і виражається в наступних позиціях:

 • Розпорядження корисними копалинами, виявленими на площі наділу. Виключно в особистих цілях. Не допускається їх продаж третім особам без оформлення відповідного дозволу.

 • Зведення житлових споруд, господарських будівель та інших об’єктів, що не суперечать призначенню ділянки.

 • Вчинення різних юридичних значущих угод з ділянкою, будь то: продаж, дарування, використання як застави, передача у спадщину і т. п.

 • Вирощування на землі сільськогосподарських культур.

 • Проведення зрошувальних, меліоративних та інших робіт для підвищення родючості ґрунтів без надання безпосереднього впливу на ділянки сусідів.

 • Садовый земельный участок – это огород или еще и дача

  Будь земельну ділянку потребує догляду

  Весь урожай, отриманий від використання землі, відходить власникові землі. Їм він може розпоряджатися як завгодно, у тому числі і продавати.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як оцінити об’єктивно вартість ділянки землі.

  Які обов’язки отримує громадянин при придбанні садової ділянки

  Купівля землі передбачає виділення не тільки прав, але і заздалегідь певних обов’язків:

  • використання ділянки згідно з призначенням;

  • внесення суми за право експлуатації нерухомості, будь то орендна плата або податковий збір;

  • дотримання прав та інтересів інших орендарів та власників;

  • надання в компетентне відомство відомостей, необхідних для заповнення кадастру;

  • збереження геодезичних і межових відміток, встановлених в межах наділу.

  Повний список обов’язків прописаний у ст. 32 Земельного кодексу Російської Федерації. Власнику ділянки необхідно розуміти, що придбання землі у власність завжди має на увазі відповідальність перед іншими людьми і державою. За недотримання положень передбачені адміністративні інструменти стягнення.

  Садовый земельный участок – это огород или еще и дача

  Доглянута ділянка також обов’язок садівника

  Як змінити вид дозволеного використання

  Щоб перевести ділянку з садового в дачний або з городнього у садовий, доведеться реалізувати досить затягнуту і не завжди просту процедуру. Для ініціації процесу необхідно направити запит в земельний департамент у місцевій адміністрації. У змісті клопотання важливо вказати наступні позиції:

  • кадастровий номер наділу;

  • поточна категорія ділянки і планована;

  • причини для проведення змін;

  • інформація про права на ділянку з уточненням наявності обтяжень.

  • Ці відомості повинні бути підкріплені документально, тому до заявки потрібно додати:

  • цивільний паспорт особи, що виступає в якості заявника;

  • виписка з ЕГРН – можна отримати у відділенні Багатофункціонального центру або в офісі Росреестра;

  • кадастровий паспорт оформляється в кадастровій палаті або у відділенні Багатофункціонального центру;

  • висновок експерта за екологічними показниками – потрібно не завжди, тому перед запитом важливо уточнити необхідність її наявності в працівників департаменту.

  Відео опис

  У цьому відео ми розглянемо питання ціни будинки з сип панелі під ключ:

  Незалежно від обставин рекомендується перед тим, як приступати до оформлення документів, для початку отримати консультацію по спірних моментів в місцевій адміністрації. При заповненні паперів важливо ретельно перевіряти всі реквізити та відомості – при наявності навіть незначної помилки, виявленої в ході перевірки, у задоволенні клопотання може бути відмовлено.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як робиться сучасна прибудова до будинку.

  Висновок

  В цілому, позбавитися від проблем в процесі взаємодії з компетентними відомствами, при укладанні угоди з продавцем і у випадку з повсякденною експлуатацією садової ділянки цілком можливо – досить слідувати передбаченим нормам законодавства і розуміти особливості ринкових відносин.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – чому на садових земельних ділянках можна будувати будинок, але не можна прописатися в ньому?

  Оцінок 0