Самостійна установка міжкімнатних арок з різних матеріалів

 
 Самостоятельная установка межкомнатных арок из различных материалов

Монтаж міжкімнатних арок відбувається в тому випадку, якщо є бажання візуально збільшити кімнату, а також з’єднати або візуально розділити кімнати різних рівнів. Встановити арку зовсім не складно, тим більше коли в хід йде готова конструкція. Від функціональності арки залежить, який матеріал для цього використовуватися, і якою формою буде сам отвір. Найбільш часто використовуваним матеріалом, з якого монтується арка, є гіпсокартон. Також використовується дерево з фанерою, пластик з МДФ, а також цегла.

Арка «портал»

Даний варіант найбільш простий у виконанні, так як за основу береться стандартний отвір дверей. Для початку, проводиться демонтаж старих дверей, а також наличників. Дерев’яна коробка при цьому забирається не завжди, адже все залежить від її стану, і задумки автора. Якщо коробку демонтували, отвір варто вирівняти цементним розчином.

Якщо отвір вийшов трохи ширше, ніж було необхідно, варто встановити добори у вигляді смуг ДСП. Далі необхідно закрити простір між отвором і доплатою, і прикріпити за допомогою цвяхів готові арочні смуги.

Склепінчаста арка

Наступний спосіб вимагає більшої роботи, бо тут не підійде використання дверного отвору, бо як склепінчаста арка при цьому буде виглядати негармонійно і негарно. Тому для початку варто розширити дверний проріз. Монтаж бічних сторін відбувається за допомогою металевого профілю і гіпсокартону. Звід також монтується за допомогою перерахованих матеріалів. Форма вибирається в залежності від побажань господаря.

Види межарочного зводу

Всього виділяють 5 видів склепінних арок, але фантазія людини безмежна, і на основі цих правильних форм, існує велика кількість різноманітних склепінь неправильної форми:

  • Класична арка, яка за формою нагадує зрізану окружність навпіл;
  • Модернистическая арка має відрізану по хорді окружність, злегка плескату зверху;
  • Стрілчаста арка формується за допомогою двох сполучених дуг;
  • Арка-призма, в якій сам звід зовсім без вигинів, а має лінії, сполучені тупими кутами;
  • Романтична арка формується двома вигнутими сторонами, верх яких з’єднується прямою лінією.

Оздоблення арки

Стіну, де знаходиться арка, в основному, обробляють за допомогою шпалер. Внутрішню сторону арки також можна обклеїти ними ж. Популярним способом є декоративна штукатурка, а також декоративні камені, якими обкладають зовнішній звід. Варто врахувати, що ці камені мають бути невеликими за розміром, таким чином арка буде виглядати акуратніше і красивіше.

Збірка готового комплекту арки

Сьогодні можна замовити готові комплекти на сайті lemard.com.ua, з яких легко і просто можна встановити арку. Вони бувають з пластику або дерева, також є варіант з ДСП і МДФ. По дизайну вони можуть бути досить різними, все залежить від побажань клієнта.

Стандартний комплект містить в собі наличники з прямокутним склепінням, а також формують деталі для арки, і карниз. Збирати цей набір досить просто. Робота відбувається поетапно, починаючи з установки бічних стін, і закінчуючи формуванням склепіння.

Цей варіант підійде для тих, хто не хоче сильно заморочуватися або не має особливих навичок роботи з представленими для арки матеріалами, або ж не має необхідних інструментів.

Найбільш дешевим варіантом вважається комплект з пластику, а найбільш дорогим, з дерева. Але сенс принцип установки від цього не змінюється, єдине, що змінюється, це якість і довговічність отриманої міжкімнатні арки.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні