Самостійне буріння свердловини

 
 Самостоятельное бурение скважины

Незважаючи на те, що буріння свердловин на воду є заняттям не дуже приємним, воно вигідне. Для того щоб зробити цю роботу самостійно, необхідно мати в своєму арсеналі кілька інструментів, в першу чергу – бур, який необхідно придбати в декількох формах і розмірах для різних типів свердловин. Звичайно ж, справжній майстер завжди готовий обзавестися помічником в цій нелегкій справі і готової триногою.

До буріння свердловини необхідно як слід підготуватися, а саме – отримати інформацію про те, на скільки глибоко в ній залягає піщаний шар. Якщо він залягає глибоко – більше, ніж на 20 метрів, то необхідно бурити, вдаючись до послуг кваліфікованих спеціалістів або взяти в оренду спеціальну установку для буріння. Крім того, якщо вам все-таки довелося купити установку, то не переживайте через дорожнечу, ви зможете перепродати її або ж здавати в оренду своїм сусідам. Також перш ніж приступити до роботи, визначитеся з тим, який діаметр має свердловина. Візьміть бур середнім діаметром та розраховуйте на нього. Для того щоб ви могли забезпечити свій будинок чистою водою, дивіться, щоб буріння свердловини вручну проходило акуратно, насамперед простежте за тим, щоб поблизу не спостерігалося забруднення ґрунтів. Для того щоб запобігти осипання шару землі зверху, перш ніж почати буріння, слід викопати шурф. Розміри його повинні становити 1,5 на 1,5 метра. Для того щоб стінки шурф не обсипалися, їх слід обкласти пластинами.

Другим етапом є збір триноги

Для цього нам необхідно покласти на землю бруси трикутником, зробити в них отвори, в які помістити трубу, прикріпити лебідку до тринозі. В кінцевому рахунку необхідно прикріпити бур до троса і почати процес буріння.
Буріння здійснюють дві людини, при цьому бур повертається до тих пір, поки не пройде через грунт. Потім його необхідно витягнути і очистити від грунту. Операція повинна тривати до тих пір, поки бур не зустрінеться з чистою водою.

З використанням канатного способу далі очищається вода від потрапляння грунту і землі. Після очищення у свердловину опускається труба з фільтром, який також може бути зроблений своїми руками. Для цього на самій нижній частині труби, яка буде опускатися в воду, розташовуються по периметру труби. На них натягується невелика сітка, бажано в кілька шарів. Її можна затягнути хомутом. Для того щоб труб вистачило на глибину всієї свердловини, слід розрахувати їх кількість.

Поступове опускання труби

В цьому випадку необхідно мати трубу такого діаметру, щоб у неї міг спокійно поміститися бур. Коли бур витягується кожен раз, кувалда допомагає йому зробити це безперебійно. Потім, коли бур дійде до самого нижнього шару з водою, необхідно зробити невелике заглиблення труби, щоб вона не могла перекрити доступ до води.

Після того, як свердловина буде готова, треба перевірити її на предмет чистоти. Для цього за допомогою насоса кожен раз слід відкачувати її і дивитися, наскільки вона брудна. Робити таку операцію необхідно кожну годину, поки вона не стане прозорою. Після того як отримаєте прозору воду, слід зробити її експертизу в спеціальній лабораторії. Щоб уникнути потрапляння різних опадів свердловин, необхідно накрити її щільним матеріалом. Після того, як свердловина готова, необхідно провести вдома водопровід. Також відстань між трубами і стінами свердловини необхідно засипати піщано-цементним розчином, щоб опади і всякі шкідники не потрапляли в неї.
Таким чином, незважаючи на всю хлопотность, процес самостійного буріння свердловини є доступним кожному.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні