Самостійне проектування кімнат приватного будинку

 
 Самостоятельное проектирование комнат частного дома

Саме планування кімнат важливо приділити особливу увагу. Тому, що від призначення, площі та кількості кімнат будуть залежати площа і поверховість проектованого будинку. Але тільки у випадку, якщо немає сильного обмеження по фінансах. У цій статті буде розглянута велика частина типів приміщень. Під різні кімнати слід відвести різну площу, можливо, від деяких взагалі краще відмовитися.

Складання плану будинку

Необхідно відразу об’єктивно визнати, що непрофесіоналові під силу буде скласти лише приблизний план котеджу або заміського будинку. Але і до архітектору не варто приходити без власних начерків і думок. Разом з професійним проектувальником можна буде остаточно визначитися з площею кімнат, їх розташуванням і повідомленням один з одним. Він допоможе підготувати план всіх поверхів, а при необхідності і весь проект майбутнього будинку.

 
 Самостоятельное проектирование комнат частного дома

Деякі люди можуть вважати свій план майбутнього будинку ідеальним і досить докладним. Але тільки людина, спроектував вже не один десяток будинків, зможе вказати на елементарні (на погляд архітектора) помилки. Буде дуже неприємно побачити свої промахи у створенні плану вже на стадії будівництва, коли будматеріали будуть вже куплені, найняті робітники, а частина робіт виконана. Крім того, професіонал вкаже вам на помилки за недостатньої функціональності і зручності приміщень. Наприклад, це можуть бути надмірно широкі коридори, крадуть простір, який краще використовувати під інші приміщення. Це можуть бути поради по висоті стель, улаштування мансард і багато іншого.

Краще все таки передбачити майбутні витрати на послуги архітектора. Витрачені кошти не тільки окуплять себе згодом, але і заощадять безцінні час і нерви.
Проектувальник прорахує необхідну товщину несучих стін, оптимальну теплоізоляцію зовнішніх.

Планування підвалу

Перше питання, яке слід задати собі – чи потрібен підвал взагалі. Як правило, необхідність у ньому є в більшості випадків тому, що він не тільки звільняє додаткову територію біля будинку, але і зменшує площу забудови. Приміром, його можна обладнати під комору або майстерню, іноді під льох. Спроектувавши достатнє освітлення, можна зробити повноцінний цокольний поверх.

Розміри та площа майбутнього підвалу залежать від призначення і відсутності додаткового місця. Чи підвал під всією площею будинку або під частиною – кожен вирішує сам. Маленький підвал можна обладнати під котельню або як вузол керування різноманітними інженерними системами.

Передпокої

Передпокій – це перше, що побачить людина при вході в будинок. Складно назвати це приміщення повноцінної кімнатою. А головне питання полягає в площі. Якщо передпокій з’єднується коридором з іншими кімнатами, то може бути досить 4-6 квадратних метрів. Якщо ж коридор веде від передпокою до вітальні або санвузлу, то необхідно значно більше простору. Потрібно місце для роздягання господарів і гостей, а також для їх одягу і взуття.

Вітальні

Як правило, від передпокою коридор веде одразу до вітальні. Таке планування проста і дуже зручна. Гості, в цьому випадку, не плутаються. Площа вітальні зазвичай буває від 15 до 30 квадратних метрів, що дозволяє зручно вмістити понад 5 гостей. Вона може бути більше, це залежить від загальної площі будинку.
Бажано запроектувати вітальню на сонячну сторону (хоча б частково). Це все-таки денний приміщення і потребує природному освітленні. Вітальня не повинна знаходитися дуже далеко від санвузли, щоб гості могли швидко знайти.

Ванної та санвузла

Якщо площі достатньо, бажано віддати перевагу роздільного санвузлу. Якщо одна людина приймає ванну, іншому, який хоче в туалет, не доведеться чекати. Якщо довелося зробити суміщений санвузол, то краще відгородити ванну або душ розсувною перегородкою.

При роздільному санвузлі, достатньо площі туалету в кілька квадратних метрів, більше ні до чого. А ванна кімната планується за бажанням господаря. Для невеликого будинку вистачить і 6 квадратних метрів. Якщо планується велика ванна або джакузі, то площа всього приміщення складе близько 8-10 квадратних метрів. Бажано, щоб санвузол розташовувався в тіньовій частині будинку.

Якщо багатоповерховий котедж, то для зручності можна зробити по санвузлу на кожному поверсі. Їх слід розташовувати один над одним, щоб зменшити довжину комунікаційних труб.

Спальні

Для спальні краще вибрати сонячну сторону. Але бажано, щоб ранкове сонце не будило того, хто любить поспати довше. Оптимальна площа спальні становить 12-20 квадратних метрів і залежить від площі котеджу.

У двоповерховому будинку спальню краще розташувати нагорі. Ця кімната є особистим і інтимним. А ось спальню для літніх людей слід облаштувати на першому поверсі тому, що підйом по сходах може стати для них важким.

Їдальні та кухні

Якщо площі під приміщення мало, то можна поєднати кухню і їдальню. Зазвичай буває достатньо 14-20 квадратних метрів для планування кухні, об’єднаної з їдальні. Якщо плануються окремі приміщення, то під простору кухню вистачить 20 квадратних метрів, під їдальню близько 8.
Що стосується розташування, то кухня та їдальня можуть знаходитися на будь-якій стороні, головне, щоб загальна планування будинку зберігалася простий. Ще бажано, щоб кухня і спальня були якомога далі один від одного.

Мансарди

Зазвичай в одноповерховому будинку на мансарді створюють або гостьову спальню або дитячу спальню. Може вийти чудова дитяча, варто лише красиво оформити мансарду. Найголовніше – це висота стель і розмір вікон. Надмірне достаток світла на мансарді може іноді заважати. А висота стель на мансарді змінюється від 2,5 до 1,8 метрів від центру до краях кімнати, що теж не завжди зручно.

Веранди

Розміри, форма і тип веранди можуть бути якими завгодно. Для невеликого будинку чудово підійде веранда 2х5 метрів. Зазвичай її розташовують з бічної сторони будинку, ближче до кухні. Під веранду досить полегшеного фундаменту. У літній час веранда послужить прекрасною зовнішньої їдальні.

Дитячої

Дуже важливо розташувати дитячу кімнату вікнами на сонячній стороні, у той же час ближче до спальні батьків і вітальні. У цьому випадку батьки зможуть контролювати маленьких дітей, швидко дізнаватися, де вони і що роблять. У дитячій повинно бути багато світла, вони люблять сонце і яскраві світлі кольори.

Другого поверху

У двоповерховому будинку на другому поверсі можна розмістити дитячу кімнату і дві додаткові спальні. Це можуть бути дві дитячі спальні для різностатевих дітей. Ще на другому поверсі може бути додатковий санвузол. Такий варіант буде ідеальним для сім’ї, де не проживають літні батьки. Їм буде важко витрачати сили для підйому вгору. Літнім людям підійде спальня на першому поверсі.

Для підйому на другий поверх необхідно спроектувати сходи. Вона може являти собою джерело небезпеки. Слід уникати надмірно гострих кутів і крутих східців.

Для більшості типових будинків важливо, щоб сходи займала небагато місця. А якщо будинок великий, то це не важливо, лише б тільки вона не заважала проходу.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні