Сендвіч-панелі: переваги і недоліки матеріалу

 
 Сэндвич-панели: преимущества и недостатки материала

Сендвіч-панелі – це сучасний, універсальний матеріал, який завдяки технології виробництва не тільки служить надійним утеплювачем, але і міцним каркасом. Завдяки численним перевагам матеріал щороку набирає все більшу популярність, як оптимальний матеріал для будівництва будинків.

Незважаючи на те, що в нашому регіоні сендвіч-панелі для будівництва будинків почали застосовувати відносно недавно, у світовій практиці матеріал застосовується вже не одне десятиліття. Особливо актуальні панелі в умовах складних кліматичних умов. У цій статті розглянемо більш детально в чому основні переваги та особливості сендвіч-панелей.

Що являє собою сендвіч-панель?

Матеріал має незвичайну структуру і складається з декількох шарів, кожен з яких виконує свою функцію. Підставою панелі, її каркасом можуть бути різні матеріали (плити, метал, полімерні склади), далі йде прошарок утеплювача (мінеральна вата або поліестер), цей шар роблять з негорючих матеріалів.

Таке поєднання забезпечує масу переваг на відміну від інших будівельних матеріалів. Потужний каркас і надійний захист роблять матеріал ідеальним матеріалом для зведення будинків.

Переваги сендвіч-панелей

У матеріалу дуже багато переваг, основні з яких це ціни на сендвіч-панелі в Московській області і:

 • Мобільність. За допомогою сендвіч-панелей, будівництво відбувається в кілька разів швидше, ніж із застосуванням інших матеріалів. Панелі продаються готовими блоками, їх легко транспортувати і монтувати на об’єкті.
 • Стійкість до кліматичних впливів. Будівництво можна вести цілий рік, при будь-якій температурі повітря.
 • Хороша теплоізоляція. Панелі застосовують для будівництва об’єктів навіть у північних широтах, матеріал відмінно утримує тепло.
 • Екологічна чистота. У виробництві матеріалу не використовують різні хімічні речовини, що негативно позначаються на організмі людини.
 • Естетичний зовнішній вигляд. Панелі не потребують додаткової зовнішньої обробки.
 • Хороша звукоізоляція. Матеріал значно знижує рівень шуму.
 • Висока міцність. Панелі стійко переносять як механічні, так і хімічні впливу.

Важливою перевагою матеріалу вважається його доступна собівартість, з урахуванням численних переваг, варто матеріал ненабагато дорожче своїх аналогів.

Щоб побудувати будинок власнику не знадобитися допомога спеціальної будівельної техніки, будівництво відбувається набагато простіше, а головне швидше, тому як готові блоки легше монтуються і немає необхідності заморожувати будівництво на зиму.

Види і особливості сендвіч-панелей

На відміну від інших будівельних матеріалів, де вже давно не проводиться новинок, і є сувора класифікація матеріалів, у виробництві сендвіч-панелей щороку з’являються нові моделі.

Всі панелі розрізняють за кількома основними критеріями в залежності від області застосування, і матеріалів, використовуваних у виробництві. Також панелі розрізняють за використовуваним наповнювача, службовця шаром теплоізоляції.

У залежності від області застосування сендвіч-панелі можна розділити на:

 • матеріали для промислового виробництва;
 • покрівельні панелі;
 • панелі для зведення стін.

Далі матеріали поділяють на групи з урахуванням матеріалів, використовуваних у виробництві.

Сендвіч-панелі незважаючи на те, що на вітчизняному ринку вони з’явилися не так давно, вже зайняли свою нішу в різних областях будівництва. Матеріал універсальний, легко монтується, має недорогу собівартість і ряд достоїнств, що робить його все більш популярним.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні