Шафи на мансарду під дах (36 фото): мансардні моделі зі скошеним скатом

Вдало спроектований і якісно виконаний шафа для мансарди надає можливість раціонального використання горищного простору. У статті розповідається про складності установки, особливості проектування і конструкцій мансардних шаф. Пропонований матеріал містить інформацію про достоїнства корпусних та вбудованих меблів, види фасадів дверей і їх оформленні, пропонує рекомендації по вибору.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Вбудований шафа в інтер’єрі спальні Джерело remont-samomy.ru

Про труднощі меблювання мансарди

Мансарда недарма вважається самим незвичайним приміщенням, родзинкою будинку. Що б ви не запланували в ній влаштувати — спальню, кабінет, дитячу бібліотеку, оригінальні контури зроблять кімнату затишною та романтичною. Тим не менше, на шляху облаштування мансарди є і підводні камені. Невелике, як правило, звужується простір з стелею і похилими стінами здатна доставити чимало клопоту в процесі меблювання.

Великі складності виникають при підборі підходящого шафи — марно шукати у продажу готову модель з параметрами, що збігаються з формою вашої мансарди. Проблему вирішують по-різному. Іноді (якщо розміри приміщення досить великі) похилі елементи конструкції зашивають гіпсокартоном і отримують звичайну кімнату з правильною геометрією. Якщо приміщення невелике, подібна операція перетворить його в комору для непотрібних речей. Якщо вам подобається складна геометрія простору, можна піти іншим, більш раціональним шляхом; зберегти унікальність мансарди і отримати з цього користь допоможе використання вбудованих шаф.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Нестандартний варіант Джерело pinterest.nz

Особливості проектування шаф для мансарди

При проектуванні шафи для звичайної кімнати достатньо знати розміри приміщення. Проектування шафи для мансарди зі скошеним дахом ускладнюється через характеристик горищного простору, конфігурація якого може мати наступні особливості:

 • Скошені стелі (зі змінною висотою) і стіни з виступами.

 • Нестандартне розміщення вікон.

 • Виступаючі опорні і несучі балки.

 • Нестандартна геометрія мансарди: розгорнуті кути закруглені ділянки.

Мансардне простір потрібно і можна використовувати функціонально; велику допомогу в цьому здатні надати шафи. Правильно спроектована меблі в якісному виконанні дозволяє використовувати площу з максимальною користю.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Стильний кабінет в мансарді Джерело pinterest.co.uk

При створенні проекту (незалежно від того, під які потреби обладнується мансарда) не варто забувати про деяких важливих моментах:

 • Акцент мансарди. У більшості випадків саме шафа є найбільшим і тому центральним елементом обстановки; при цьому важливий як зовнішній вигляд, так і функціональність. Проект будь-якої конструкції повинен враховувати потреби власників, вписуватися в інтер’єр і економити простір.

 • Освітлення. Природне сонячне світло в мансарді — частина її чарівності. Тому при виборі матеріалу для шафи під мансардним дахом варто віддавати перевагу світлим варіантам, які не створять враження громіздкого предмета, що поглинає дорогоцінні метри.

 • Маскування. Якщо стіни є нерівність (скіс), вбудована конструкція допоможе її приховати. Верхня лінія шафи, повторюючи нахил стелі, підкреслить унікальність мансардного приміщення і створить враження закінченості обстановки.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Дитяча в мансарді Джерело pinterest.com

Різновиди конструкцій шаф

На вибір місця для мансардного шафи впливає взаємне розташування вікон і дверей, розстановка інший меблів і загальна дизайнерська задумка. Відповідну позицію найпростіше визначити на вимірі, враховуючи при цьому обрану конструкцію шафи, яка може належати до одного з трьох видів:

 • Корпусні (каркасні). Форма шафи точно повторює геометрію стін і стельового скосу. Такий предмет меблів має задньою і бічними стінками.

 • Вбудовані (з фальш каркасом). У обраному місці монтуються полки, які потім закривають фасадом або залишаються відкритими, — кому як подобається.

 • Гардеробні. Актуальна різновид мансардного облаштування, що дозволяє з комфортом розмістити одяг та взуття. Гардеробна може мати розмір просторого шафи, а може займати значну частину горищного простору, стаючи окремою кімнатою.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Вбудований шафа з дзеркальним фасадом Джерело yandex.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу реконструкції та перебудови будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Для того, щоб вбудований шафа на мансарді справно служив своїм власникам, особлива увага приділяється грамотному пристрою дверей. Скошені стелі, надають кімнаті елегантний вигляд, паралельно створюють проблеми не тільки при розстановці, але і під час експлуатації меблів, якщо про це не подбати заздалегідь. Шафи, призначені для використання на мансарді, обладнуються наступними видами дверей:

 • стандартними розпашними;

 • розкладними (трамвайні двері-гармошка);

 • дверима-купе.

Меблі з орними стулками вважається малопридатною для мансардної кімнати. Такі дверні фасади рідко коли можуть відкриватися повністю — в певному місці рухома стулка упреться в скіс стелі. Поширений інший варіант, коли стелю не заважає, але відкрита дверцята не дозволить використовувати площу перед шафою більш раціонально. Поліпшити ситуацію перестановкою меблів теж не завжди можливо.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Симетричний шафа-купе Джерело pinterest.ca

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу ремонту покрівлі. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Враховуючи подібні незручності, представляється правильним вибирати моделі зі складними або скошеними розпашними дверима, або більш поширену різновид — шафа-купе. Популярні рішення для шаф на мансарді під скатами виглядають наступним чином:

 • Конструкція шафи-купе. Стандартна конструкція обладнана роликами, ковзаючими по напрямних. Скошена конструкція обладнується додатковим набором направляючих та роликів.

 • Конструкція орного мансардного шафи. Від звичайного він відрізняється способом навішування петель — їх закріплюють так, щоб скошена стулка вільно відчинялися.

 • Комбінація. Іноді в конструкції поєднуються обидва варіанти — відхильна система і прямолінійний шафа-купе.

Відео опис

Про зборці шафи в мансарді в наступному відео:

Форма шафи

Для мансард доводиться виготовляти різноманітні за формою конструкції; у число найбільш популярних входить:

 • Корпусні меблі. Поширені: лінійні шафи-купе, радіусні (увігнуті і опуклі), кутові моделі (г-подібної форми), трапецієподібні (симетричні і асиметричні). Такі вироби поступаються вбудованим аналогам по місткості та зручності використання.

 • Вбудована меблі. До числа популярних входить як трапецієвидна модель (з двома скосами у верхній частині), так і моделі з одним скосом, або кутові. Дверні полотна повторюють форму конструкції — бічні фасади мають скоси.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Вбудована модель Джерело pinterest.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн сучасної спальні на мансарді.

 • Комбінований варіант. Іноді місце для шафи є тільки в стіні трапецієподібної форми навколо віконного отвору. У такому випадку створюється проект з підвіконної тумби і двох вертикальних пеналів, що обрамляють вікно з боків; всі елементи забезпечуються розсувними або орними фасадами або висувними ящиками (на вибір замовника). Такий комплекс, маючи пристойну місткість, не займає багато місця, добре вписується в будь-який інтер’єр і тому користується незмінною популярністю.

 • Меблі з слайдерными фасадами. Шафа-купе оснащується технологічною компланарної системою розсування; завдяки вдосконаленому розсувному механізму дверні полотна відкриваються з підвищеним комфортом. Технологічні особливості компланарних систем дозволяють використовувати їх тільки в корпусних меблів, а ціна цих пристроїв перетворює шафа в елітну модель.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Шафу складної форми Джерело zavod-parnas.ru

Рекомендації з вибору шафи

Більшість профільних організацій, що займаються виготовленням меблів, рекомендують вибирати для мансардного простору вбудовані, а не корпусні моделі. Такий рада заснований на значущих переваги подібних виробів:

 • Здешевлення. Вбудований шафа-купе набагато практичніше громіздких меблів в традиційному виконанні, з цільним корпусом. Виготовлення повноцінного шафи, форму і розміри якого необхідно підганяти під профіль стелі, — копіткий і трудомісткий процес, результати якого в підсумку все одно будуть приховані від очей.

 • Зручність використання. Завдяки продуманим стелажним систем, службовцям основою вбудованої меблів, шафа під скатом даху виходить стильним, комфортним у використанні і містким. Вартість стелажних полиць не має сильного впливу на остаточну ціну, компенсуючись завдяки економії на виготовленні корпусних частини.

Відео опис

Про компланарних системах розсування шаф в наступному відео:

 • Різноманітність. Нерідко господарі віддають перевагу не шафі-купе, а відкритим стелажним секціях. В такому випадку для виготовлення меблів можуть використовуватися металеві системи, а ЛДСП (ламіновані деревно-стружкові плити).

У використання вбудованих шаф-купе є і деякі недоліки:

 • Неможливість переміщення. Вбудована меблі розробляється під розміри певного отвору в мансарді; переставити її в інше місце не вийде.

 • Збільшення вартості збірки. У шафи-купе відсутня задня стінка і інші площини, що робить його дешевшим корпусного аналога. Однак установка вбудованої конструкції займає п’ять і більше годин, тоді як на збірку корпусного вироби в середньому йде три-чотири години.

 • Увага до якості обробки. Якщо прийнято рішення встановити відкриті стелажі, необхідно впевнитися, що для фінішної обробки приміщення обрані практичні (немаркі і зносостійкі матеріали.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Фільончастих фасад Джерело eduinfoline.com

Фасади та їх оформлення

Наповнення мансардних шаф і вбиралень не відрізняється від начинки традиційних конструкцій; використовуються ті ж аксесуари та фурнітура. Вбудовані шафи на мансарді під скатами обладнуються висувними ящиками, полицями, консолями, штангами і кошиками будь-якої системи. Дверні фасади відрізняються скошеної формою і можуть оформлятися кількома способами:

 • Цілісне полотно. Виготовляється з масиву дерева або МДФ; фасад може бути фільончасті, шпонованим, фарбованим, ламінованим.

 • Рамкова полотно. Складається з рамки (як правило, дерев’яної) і матеріалу вставки. У якості останньої може служити скло, бамбук, ротанг або пластик.

Відео опис

Про велику шафу-купе в наступному відео:

 • Дзеркало. Для декорування шаф-купе використовується як звичайне дзеркало, так і більш елегантні варіанти. У різних моделях застосовується лакомат (прозоре скло, покрите матовим лаком), лакобель (кольорове матове скло), а також різноманітні варіанти акрилового та рифленого скла. Меблі зі скляним фасадом здатна зробити мансардну кімнату світлішою і візуально ширше.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як зробити вихід на покрівлю.

Підсвічування шафи: красиво і практично

Дуже часто, незважаючи на достатню кількість вікон і штучних джерел світла, мансардні шафи гардеробні кімнати обладнуються додатковою системою освітлення. Таке технічне доповнення вирішує відразу дві задачі: естетичну і утилітарну — зручно, коли перед дзеркалом є освітлена зона, та й потрібні речі легше шукати на світлі. Світильники встановлюються врізним або накладним способом; за типом використовуваних ламп зустрічаються світильники, світлодіодні і люмінесцентні світильники, а також світлодіодна стрічка.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Підсвічування у вбиральні Джерело pinterest.fr

Все більше застосування при проектуванні шаф знаходять світильники LED (на світлодіодах); вони привабливі економічністю, довгим терміном і безпекою експлуатації. Максимально відповідає природному світлу спектр робить їх зручними для використання і в зовнішній, і у внутрішній підсвічуванню. Лампи на світлодіодні елементи можна зустріти в козирку вбиральні і у внутрішніх секціях, де практичним буде їх поєднання з датчиком руху. Така автоматична система позбавить вас від необхідності включати світло при відкриванні дверей і пам’ятати про нього, закриваючи її.

Шкафы на мансарду под крышу (36 фото): мансардные модели со скошенным скатом

Максимальне використання простору Джерело pinterest.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинок у Каліфорнії з гаражем на даху.

Висновок

Проектування та виготовлення шафи для мансарди вимагає досвіду, спеціальних навичок і сучасного обладнання. Помилки у вимірюваннях та розрахунках неминуче приведуть до результату, який (навіть при блискучому виконанні) навряд чи обрадує замовника. Виготовлення такого важливого предмета меблів слід доручати досвідченим меблярам; бажано ознайомитися з відгуками та портфоліо виконаних замовлень. В такому випадку шафа буде мати бездоганну якість і продумане до дрібниць наповнення.

Деякі компанії на своїх сайтах пропонують зручне програмне засіб — калькулятор шафи-купе (стандартної форми). Ви можете задати параметри конструкції: ширину, висоту, глибину, наповнення (ящики і полиці), кількість і вид дверей і оцінити різні варіанти. При бажанні можна відправити заявку для розрахунку вартості меблів.

Оцінок 0