Щебінь: різновиди та сфера застосування

 
 Щебень: разновидности и область применения

Щебінь – один з найпоширеніших будівельних матеріалів, який використовують у різних галузях. На сьогоднішній день існує кілька різновидів щебеню, що відрізняються своїм складом і особливостями виробництва. Роблять матеріал шляхом подрібнення гірських порід, а також з допомогою переробки старих конструкцій. Про особливості і сфери застосування щебеню, далі поговоримо більш докладно.

Основні технічні характеристики

Кожен вид щебеню має свої особливості і характеристики, які визначаються його складом. При виборі відповідного для роботи матеріалу ці параметри потрібно враховувати. Важливо звертати увагу на:

 • Розміри щебеню. Є матеріал з великими і дрібними фракціями, використовується для різних цілей.
 • Стійкість матеріалу до низьких температур. Від цього показника залежить, скільки циклів заморожування може витримати щебінь, без шкоди для своїх властивостей. Позначають морозостійкість буквою F і відповідним цифровим позначенням. Є щебінь з високою, середньою і низькою морозостійкістю.
 • Міцність матеріалу, від якої залежить, які навантаження витримає щебінь. У продажу є міцний і міцний щебінь, а також матеріал з середньою і низькою міцністю. У маркуванні цю характеристику позначають буквою M і певною цифрою.

Але однією з головних технічних характеристик щебеню вважається його лящадність, бо від неї залежить зручність укладання щебеню і його трамбування. Виробники пропонують щебінь кубовидної форми, а також звичайний і покращений щебінь.

Щебінь першої групи представлений на сайті 72taktika.ru вважається одним з кращих. З його допомогою часто прокладають дорожнє полотно і зводять фундаменти різних будівель.

Різновиди щебеню за складом

Класифікують щебінь не тільки з урахуванням технічних характеристик, але і за складом. З урахуванням використовуваного у виробництві щебеню сировини матеріал може бути:

 • Гравійним, у виробництві якого використовують кар’єрні породи. Щебінь сірий і відрізняється розмірами фракцій. За своїми характеристиками матеріал поступається гранітним аналогам.
 • Гранітним, який роблять з порід гірських масивів. Матеріал має характерний червонуватий колір і гострі кути, завдяки чому відмінно зчіплюється з розчином.
 • Доломітовим, або вапняковим, який роблять з осадових порід, шляхом їх дроблення. Матеріал не відрізняється високою міцністю, тому найчастіше використовується в якості добавки. Для виробництва конструкцій.
 • Шлаковим, у виробництві якого використовують відходи хімічної і металургійної галузей. Матеріал має більшу масу і щільність, за цими показниками він перевершує навіть гранітний щебінь.
 • Сланцевим, для виготовлення якого використовують вулканічні породи. Матеріал має відмінні технічні характеристики і використовується в багатьох галузях. Щебінь відрізняється розмірами і відтінками, які і визначають сферу його застосування.
 • Вторинним, у виробництві якого використовують перероблену сировину із залізобетонних конструкцій, старих будівель, асфальтного покриття. Матеріал варто дуже дешево, але і технічні характеристики щебеню не найкращі. Вторинний щебінь не відрізняється високою міцністю і морозостійкістю, що потрібно враховувати при виборі необхідних матеріалів.

Розрізняють матеріал і за фракційним складом. Щебінь з дрібними і крупними фракціями використовують для різних потреб.

Враховуючи широкий асортимент та різноманітні технічні характеристики, область застосування щебеню також досить велика. Матеріал часто використовують в будівництві для підготовки підстави та благоустрою території. Необхідний щебінь і при укладанні дорожнього полотна, щоб покриття служило довше.

 

 

 

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні