Схема укладання тротуарної плитки – методи і варіанти, малюнки та поради

Виклавши тротуарною плиткою подвір’я приватного будинку або алею по ділянці можна не тільки домогтися практичного і довговічного результату, але і оригінально прикрасити територію. У статті буде розказано про різні способи і основні схеми укладання тротуарної плитки. Буде розказано про технологічних процесах і необхідні матеріали.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

На перший погляд проста технологія, що вимагає певних навичок і знань Джерело versiya.info

Методи укладання

Є три основних варіанти укладання тротуарної плитки. Головні відмінності полягають у підставі, тут можуть використовувати просто пісок, суміш/розчин з використанням піску та цементу. При виборі будь-якого варіанту необхідно підготувати якісну основу. Наприклад, якщо плитка буде укладатися на грунт з травою, тоді додатково використовується щебінь для вирівнювання. Потім робиться основу з піску в 5-10 см. Після цього поверхню утрамбовується або поливається водою. По боках треба поставити бордюри, щоб ще не схватившаяся доріжка не «розійшлася» в сторони. Бордюри і надалі будуть зберігати форму доріжки або площадки.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Який би варіант не був обраний, підстава вимагає гарної підготовки Джерело zabor.bz

Для доріжок в саду матеріал може укладатися відразу на пісок, але він обов’язково повинен бути вологим. На такій доріжці не збирається вода, вона вбирається по швах. Це найпростіший варіант, але така технологія не зможе витримати великих навантажень. У другому випадку готується суміш у співвідношенні 5 частин піску і 1 частина цементу. Її треба рівномірно розподілити, після чого можна приступати до процесу укладання. Після закінчення робіт вся поверхня заливається водою, що забезпечує гарне схоплювання. Проте найнадійнішим вважається використання розчину, хоча процес буде найбільш трудомістким, дорогим і довгим. Співвідношення матеріалів аналогічно попередньому способу, розчин викладається на основу і потім лягає плитка.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Кладка плитки на розчин найдовший Джерело eyecorrector.ru

Варіанти укладання

Мощення має здійснюватись лише спеціалістом. Будь-яке порушення технології або недотримання правил веде до того, що вже після першого дощу або сильного навантаження кладка може значно зіпсуватися і доведеться все переробляти заново. Також хороший майстер зможе запропонувати різні варіанти укладання.

 • Цегла. Найлегший спосіб укладання тротуарної плитки – цеглинка. Його головна перевага полягає в економії матеріалів. Оригінальності можна надати за допомогою чергування різних відтінків.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Тротуар з укладанням «цегла» Джерело ogorod.ahuman.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу розробки і реалізації ландшафтних проектів, включаючи садові та прибудинкові доріжки. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

 • Ялинка. Один з найпопулярніших способів, плитка лягає під кутом. Гарантує високу стійкість покриття, часто застосовується при облаштуванні під’їзних доріжок. Однак важливо пам’ятати, що візуально може зменшуватися або збільшуватися майданчик в залежності від обраного кута кладки. Імітація плетіння здійснюється за допомогою поздовжніх і поперечних напрямків кладки з чергуванням.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Укладання елементів відбувається під прямим кутом Джерело api.selcdn.ru

 • Хаотичний порядок. Застосовується плитка, відрізняється відтінком та розміром. Може використовуватися будь порядок кладки, а результат виходить дуже цікавий. Подібна кладка дуже вигідно поєднується з іншими способами мощення.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

При такій розкладці можна створювати малюнки Джерело planetanovosti.com

 • Шахи. Матеріал, який викладений таким способом, завжди виглядає акуратно. Використовується симетрія квадратів, найкращий варіант для суворого дизайну. Плитка може мати фактурну поверхню і чергуватися колірними відтінками.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Розкладка «шахматка» Джерело sy.grupoquepasa.com

 • Ромби. Є багато варіантів кладки використання даної схеми. У ній можуть відмінно гармоніювати різні відтінки. На круглих майданчиках чудово виглядають фігурні малюнки в центрі. Обов’язково спочатку робити креслення-схему малюнка. Особливі навички майстра дозволять домогтися навіть 3D-ефекту.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Плиткові ромби допоможуть створити об’ємний малюнок на тротуарі Джерело pinterest.ru

 • Кола. Такі приклади укладання тротуарної плитки здійснюються із застосуванням різних візерунків, деталей, форм і відтінків, які викладаються радіально. Тут майстер може проявити фантазію і отримати дуже цікаві результати. Підходять для майданчиків різних розмірів.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

З допомогою кіл також виходить цікава укладання Джерело kankrit.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як укладається тротуарна плитка.

 • Фігурні. Викладати за даним шаблоном дуже складно. Тут вимагається суворе дотримання напрямки, а також кольору. Можна значно прикрасити ландшафт, використовуючи різноманітні форми і зображення. Для досягнення особливо ефектною кладки використовують фактурна плитка. Треба підготуватися, підібрати розмітку за розробленим ескізом.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Скляна плитка красива, але вимагає уваги як при складанні пазла Джерело granilit.od.ua

 • Природний камінь. Такий матеріал має спеціальну поверхню, що імітує натуральний камінь. Укладатися може в довільному порядку, можна чергувати з іншими матеріалами. Такий варіант дозволяє досягати хороших результатів без зайвих зусиль.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Вимощення будинку з плитки під камінь Джерело derevyannyy.com

 • Мозаїка. Застосовуються шестигранні елементи, що створюють відповідний візерунок. Можна розробити будь-які орнаменти з використанням різнокольорових деталей.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Мозаїчна укладання допоможе створити різні візерунки Джерело yandex.ru

Малюнок для мощення

Вибір цікавого і потрібного зображення укладання тротуарної плитки може залежати від ряду важливих факторів, які можуть сильно вплинути на вибір матеріалів, їх кількості і необхідних додаткових робіт:

 • особливості рельєфу, на якому будуть виконуватися роботи;

 • форма, а також розмір доріжки або облаштовуємо майданчики;

 • архітектурні особливості будівель, які знаходяться навколо;

 • кінцеве призначення майбутнього ділянки.

Правильно викладений матеріал високої якості зможе прослужити до п’ятдесяти років. Тому варто дуже уважно і виважено вибирати малюнок. В основному для приватних будинків вибирають прямокутну плитку, яка вважається класичною. Візерунки створюються чергуванням кольорів або розмірів застосованої плитки. Працювати з фігурною плиткою значно складніше, але вона дозволяє отримувати дуже цікавий результат.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Великий вибір кольорів плитки – це можливість творити шедеври на доріжках Джерело eurolain.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте докладніше про схеми укладання тротуарної плитки.

Поради по укладанню

Закуповуючи матеріал необхідно пам’ятати, що буде деяка кількість відходів плитки у вигляді підрізування елементів. При цьому не можна купувати плитку строго під певну кількість під відведену площадку, повинен бути невеликий запас. Це пов’язано з тим, що в процесі перевезення або роботи з матеріалом може утворитися шлюб. Крім того, якщо матеріалу не вистачить його, треба буде докуповувати, а наступна партія вже може відрізнятися відтінком, що відразу буде кидатися в очі на загальному тлі. Також не рекомендується купувати дуже яскраву плитку, оскільки велика кількість пігменту веде до зниження міцності матеріалу.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Краще, якщо плитка буде небагато приглушених відтінків Джерело sc-os.ru

Акуратно розколоти плитку можна тільки в тому випадку, якщо попередньо вона підрізано за допомогою болгарки. Можна повністю розпилювати необхідний елемент, однак на це йде більше часу і матеріалів. Якщо роботи проводяться для створення майданчика під стоянку автомобіля, тоді обов’язково облаштовується посилене підставу з бетону. Сама плитка може мати різну товщину – від 4 до 10 см. Для пішохідних доріжок застосовується матеріал товщиною до 4 см, якщо передбачено постійне пересування по алеї на велосипедах, тоді товщина плитки повинна бути мінімум 6 див. Для пересування і стоянки легкових автомобілів потрібно використовувати плитку товщиною не менше 8 см, а для пересування вантажівок – не менше 10 див.

Види тротуарної плитки

Дизайн бруківки у дворі будинку і не тільки може здійснюватися з використанням різної плитки, яка відрізняється способом виробництва, складом і формою. Деякі варіанти плитки можуть мати малюнки на поверхні або імітувати інші матеріали, відрізнятися квітами.

Відео опис

Наочно про види тротуарної плитки у відеоролику

Плитка конюшинової форми робиться з бетону з додаванням щебеню дрібної фракції. У неї дуже гладка поверхня, може митися. Ще один варіант – англійська кругляк. Таку плитку можна отримати тільки процесом вібролиття, за кольором і формою імітує натуральний камінь, в основному має коричневий або сірий відтінок. Є бруски у формі хвилі, вони досить вузькі і витягнуті, з невеликим вигином. Саме цей вигин на поверхні створює враження хвилі. Проте найпопулярнішим і недорогим варіантом залишається цегла. Має правильну витягнуту форму, відрізняється високою міцністю і тривалим терміном служби. Галтованная з заокругленнями має необмежені дизайнерські можливості, але конструкція виходить не дуже міцною. Це основні та найпоширеніші варіанти, але є і інші типи.

Схема укладки тротуарной плитки – методы и варианты, рисунки и советы

Тротуарна плитка «Хвиля» Джерело uabruk.com.ua

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про укладання тротуарної плитки на бетонну основу.

Висновок

Різні види укладання тротуарної плитки можуть використовуватися за стандартними схемами, проте останнім часом розробляються оригінальні варіанти схем. Дуже важливо пам’ятати, що в будь-якому випадку потрібно підготувати хорошу підставу, а всі роботи проводити акуратно і з дотриманням технологій. Тільки так можна добитися відмінного результату. Пам’ятайте, що працювати повинен здійснювати справжній майстер, який добре знає всі особливості матеріалу, способи і правила укладання. Якщо все зроблено якісно і правильно, то результат зможе радувати не один десяток років, прослужить міцною основою для доріжок, майданчиків, парковок. Головне завжди дотримуватися всіх технологічних норм, купувати тільки якісні матеріали і працювати з кваліфікованими майстрами.

Оцінок 0