Що краще: пінобетон або газобетон?

 
 Что лучше: пенобетон или газобетон?

Комірчасті бетони є дуже популярними матеріалами, які забезпечують отримання довговічного і теплого будови. Найбільш популярними різновидами виступають пінобетон і газобетон. Вони володіють певними відмінностями, тому багатьох людей, що замислюються про будівництво будинку з допомогою цих матеріалів, цікавить питання, який варіант краще?

Основні плюси ніздрюватих бетонів

Всі підвиди даних бетонів володіють численними перевагами, до яких відноситься:

 • хороший показник міцності;
 • чудові теплоізоляційні та звукоізоляційні параметри;
 • легкість кладки, обумовлена невеликою вагою окремих блоків і їх значними розмірами;
 • невисока вартість матеріалу гарантує отримання будинку, що є доступним для кожної людини;
 • створене будова є довговічним і стійким перед загорянням.

Найбільш цінними є теплоізоляційні властивості матеріалів, оскільки будови вийдуть комфортними і теплими. Обумовлені такі високі характеристики тим, що в структурі блоків є величезна кількість закритих повітряних бульбашок, а саме повітря є оптимальним елементом для захисту від холоду.

Основні відмінності пінобетону і газобетону

При виборі конкретного матеріалу, важливо звертати увагу на численні його параметри. Для цього враховуються:

  • Марки матеріалів. Як пінобетон, так і газобетон випускаються в різних марках, причому цифри характеризують щільність блоків, їх теплоізоляційні параметри і конструкційні властивості.
  • Особливості виробничого процесу. Пінобетон формується з допомогою спінювання спеціального розчину, що забезпечує організацію повітряних порожнин у структурі. Для газобетону основним нюансом виробництва є правильна витримка суміші до її повного застигання. Формування модулів для будівництва зазвичай відрізняється в різних матеріалах, а також вони мають різний склад і властивості.

 • Компоненти для створення. Пінобетон проводиться за допомогою комбінації різних органічних вспенивателей з водою. Ці спінювачі можуть бути на основі сапонінів або на основі тваринного білка. Газобетон створюється із застосуванням лужного розчину, в який додається пудра з алюмінію. Під час даного процесу утворюється велика кількість водню, який забезпечує формування разом з основною сумішшю спеціальної піни.
 • Правильна витримка матеріалів. Пінобетон застигає в стандартних формах за підтримки звичайних і нескладних умов. Для газобетону обов’язково формуються специфічні умови, тому застигання проводиться тільки в автоклавах. За рахунок цих складних умов виходять вироби, які є дуже міцними, довговічними і володіють ідеальними геометричними розмірами і формами.
 • Схильність обробці. При впливі на блоки різними інструментами, що забезпечують отримання елементів оптимального розміру і форми, газобетонні блоки практично не кришаться, а ось пінобетонні починають швидко і сильно кришитися, причому незалежно від прикладених зусиль.
 • Складності у закладенні перемичок та встановлення замків. Оскільки газобетон виготовляється з особливою точністю, а також не розсипається при різних впливах, у ньому легко закласти різні перемички для вікон і дверей. З піноблоками ж у даному питанні можуть виникнути проблеми, оскільки вони кришаться і деформуються при неправильних діях.
 • Вартість матеріалів. Пінобетон практично в чотири рази дешевше газобетону. Однак при розрахунку товщини і інших параметрів стін виходить, що стіна з піноблоків виходить дорожче аналогічної конструкції з газоблоків. Це обумовлено тим, що для отримання однакових теплоізоляційних та інших параметрів, стіни з пінобетонних блоків повинні бути товще, ніж з газоблоків. Також різниця полягає в шві кладки, оскільки для газобетону використовується спеціальний клейовий склад, що володіє невисокою вартістю, а для пінобетону – дорогий високоякісний кладочний розчин.
 • Усадка будівель. Власна усадка газобетону проводиться буквально за місяць, після чого можна приступати до опоряджувальних робіт. Той же процес для газобетону відбувається приблизно за рік, а якщо почати обробку раніше, то можна зіткнутися з деформаціями та іншими проблемами з матеріалами.
 • Паропроникність матеріалів. На рахунок цього параметра обидва варіанти ніздрюватого бетону схожі за властивостями з натуральною деревиною.

Додатково слід відзначити кращу морозостійкість газобетону, його відмінну вогнетривкість і здатність витримувати навіть найбільш суттєві навантаження.

Таким чином, хоча пінобетон і газобетон обидва володіють чудовими параметрами, останній матеріал вважається найбільш оптимальним та прийнятним для будівництва абсолютно будь-якої будови. Це обумовлено складністю і специфічністю процесу його виробництва.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні